Czy lekarz może zarabiać od 800 do 1500zł brutto na godzinę?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie pisał bym tego postu lecz od jakiegoś czasu od czasu do czasu wpada mi w głowę jakaś plota. Nic by w tym dziwnego nie było gdyby ploty roznosiła jedna osoba lecz ... info o którym zaraz napiszę powtórzyło mi w czasie ostatnich 3 miesięcy aż kilkanaście obcych sobie osób! Zatem wnioskuję że gdzies coś słyszeli, czytali, widzieli no ale gdzie?

Plota mówi o tym że jakas przychodnia lekarska gdzieś obok Warszawy szukała lekarzy specjalistów z wyższej pułki. Ponoć było gdzieś nawet ogłoszenie że płaci sie 800zł brutto za godzine pracy.
Była tez fama że nikogo nie znaleźli bo doktorki chcą 1500zł brutto /h.
Ile w tym prawdy?
800zł brutto /h ??????????? Przecież to jest w przypadku 6 godzin pracy dziennie i 20 dni roboczych równe 96000zł!!
Skąd Ci ludzie wytrzaskali takie ploty?
Wiecie cos na ten temat?

Naprawdę, tematu bym nie ruszył gdyby plotkowała jedna czy dwie znające się osoby no ale miarka się przebrała gdy te same PLOTY trafiły wczoraj do zakładu mojej żony i aż... 6 osób mówiło że zna sytuację.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
prawo popytu i podaży

spójrz na to z innej strony, jesteś starostą i masz pod sobą szpital powiatowy, jest niedobór lekarzy i ostry dyżur jest niewydolny bo nie ma komu pracować. A do tego idą wybory samorządowe. Masz alternatywę - koszmar na izbie przyjęć, przeklinający wszystko pacjenci, może umierający na schodach. Lepiej wywalić ogromną kasę na potencjalnego lekarza i zlikwidować ten niedobór, bo jeśli nie to kariera polityczna legnie w gruzy a i ludzie będą cierpieć

i co ty na to ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W gruzy to idzie im teraz cała gospodareczka ... nie tylko na podórku u lekarzyków. Skończyło sie zapitalanie za nędzne stawki. Nie chcieli płacic to niech teraz sami zapitalają.
Moja własnie rezygnuje z roboty. Albo będzie 24zł netto/h (obecnie 21zł/h) albo won! niech sobie ukraińców natrzaska. Kilogram pomidorów w sklepie wczoraj kosztował 12zł, schabik po 19zł ... więc pora na wzniesienie pensyjki.
Ja właśnie siedzę nad cennikiem usług budowlanych. Siedzą też moi koledzy po fachu. Od kwietnia w budowlance też wszystko idzie w górę. Nie będzie juz panelików po 50zł/m2 czy glazurki za 40zł/m2.
U mnie np. ceny idą o 30% w górę. Kończą się promocje typu BEZPŁATNY DOJAZD albo dowóz towaru za friko bo po drodze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli ceny usług pójdą do góry, presja płacowa też przyśpieszy bo na te usługi będzie potrzeba więcej pieniędzy z pensji

i co dalej ? klasyczne przegrzanie gospodarki
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Herbatniczek napisał:
A dalej za tą większą pensyjkę odkładać na konto i wypad do Meksyku, kupić sobie za grosze willę nad oceanem, wyremontować za kolejne grosze, a potem za oszczędności żyć kilkanaście lat ;)

Co najlepsze - życie w taki sposób to równowartość jednego nędznego mieszkania w Polsce w większym mieście ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
pasuje mi tu cytat mojego ukochanego Balcerka, który zobaczył obraz Bitwa pod Grunwaldem
"taka bitwa to jest u nas co tydzień na Targówku jak balerony przywiozą, tylko bab jest więcej"
 
Do góry