Dziwny przypadek z Policją ...

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mój kumpel ma problem. Jechał sobie autostradą dość szybko. Jechał bardzo szybko bo mam czym. Na poboczu na wyjeździe z parkingu stała policja nieoznakowanym radiowozem.
Kumpel sobie śmignął i nic. Na video rejestratorze widać tylko spłoszonych ludków że się chcieli brać za zatrzymanie ale... nie było czerwonej lampki, lizaka, nie było jakiegokolwiek znaku próby zatrzymania.
Widać gołym okiem że tylko zerkneli w auto i nic więcej. Kumpel zatem wcisnął sobie gazu ile mógł i jechał dalej a że jechał tyle że nieoznakowana Insignia nie miała szans to... ma teraz problem.
Policja spisała blachy i przyjechali do niego do domu.
Chcą mu wlepić niezatrzymanie do kontroli i ucieczkę przed Policją.
Sędzia w tym szybkim sądzie 24 godzinnym bo kumpla zawięli na 24h powiedział że nagranie nie jest dowodem w sprawie.
Co kurfa z tym fantem można zrobić?
Są zeznania dwóch Policjantów. Kumpla wypuścili no ale czeka na wezwanie do Sądu.

Rejestrator ma obraz z przodu i z tyłu (2 kamery). Nie widać nic a nic by na niebieskich błyskotkach coś kolegę z tyłu goniło.
Jakim cudem Sąd uznaje to za próbę zatrzymania?

No dobra, powiem wprost, kumpel ma Porsche 911 lecz nie zmienia to faktu że zatrzymania fizycznego nie było. Policjanci szybko zerknęli w auto i natychmiast zerwali się za stery Insigni.
Na dodatek chcą mu zabrac prawko bo zdaniem policjantów jechał pow. 300km/h.

To jeśli zeznania jednostki nie są dowodem, nagrania nie sa dowodem to co jest???

Kumpel w Sądzie powiedział wprost:
1. tak, jechałem szybko
2. tak, przyspieszyłem
3. tak, jechałem jeszcze szybciej
4. nie, Policja mnie nie zatrzymała, gdyby policjant choć by podniósł rękę to bym zwolnił i się zatrzymał

Sąd pyta - dlaczego Pan nie zwolnił by dać złapać się Policji?
Kumpel mówi:
a) nie wiedziałem że mnie gonią
b) nie wiedziałem że chcą mmnie zatrzymać
c) szybka jazda to nie ucieczka bo nie miałem powodów by wiać

A Sąd na to po cichutku: chcesz się zabawić? No to Cie upirtolimy!!!

I co z tym fantem teraz zrobić?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Jak sam pisałeś w temacie o wypadkach - przekroczył powyżej 20 km/h? 10000 zł grzywny i zabranie prawka na ileś tam lat, nauczy się.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A to inna bajka lecz pytam o całkiem co innego...



_____________________ napisał:
A Sąd na to po cichutku: chcesz się zabawić? No to Cie upirtolimy!!!
 
Do góry