Dlaczego Europa jest aż tak zależna od Niemców?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Niemieccy politycy zbyt często i mocno przeginają. Mam wrażenie że Niemcy na siłę i siłą próbują rządzić całą Unią.
Hitlerowi nie wyszło to może Merkel coś zdziała...
Dlaczego za Polską twardo stoi tylko jeden kraj, Węgry. A co z resztą "słowian"?
Aż tak zależni że nie mogę wtrącić swojego "ja"?

Drugie pytanie: co mogli by Niemcy gdyby zostali sami razem z Francją a reszta krajów obecnej EU stworzyła by sobie inną, nową, własną Unię?

W mediach niemcy pirtolą że przyjęli 1.000.000 uchodzców. Gdyby liczba ta była prawdziwa to uchodźcy na ulicy byś nie spotkał. Taka jest prawda.

W związku z tym iż prawdziwych i rodowitych Niiemców jest naprawdę mało - można smiało wnioskować iż Niemcom zależy na ukatrupieniu europy.
Jak inaczej mozna to odbierać?

Gdyby np. Tacy niemcy wylecieli z Unii i rynki pozostałych krajów zostały by dla nich zamknięte to szczerze mówiąc z Niemców została by bida z nędzą i to w czasie jednego roku.
Dlaczego oni aż tak skaczą? Skąd ten tupet?

Niemcy mówią teraz że jak uchodźców nie weźmiemy to przestaną "bulić" kase do żłoba.
To wypitolmy ich firmy z Polski i niech nie płacą, co???
Przecież to my płacimy sami sobie!
Składamy im autobusiki, busiki, osobówki i codziennie kilkanaście milionów ludzi kupuje w ich marketach.
Nie ma w naszym Rządzie nikogo kto ma jaja by głośno o tym wspomnieć??

Kto tu kuffa komu płaci??
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
To, że Niemcy trzęsą polityką w Europie to nic nowego, to, że Merkel kończy to, co Hitler zaczął, to również nic nowego ;)

Nie dało się Europy podbić zbrojnie, to da się ją podbić politycznie i ekonomicznie. Proste. Choć myślę, że i na chwilę zbrojnego wzięcia nas za ryje przyjdzie czas. Poki co Amerykanie ich trochę pilnują, nie bez powodu kilkadziesiąt tysięcy ich żołnierzy ma bazy w Niemczech, nie bez powodu kombinują, jak tu ich przerzucić do Polski i krajów Bałtyckich ( a najlepiej jeszcze na tym coś ugrać, udając, że nam robią łaskę ).

Niemcy byli i są niebezpieczni, Niemców trzeba się bać i trzeba ich kontrolować, patrzeć im na ręce i nie pozwalać za bardzo skakać.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Identycznie to odbieram a zwłaszcza te ich politykę "rozkazu/nakazu" i darcie japy. Przyznam tez że zaczyna mnie to wnerwiać i to bardzo mocno.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skoro po 2 wojnie światowej zbudowali imperium gospodarcze od zera to warto się od nich uczyć
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Przepraszam, zbudowali? czy wywieźli?
Jak to było ... .... ....
Hemult dostanie 2 polskie krowy ...
Horst trzy polskie krowy....
(rekompensaty narodu Niemieckiego za straty w II w. ś.)
To wiesz co? Jutro podjadę do Ciebie i wyczyszczę Ci chatę ze wszystkiego co masz, ok?
A po jutrze pożyczę Ci pralkę, lodówkę i telewizor byś żył godnie...
Oczywiście po pojutrze kopsniesz mi abonamencio za mój gest ... dobroduszności
Zgoda?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile mi wiadomo to na terenie Niemiec po 2 wojnie światowej było pobojowisko, tam ludzie umierali z głodu. Dzięki amerykańskiej kasie i mądremu budowaniu gospodarki oraz integracji europejskiej wyrosło imperium.

a to co Niemcy zrabowali to Ruscy odebrali i pogonili za Bug, kradnąc po drodze to co u nas zostało
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Herbatniczek napisał:
skoro po 2 wojnie światowej zbudowali imperium gospodarcze od zera to warto się od nich uczyć
Za Amerykańską kasę zbudowali, gdyby w nas tyle pompowano, też byśmy mieli imperium gospodarcze. Porównaj sobie NRD i RFN, ten sam naród, ten sam czas po wojnie. Uczyć się od którego narodu?

Kasa, Herbarniczku. Jeśli zaś miałbym się uczyć od któregoś narodu, wybrałbym za wzór Żydów. Taka moja prywatna opinia.



Herbatniczek napisał:
a to co Niemcy zrabowali to Ruscy odebrali i pogonili za Bug, kradnąc po drodze to co u nas zostało
No nie do końca, Niemcy wywozili łupy na zachód, chowali je przed Ruskimi. Nie bez powodu do dziś szuka się np. depozytów Wrocławia - żaden Rusek się do nich nie dopchał.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A myślicie że teraz nie kradną? Niemiec swoich właśnie okrada! Tym wszystkim zwierzątkom mieszkania socjalne dają a pół nowej Unii na stancjach siedzi.
To jest dopiero polityka spójności.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Można Niemców nie lubić za parszywe karty historii, jednocześnie trudno im odmówić dyscypliny i ochrony rodzimych interesów. W wyniku obydwu wojen Niemcy były co najmniej pogrążone, wszakże kryzys po pierwszej z nich był jednym z dalekosiężnych czynników, które napędziły drugą. Ktoś powie, że dźwignął ich plan Marshalla. Do pewnego stopnia tak, ale więcej pieniędzy dostała np. Francja, a dziś stoi w gorszej sytuacji.
Niemcy od dawien dawna nie zwykli odsprzedawać swojego majątku. Po drugie mają większy nacisk w kierunku nauczania rzeczy praktycznych i wdrażania do zawodu. A nie imprezowe studia przez 5 lat, po których i tak nie ma pracy. Ale przede wszystkim stawiają na technologię i myślą przyszłościowo, o czym świadczą np. duże inwestycje w OZE już teraz.
Co nakradli to jedno, ale pod wieloma względami zwyczajnie lepiej dbają o siebie.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
o ile mi wiadomo to na terenie Niemiec po 2 wojnie światowej było pobojowisko, tam ludzie umierali z głodu. Dzięki amerykańskiej kasie i mądremu budowaniu gospodarki oraz integracji europejskiej wyrosło imperium.

a to co Niemcy zrabowali to Ruscy odebrali i pogonili za Bug, kradnąc po drodze to co u nas zostało
Po wojnie mieli myślącego kanclerza .
Zrozumiał że trzeba przeprowadzić reformy wolnorynkowe i odmówić spłaty długów .
Prowadził nową walutę i reformy wolnorynkowe.
By je prowadzić opuścił stolicę i do potwierdzenia reform
ukrywał się .
Dzięki temu zyskali wzrost gospodarczy.
Największym plusem było prowadzenie nowej waluty
i dzięki temu pozbyli się długów .
Po wojnie przez wiele lat rządziła ideowa
Chadecja i pomimo konfliktów
religijnych potrafiła się
zjednoczyć.
Gdyby nie prowadzili reform wolnorynkowych
i nowej waluty pieniądze
od Amerykanów nic by nie dały i
udowadnia to Afryka która nie potrafi wyzwolić gospodarki
i sępi od świata pieniądze a jej mieszkańcy mnożą się nadmiarze
i sępią od świata pieniądze .
Pomoc gospodarcza powinna polegać na
wyzwolenia gospodarki , pozbycia się
długów lub odmowa ich spłacania
przez nowa walutę .
Narzucili Europie wampiryzm gospodarczy i prowadzenie Euro
które pomaga wampiryzmie gospodarczym .
Południe Europy zamiast odmówić spłaty długów
i w celu pozbycia się długów powrócić do starej waluty
to uznały siebie za państwa okupowane i
zgodziły się nędze i reformy które
nie pozwolą na wyjście z długów .
Zyskują Niemieckie banki .
Niemcy mają własny system bankowy.
Landy oprócz samodzielności gospodarczej posiadają
własne banki.
Te banki inwestują własną gospodarkę i
mają udziały firmach.
Tym firmą łatwiej przetrwać.
Wystarczy że zrezygnują zysków by uratować firmę
lub pożyczą jej pieniądze.
Za pożyczkę od nowych firm zyskują udziały w tej firmie.
Posiadają własne firmy.
Wszystkie banki lokalne muszą
kupować obligację wydawane przez rząd.
Kontrolują własne zadłużenie i gwarantują
że warto kupić te obligację .
Edukacja stawia na szkoły zawodowe
a firmy za to że zatrudnia ucznia i
gwarantują mu po zdaniu egzaminu prace
dostają zwrot kosztów a osoba ucząca
dodatkowa wynagrodzenie za uczenie nowych .
Sponsorują tylko kierunki potrzebne gospodarcze .
Nie sponsorują nie potrzebnych kierunków
głównie humanistycznych , modnych kierunków
i studiów wielbiących UE i skrajną poprawność
polityczną no Studia genderowe które uczą
że nie ma płci biologicznej a jest kulturowa .
Każdy może sobie ją zmienić .
Każdy ma traktować faceta sukience jak kobietę .
Nieważne że oficjalnie jest facetem lub
biologicznie widać wybitnie wygląd męski .
Płci nawet po operacji lub samych hormonach nie
da się zmienić.
Te zbędne kierunki są źródłem
patologii Bolszewickiej i Anarchistycznej.
ZA te pieniądze tworzy się siedlisko
dla tej patologii .
Uczelnie Humanistyczne i oferujące modne
kierunki są siedliskiem skrajnego Bolszewizmu i Anarchizmu.
Na Polskich uczelnia kwitnie Bolszewizm i Anarchizm i
tylko te wartości mogą organizować spotkania a pozostali nie mogą .
Bo są marnowane pieniądze na zbędne kierunki
i za te pieniądze każdy sponsoruje
organizację Anarchistyczne.
Po zlikwidowaniu zbędnych kierunków nastąpi zanik
Anarchizmu i Bolszewizmu na uczelniach .
Osoby o tych poglądach nie są wstanie zdać
na kierunkach wymagających myślenia.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Słuchajcie... co można bez kasy? Naprawdę ciężko jest Wam zrozumieć że gdyby nie USA i kradzieże fantów podczas wojny to Niemcy jeździli by dziś na koniach a nie BMW, AUDI czy Mesiami?
Zobaczcie jak wysoko zadzierają dziś nosa ot by Włosi a jeszcze w latach 20/30-tych w wielu rejonach Włoch jedynym środkiem transportu był osioł nawet pomimo tego że fabryka Fiata w Turynie powstała 40 lat wcześniej.
Gdyby po wojnie w Polskę ktoś władował tyle szmalu co władowano w Niemcy to dzisiaj Niemcy robili by zakupy w naszych marketach i jeździli Polonezami.
Mówicie że w Niemczech są specjaliści, są kształceni... a ja Wam powiem że w 98% przypadków to tumany ale tumany z kasą. Tyle szczęścia w tym mają że mają hajs.
Niemcy są kształceni jednokierunkowo. To naród na tyle tępy że nie da się szybko przebranżowić człowieka ze stanowiska na stanowisko. Jeśli u nich jesteś murarzem to nie jesteś elektrykiem. Jeśli jestes elektrykiem to g/k już nie zamontujesz. Ich specjaliści to pseudospecjaliści i miejcie chęć zauważenia że nawet takowych mają coraz mniej a teraz gdy nabrali zwierzątek to będzie im bardzo bardzo ciężko trzymać dotychczasowy fason.
Jakość niemiecka jest obecnie utrzymywana sztucznie - w teorii. Podtrzymuje się mitami i medialnymi nagonkami jakość która zdechła wraz z końcem lat 90-tych.
Niemców chińczycy też wydymali! Nie tylko w Polsce wszystko jest MADE IN CHINA. Oni też dostali po dupskach tyle że nie chwalą sie tym we wszystkich stacjach TV jak my dzieki czemu zachowali resztki pseudopoziomu.
No a że reszta świata głupia to nadal myślą że Niemcy mogą. Co mogą? No co oni mogą...
Uciułać kasy oszczędzając na gazie bo mają atomówki?
Sprzedać trochę golfów i passatów z logiem Skody?
Wykonywałem na terenie Warszawy dziesiątki razy jakies usługi rodowitym niemcom. Jest ich tu coraz więcej. Naprawdę jest ich bardzo bardzo dużo a że na stronie www mam zaznaczone: Wir sprechen Deutsch to często wyrywa się jakieś zlecenia. I wtedy wszystko jasne. Dzieje się u nich dokładnie to samo co u nas czyli media kłamią ile wlezie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Niemcy mogli się rozwinąć po II WŚ także dlatego, że w ich budżecie nie było wydatków wojskowych (demilitaryzacja)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Niemcy mają armię i sprzęt tylko w innym kraju i po cichu. Gdyby doszło do kolejnej wojny światowej to nagle z USA przyleciało by wszystko co by było potrzebne. To to samo co Ambergold. Polska kasa jest sobie teraz w innym miejscu, innym kraju. Nie sądzę by Niemcy (odwiecznie wojowniczy kraj!) dał się aż tak łatwo wydmuchać i odsłonić. I to by tłumaczyło dlaczego USA władowało tyle kasy. Umowa była prosta - by ładujemy a Wy kupujecie i u nas trzymacie.
Świat będzie zadowolony no bo jak inaczej to wytłumaczyć? Czego mogli chcieć amerykanie od Niemców? Kraju malusieńskiego w porównaniu z ot by jednym stanem? Bawarskiego mleka?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mówię o czasach powojennych, potem już Niemcy zaczęli się zbroić
przecież nawet kupiliśmy czołgi ich produkcji
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Herbatniczek napisał:
mówię o czasach powojennych, potem już Niemcy zaczęli się zbroić przecież nawet kupiliśmy czołgi ich produkcji
Ślady 4D do dziś na nich ciążą, Niemcy to nadal RFN, ten sam RFN, który był pod okupacją USA. Niemcy nie mają prawa posiadać np. atomówki ;) 60 tysięcy żołnierzy Amerykańskich nie bez powodu siedzi w ich kraju, to jest okupacja.



_____________________ napisał:
Słuchajcie... co można bez kasy? Naprawdę ciężko jest Wam zrozumieć że gdyby nie USA i kradzieże fantów podczas wojny to Niemcy jeździli by dziś na koniach a nie BMW, AUDI czy Mesiami?
Albo Trabantami, bo to też ich wybryk ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
i tak naprawdę to wszystko jest mało mało ważne. Żyjemy w jednym wielkim wariatkowie. By coś zmienić trzeba było by użyć setek bombek i rozwalić cały świat oraz zacząć od początku.
Może wtedy ludzie przypomnieli by sobie co to szacunek, praca, staranie się i tak dalej.
Jedno jest pewne. Anglia, Francja, Niemcy. Rządziciele tej strony Świata. Reszta EU na nich odwiecznie zapitala. Z drugiej strony mamy USA. Na nich druga reszta zapitala. I to się nigdy nie zmieni.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Przypadek niemiecki jest zbyt złożony, żeby mógł być analizowany na pół strony postu na forum ;-)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nic nie jest złożne. To jest jeszcze bardziej proste jak koledze się zdaje. Miało być tak że FRN miał kupić w Polsce masę fantów (ot by Lot). Miało być inaczej ale nie wyszło i dzięki temu że nie wyszło mamy co mamy.
A co mamy? Od nowego roku wszystko poszło w górę. Ceny poszły w górę bo ... gospodarka poszła? I tak z automatu nie tłumacząc tego niczym konkretnym? Ceny trzeba było podnieść bo dzięki 500+ Polacy zaczęli kupować więcej?
A gdzie te niemieckie k... były gdy Polak mniej zarabiał? I teraz tak: wydajemy na program 500+ by dorobić szwaba. Byłem po świętach w Berlinie. Fakt, krótko ale sklepy zdąrzyłem z czystej ciekawości zaliczyć. Niemcy mają taniej jak Polacy.
Głupie pomidory wczoraj w Warszawie kosztowały 8,99zł/kg a u niemca było 0,99€. Ogórki kosztowały wczoraj 9,99zł/kg a u niemca 0,99€. Makaron jakiś tam barill 1kg u nas 6,99zł a u szwaba 1,39€. Mąka szymanowska u nas 2,89zł a u niemca 750-tka 0,49€. Jajka średnie w Simply 10szt. u nas 6,99zł (cena z wczoraj) a u szwaba tej samej wielkości 0,99€. O co kaman?
Nie daliśmy się wydymać w sposób A to będziemy z musu dymani sposobem B i akurat nie ma szans by to obejść bo w Polsce polskich marketów nie ma a to dopiero początek.
Misiąc przed świętami karta graficzna w Mediamarkcie kosztowała 139,90zł. Tydzień przed świętami 199,90zł. Tydzień po świętach 189,90zł. Obecnie jest za 169,90 w wielkiej poświątecznej wyprzedaży.
To samo było z wyprzedażą starszych smartfonów. Pewna Limia kosztowała 299zł na początku ur. W połowie roku spadła do 199zł. Od lipca do października była za 99zł. W listopadzie 79zł!!!!!! W grudniu 99zł, na święta 199zł.
Teraz jest w wyprzedaży za 129zł.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Mam więc super pomysł na biznes dla Ciebie.
Kupuj w Niemczech i sprzedawaj w Polsce. Jaki problem?
Zarobisz miliony z tego co piszesz. Jak chcesz ciężarówkę to Ci załatwię.
 
Do góry