Szkola dla dorosłych - panstwowa czy prywatna?

gabryjelka

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dzien dobry. Chciałam sie spytac czy lepiej wybrac szkołe panstwowa czy prawatną? Czy mam gwarancje ze jak zapłace za edukacje w szkole prywatnej to będze wyzszy poziom i lepiej mi pójdzie na maturze? Postanawiam w tym roku podjąc decyzje i wreszcie dokonczyc szkołe średnią i chciałam sie poorientowac jak to wygląda. Dziękuje
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Tylko publiczna. W szkołach prywatnych od lat lata hit że tam maturkę kupujesz a nie zdajesz. Nikt poważny w przyszłości nie będzie z Toba gadał gdy będzie chodziło o dobrą i konkretną posadę.
 

luki_bal

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
gwarancja to na mikser i to tylko na 2 lata :D przede wszystkim gdzie bys nie poszła to uczyc musisz sie sama wiec ta matura tylko od ciebie zalezy tak naprawde
 

LODkrakow

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Owszem, do matury każdy podchodzi indywidualnie i żaden nauczyciel nie zda jej za nas, niemniej odpowiednie przygotowanie poprzez uczęszczanie na wartościowe zajęcia jest tutaj nieocenione. Warto wybrać szkołę, która kompleksowo uzupełni braki w wykształceniu oraz taką, która dysponuje doświadczoną kadrą. Na przykład nauczyciele w naszym III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie są także egzaminatorami OKE – regularnie mają styczność z arkuszami i zasadami punktowania egzaminów, wiedzą zatem, jak przygotowywać słuchaczy do matury. W kwestii różnic pomiędzy szkołami prywatnymi a państwowymi warto wskazać przede wszystkim mniejszą liczebność klas. Kameralność grup pozwala lepiej skoncentrować się na potrzebach każdego słuchacza i poświęcić mu tyle uwagi, ile potrzebuje.
 

gabryjelka

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Czyli tak naprawde rodzaj szkoły jest drugorzędny bo licza sie matury i nauczyciele. W sumie to dobrze bo nie ma czegos takiego jak kupowanie ocen, nie? Dawniej z prywatnych szkól to same tłumoki wychodziły, nic nie umiały ale ojciec koguta zabił, nauczycielce zawiózł i sprawdzian na 5. A w prywatnej ile kosztuje semestr? Bo jak tyle co na studiach zaocznych to mnie i tak nie bedzie stac wiec czcza dyskusja.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Przychodzi do zakładu produkcyjnego (elementy stalowe) dwóch gostków. Jeden z policealką i po dobrej maturce w dobrej szkole, oceny bdb, a drugi po zawodówce z doświadczeniem i praktyką.
Stawiają obu przy cydrowej plazmówce sterowanej z projektów z autocada i ten po zawodówce bierze się za robotę a ten drugi stoi i kmini...
Zgadnijcie, który dostanie te robotę?
 

LODkrakow

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
gabryjelka napisał:
Czyli tak naprawde rodzaj szkoły jest drugorzędny bo licza sie matury i nauczyciele. W sumie to dobrze bo nie ma czegos takiego jak kupowanie ocen, nie? Dawniej z prywatnych szkól to same tłumoki wychodziły, nic nie umiały ale ojciec koguta zabił, nauczycielce zawiózł i sprawdzian na 5. A w prywatnej ile kosztuje semestr? Bo jak tyle co na studiach zaocznych to mnie i tak nie bedzie stac wiec czcza dyskusja.
W naszym liceum dla dorosłych czesne wynosi 100 zł miesięcznie, więc zdecydowanie mniej niż opłaty na studiach niestacjonarnych. Oprócz tego nie mamy żadnych dodatkowych opłat wpisowych. Rekrutacja odbywa się właściwie w sposób ciągły, to znaczy że w każdym momencie można przyjść i zapisać się na konkretny semestr. Nie zawsze konieczne jest rozpoczynanie edukacji od nowa, na podstawie rozmowy z kandydatem oceniamy, do której klasy powinien trafić.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Liceum to wyższa podstawówka a w życiu naukowym jest często tak że ile WSADZISZ tyle WYJMIESZ. 100zł m-cznie często = na sali komputerowej pięć PCtów klasy P4 z Windows XP...
 

barberka

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2017
Posty
19
Punkty reakcji
0
W Cosinusie liceum jest za darmo, a jest to szkoła prywatna, więc po co gdzieś płacić.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Za darmo nie ma nic. Szkołę zaczniesz spłacać w życiu dorosłym. Wystarczy że 20 razy dzięki lichym papierom chwycisz budowę za 30000zł zamiast 100000zł bo papiery Ci kłody pod nogi kładły.
Tylko na odcinku powiedzmy 2,3 lat jesteś w plecy 20 x 70000zł = 1.400.000 więc liche szkoły i papiery "zwymiotujesz" dopiero w przyszłości. Szkoda tylko że w naszym narodzie nikt w "przeszłości" tym się nie przejmował....
Dzisiaj młodziak śmiga do prywaciarzy robić średnie no bo 2,3 lata technikum to się pyknie i to jeszcze w systemie co dwa tygodnie na trzy dni :)
a za 10 lat jakiś zleceniodawca na wyższym stołku przeanalizuje papiery na biurku i powie takiemu:
"Panieee, Pan sobie TB kupił? Mam zlecić Panu budowę tego i tamtego a Pan nawet zawodu nie masz???" i wtedy siada Ci kopara, żywot przewija się w 5 sek. i dopiero dociera do glacy że pomimo starań, kombinowania, papierów i reszty nadal masz "wyższą podstawówkę".
Szkoła ma wartość gdy jest "normalna" czyli państwowa i dzienna. Dlaczego? Bo tam nikt a nikt nie czeka na Twoje czesne dlatego te wszystki eprywaciarskie sinusy/cosinusy to lipa.
Każdy dorosły wie że jeśli nie zdasz boś niedorajda i nieuk to za kwartał szkoła straci $$$ bo uczeń nie zdał i odszedł. W państwówce jest inaczej. Nie ma prywatnych składek i podobnych więc wszyscy mają w d... czy jesteś czy cię nie ma. Nie uczysz się to gol i won, po ptakach i by budę skończyć jednak coś uczyć się musisz. U prywaciarzy musisz tylko być i płacić.
Od 2 miesięcy szukam pracowników na budowę od kwietnia. Przysłali mi już setki CV. Wiesz jakie mam podstawowe kryterium wyboru? Z miejsca do kosza wszystkich po szkółkach prywatnych. Pierwsze co oglądam to typ i adres szkoły. Nie ma dziennego państwowego Technikum Budowlanego = won. A wiesz czemu? Bo doskonale znam róznicę między takimi szkołami. Człowieczki po prywatkach nie umieją poprawnie odczytać rysunków technicznych. Poziom wiedzy takich ludzi w porównaniu z tymi z prawdziwego TB które udało się komuś ukończyć z wynikiem choć by 3,5 = mniej jak 20%

Coś tam liznęli ale aeracja, beton autoklawizowany, bungalow, ciasto wapienne, ciąg wsteczny, dylatacja, ekofiber, framuga, gąsior, glif, instalacja grawitacyjna, kapinosy, jastrych, lukarny, mleko wapienne, kubatura, niple, podciągi czy tam nawet różnice między powierzchnią całkowitą, użytkową a zabudowaną to ... czarna magia! Na ponad 100 wykonanych telefonów tylko 2 osoby odpowiedziały na podstawowy zestaw pytan na piątke z plusem - takich mamy speców na rynku.
 

barberka

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2017
Posty
19
Punkty reakcji
0
Haha. A co za różnica jakie liceum się skończyło? Myślę że na tym etapie edukacji to naprawdę nie ma znaczenia! Kierunek na studiach albo w szkole policealnej ma o wiele większe znaczenie, więc warto wybrać taki po którym będzie praca, bo nie po każdym o nia tak łatwo. Poza tym w szkołach takich jak cosinus itp jest dużo praktyki, gdzie naprawdę uczy się zawodu. Ale nie mowa tuta o budowlance xD - nie wyobrażam sobie siebie - kobiety na budowie xD Zresztą najważniejsze są zdobte umiejętności i wiedza.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Co to za różnica? Ha ha ha to zrobisz za 20 lat i wspomnisz moje słowa a róznica jest taka że mamy więcej ludzi po studiach jak ludzi po zawodówkach i technikum więc różnica przeogromna bo już dziś nie ma komu pracować.
Wszyscy przecie pchają się na stołki prawda?? A ten któremu potrzebny specjalista fizyczny a nie teoretyk za biurkiem papiery będzie Ci sprawdzał, wierz mi na słowo honoru.
 

barberka

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2017
Posty
19
Punkty reakcji
0
ale ja ciągle mówię i liceum! Liceum technika z ciebie nie robi! Dopiero to jaką drogą pójdziesz i jaki zawód zrobisz - to warunkuje Twoje zarobi, a nie liceum czy matura. Są ludzie którzy robią zaoczne liceum, łacznie te w cosinusie, a potem na studia i mają wyższe wykształcenie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale ja już mówiłem wcześniej że liceum to wyższa podstawówka. Szkoła kompletnie nieopłacalna jeśli nie masz zamiaru iść na studia i ich skończyć. Druga sprawa to taka że studia to nie wszystko.
Naprawdę zbyt wielu mamy absolwentów by to było później cacy. Zerknij na lekarzy jak wyją. Wszyscy po studiach a zarobki kucharki z zawodówką :)
Moim zdaniem bardzo dobry sposób kształcenia to wybór konkretnego zawodu i jazda od zawodówki przez technikum po studia. Wtedy jest naprawdę cacy. Zawodówka budowlana z praktykami, potem Technikum Budowlane i wszystkie do tego uprawnienia (sepy i podobne) a na koniec studia + mgr.inż. przed nazwiskiem. Wtedy mozna powiedzieć że gadamy z prawdziwym Technikiem a nie że gość ładuje sobie ogólniaka a potem śmiga na studia budowlane, przećpa 5 lat a potem udaje że coś wie.
 

karolla222

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ale sa takie zawody jak np kosmetyczka, która nie wymaga 20 lat nauki! W zupełności wystarczy szkoła policealna i ewentualnie kierunkowy kurs pod kątem danych zabiegów, stąd takie szkoły też są potrzebne. Każdy ma inną ścieżkę kariery, więc ludzie sami wybierają czy chą iśc od cosinusów czy na studia.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kosmetyyyyczkaaa? I Ty uważasz że to zawód na całe życie i to w chwili w której 99,9% pośredniaków robi tego typu kursy leszczom bez zawodu?
Kosmetyczek to teraz tyle co aptek, kościołów i monopolowych!
Kosmetyczka dzisiaj to jak taksiarz. Ciągle się zastanawia czy zarobi czy nie...
Jechałem dwa dni temu taryfką, chyba pierwsz raz od lat. Z dzielni na dzielnię zajęło mu w korkach dobre 45minut. Wziął 14zł.
14zł mius paliwo, minus podatek, minus amortyzacja wozu, mius ZUS i wychodzi na to że zarobił 8zł albo i nie.
Tutaj w Wawie np. na Wawrze czy Pradze to co piąta bezrobotna to kosmetyczka. Serio mówię bo widzę co na rynku się dzieje. Mam dwie córki 15, i 16 lat doskonale obcykane w temacie.
W szkołach dzieciaki dzieciakom za przysłowiową dychę robią "manikjur, pillingi i inne". Kosmetyczka "zawód" powiadasz?
Moja żona na cateringi wrzuci 5 wielkich garów ( 5 x 75L) zup które zrobi w czasie 2h i wychodzi w suchym 400zł. 10dni = 4000zł, 20 dni = 8000zł.
Ile musiała byś pomalować i wyrzeźbić pazurów by uciułac te kasę?
I wiesz co SZKOŁY/PRZEDSZKOLA/ŻŁOBKI chcą nim zlecą Ci gotowanie? Pierwsze to DYPLOM TECHNIKA ŻYWIENIA ZBIOROWEGO... więc takie LICEUM można sobie o kant pupy otrzeć.
Mając Liceum obierała by teraz kartofle do zupy za 13/14zł/h a będąc po Technikum i policealce z dyplomem to dla niej obierają te kartofle a ona zgarnia resztę.
Taka jest niestety rzeczywistość. Są zawody w których LESZCZA strach brać do współpracy. Ktoś powie - co tam takie gotowanieeee...
no ale te gotowanie to BEZPIECZEŃSTWO np. 100 małych dzieciaków!

Liceum Ogólnokształcące tak ale tylko wtedy gdy masz ustawionych rodziców i wiesz że stać ich na utrzymanie Ciebie na studiach przez 5,6 lat ze stażem włącznie i tylko wtedy gdy czujesz że owe STUDIA skończysz.
Technikum wtedy gdy wiesz że musisz pracować i nie dasz rady połączyć pracy z dziennymi studiami o ile chcesz studiować np. wieczorowo czy zaocznie!
Zaoczne studia lekarskie (np. stomatologiczne) to kwoty rzędu od 25 do 35 tys.zł za rok! Bez dyplomu i Technikum na samym ogólniaku takiej kasy nie zarobisz bez fachu w łapie.
 

Cali9

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Prywatna prawie zawsze oznacza lepsza. Ja polecam sukcesedukacja.pl/nasze-szkoly/liceum-ogolnoksztalcace-dla-doroslych/
 

klaudia111

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
To prawda - kosmetyczek jest dużo, ale dobrych nie za wiele. Makijażystkę, kosmetyczkę na dzień ślubu trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem - nawet 1,5 rocznym! Dlatego lepiej zamiast kursu z urzędu wybrać się samemu do szkoły. Co do tego czy prywatna czy publiczna - cosinus jest prywatną a działa na bardzo podobnych zasadach co publiczna. Ale raczej reguły nie ma.
 

PabloPablo

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
No ja chodziłem do Cosinusa na technika masażystę i szkoła była prywatna, a nie zapłaciłem ani grosza. Umiejętności, które zdobyłem pozwoliły mi dorabiać sobie dodatkowe, niemałe pieniądze. Ogólnie nieważne czy prywatna czy publiczna, ważne żeby był odpowiedni poziom i fajnie gdyby była bezpłatna.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Powtórzę się raz jeszcze:


_____________________ napisał:
Dzisiaj młodziak śmiga do prywaciarzy robić średnie no bo 2,3 lata technikum to się pyknie i to jeszcze w systemie co dwa tygodnie na trzy dni :) a za 10 lat jakiś zleceniodawca na wyższym stołku przeanalizuje papiery na biurku i powie takiemu: "Panieee, Pan sobie TB kupił? Mam zlecić Panu budowę tego i tamtego a Pan nawet zawodu nie masz???" i wtedy siada Ci kopara, żywot przewija się w 5 sek. i dopiero dociera do glacy że pomimo starań, kombinowania, papierów i reszty nadal masz "wyższą podstawówkę".


PabloPablo napisał:
No ja chodziłem do Cosinusa na technika masażystę i szkoła była prywatna, a nie zapłaciłem ani grosza. Umiejętności, które zdobyłem pozwoliły mi dorabiać sobie dodatkowe, niemałe pieniądze.
Mógł by się kolega pochwalić ile to NIEMAŁO? Sorry że pytam ale np. ja w sezonie robię około 10 dachów. Za jeden dach biorę średnio 15-18tys.zł. Sezon trwa 7 miesięcy.
Zapytałem wprost ile to NIEMAŁO bo to co ja mam to jak dla mnie jest MAŁO a jest mało bo na pecha nie mam inżyniera przed nazwiskiem a gdybym miał to nie robił bym
10 dachód lecz 10 mostów i wtedy miał bym nie 15-18tys.zł. za dach lecz 150-180.tys.zł za most!
Widzisz różnicę między DOBRYM i KONKRETNYM wykształceniem a LIPĄ? Mi też w wielu przypadkach powiedzieli NIE MASZ PAN ZAWODU, SPADAJ PAN.
Jeszcze jedno małe ale zostaje. Zleceniodawcy sprawdzający doświadczenie, uprawnienia, staż, zawód. Powiedz - zrobił bym 10 dachów w sezonie mając LICEUM 2,3 letnie
z COSINUSA wieczorowo zamiast pełnego TECHNIKUM BUDOWLANEGO? Wiesz co bym wtedy robił? Podawał SZEFOWI papę na dach za 12zł/h.

I jeszcze jedno na koniec. Jak wygląda od strony wyrobu GARBA oraz strony finansowej życie na odcinku 10 lat:
a) budowlańca inżyniera
b) budowlańca technika
c) pomocnika budowlanego
e) kosmetyczki

?
 
Do góry