Wzrost gospodarki nie tylko dzięki koniunkturze

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
Kłamstwem jest twierdzenie, że to koniunktura swiatowa odpowiada za bardzo dobre wyniki gpspodarki i obiecujące prognozy na rok następny. Choć koniunktura jest dobra, to działania rządu po pierwsze świetnie ją wykorzystują, po drugie prowadzone są działania dodatkowe, potęgujące korzystny efekt.

Według wstępnych danych z ministerstwa finansów w 2017 roku wręcz rewelacyjnie kształtują się wpływy podatkowe, najprawdopodobniej wpływy z 4 najważniejszych podatków (VAT, akcyza, PIT i CIT) będą o blisko aż 40 mld zł większe niż w roku ubiegłym (!!! szok) w tym z samego podatku VAT o blisko 30 mld zł wyższe. Wprowadzenie kolejnych ustaw i regulacji ma zwiększyć jeszcze te wpływy, uszczelnić dziurę podatkowa, zwalczać skuteczniej złodziei, którym do 2015 RM świetnie się powodziło.

Mimo ogromnych dodatkowych wydatków związanych z realizacją programu Rodzina 500 plus (około 24 mld zł), obniżenia wieku emerytalnego (około 9-10 mld zł), deficyt budżetowy będzie o połowę niższy niż ten planowany (wyniesie około 30 mld zł), a to oznacza, że deficyt sektora finansów publicznych spadnie poniżej 2% PKB.

Za PO, w 2015 r. deficyt wyniósł niemal 50 miliardów (!!!) choć PO podwyższyło wiek emerytalny i nie istniał program 500+.

Co więcej postawy wzrostu gospodarczego są na tyle trwałe, że prognozy wzrostu PKB dla Polski na rok 2018, prezentowane przez największe banki inwestycyjne i agencje ratingowe, są niezwykle optymistyczne i zdecydowanie przekraczają 4%, a deficyt sektora finansów publicznych będzie zdecydowanie niższy niż wspomniane kryterium z Maastricht wynoszące 3% PKB.

Podsumujmy.
1) PiS zwiększył wydatki o 34 miliardy złotych.
2) PiS zmniejszyk defizlculyt budżetowy o 40 miliardów złotych w stosunku do budżetu planowanego,
3) PiS zmniejszył o 20 miliardów deficyt w stosunku do tego, który zafundowało nam PO,i to pomimo 34 miliardów wydanych na 500+ i obniżenie wieku emerytalnego.
4) PiS nie tylko korzysta z koniunktury, ale znakomicie radzi sobie z zarzadzaniem gospodarką i uszczelnianiem systemu podatkowego i walka z mafią.

Szczęściu trzeba pomagać. PiS zdecydowanie to robi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
może tylko podaj więcej szczegółów, np. taki jak się ma zwiększenie konsumpcji do wpływów VAT, bo to jest właśnie związane z koniunkturą gospodarczą
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
Herbatniczek napisał:
może tylko podaj więcej szczegółów, np. taki jak się ma zwiększenie konsumpcji do wpływów VAT, bo to jest właśnie związane z koniunkturą gospodarczą
Mają oczy lecz nie widzą, mają uszy lecz nie słyszą...

Pozostało się tylko o was modlić. Bo żadne argumenty was nie przekonają, że czarne jest czarne...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Regis_II napisał:
Kłamstwem jest twierdzenie, że to koniunktura swiatowa odpowiada za bardzo dobre wyniki gpspodarki i obiecujące prognozy na rok następny. Choć koniunktura jest dobra, to działania rządu po pierwsze świetnie ją wykorzystują, po drugie prowadzone są działania dodatkowe, potęgujące korzystny efekt.
Jeśli ktoś twierdzi że coś jest kłamstwem to wypada zacząć od tego "kto kłamie" potem "co kłamie" i wykazać że jest to zła wola "kłamcy"
a nie np: "działanie w błędzie". Domyślam się jedynie że chodzi o moja osobę bądź Herbatniczka.
Wzrost gospodarki nie tylko dzięki koniunkturze
A można prosić jakieś dane świadczące w jakim stopniu to dzięki rządowi a w jakim dzięki koniunkturze czy znowu będzie na żałosnym poziomie odzywka?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mamy tu księdza, który zamiast przedstawiać dowody to woli się modlić
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Niech się pomodli o rozum dla siebie i I love PiS szczególnie. Giełda jest dziś na zielono i to jest dla mnie ważne.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do giełd to nasza jest mikroskopijna

giełdy amerykańskie robią się nieco przegrzane, do tego chyba rząd USA zaczyna hamować drukowanie dolarów, będzie bessa jak nic
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wzrost gospodarczy był dzięki nie przyjęciu gości Merkel.
Sporą część gospodarki stanowi turystyka .
Przeciwieństwie do Europy Zachodniej gdzie
sprowadzono masowo gości Merkel i sprowadzono
terroryzm i zamieszki .
Te kraje zniszczyły własną turystykę .
Nikt nie przyjedzie do miejsca gdzie pójście na
plaże kończy się zamachem.
Nawet jazda autobusem lub metrem jest
niebezpieczna .
Szczególnie te kraje stały się niebezpieczne
dla kobiet i pozwalają napastować swoje kobiety.
Zyskały na tym Polskie miejscowości
turystyczne.
Przeciwieństwie do Europy Zachodniej
można bezpiecznie podróżować i
przebywać na plaży.
Polska przeciwieństwie do
Europy Zachodniej jest
bezpieczna dla kobiet.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ludzie! Naprawdę wierzycie Niemcom? Przecież to kit! Ich gospodara się sypie a te mity z TV są na pobudzenie - może świat uwierzy i wróci z inwestycjami.
1.000.000 uchodźców + ich rodziny + masa obcokrajowców unijnych która sobie darowała DE i zwiała do innych krajów a Niemcy notują wzrost. Paranoja.
Taki wzrost notują że Mercedesa w polsce budują, buhahaha!
U nich taki wzrost jak u nas po nalocie Ukraińców, hehehe. U nas się pracuje a na Ukrainie buduje... i kasa zamiast wracać do handlu i usług to śmiga za wschodnią granicę.
Wzrost u niemców to jest ale brudu, burdla i strachu na ulicach. Jakoś nie widzę uniesionego morale niemieckiego społeczeństwa.
No co jest? Tylko Polaki zaczęły sie "seksić" i Polaków zaczęło nam przybywać?
Rodziny, dzieci... w takiej biednej Polsce? Niemcy muszą wprowadzić +500€ to wtedy będą mieli wzrost... hehehe
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wpływ naszej giełdy na koniunkturę światową jest mikroskopijny

co do turystyki to ludzie zaczęli jeździć bardziej na wczasy bo dostali 500+ a nie że nie było imigrantów
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale mnie interesuje wpływ giełdy na mój portfel. Co mnie obchodzi koniunktura światowa czy czyjś wątek którego założeń Autor
"zapomniał" uzasadnić. Przecież to taki sam manifest jak Pana K tylko że głupszy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
spoko, tam szukasz zysku gdzie inwestujesz

zastanawiałem się tez kiedy przegrzanie giełd amerykańskich przełoży się na naszą
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale to "przełożenie" jak rozumieć? ACAutogaz nadal będzie tłukł samochodowe instalacje gazowe PZU właściciel dwóch banków nadal będzie ubezpieczał a Żywiec nadal będzie warzył piwo pod różnymi nazwami. Czy ludzie przestana nagle korzystać z samochodów ubezpieczeń czy piwa? Jeśli tak to stanowi to dla mnie zagrożenie ale 10 lat temu nie przestali stąd wniosek że......
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przegrzanie jednej giełdy spowoduje wycofywanie ze strachu pieniędzy z innych w tym polskiej, bez znaczenia czy polskie firmy są w dobrej kondycji, to kwestia emocji
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ameryka jest przegrzana juz od dawna tylko to kryją. Możecie wymienić inwestycje Amerykańskie na odcinku 2007-2017 w Polsce? Mi sie wydaje że gdyby nie militaria to Amerykanie raczej nie mieli by czym zainteresować Europę.
Oni maja teraz przycisk który działa i to jest ich sposób na współpracę. Prezydent USA nawet nie zechciał zagadać z Koreańcem tuż po wyborach i zapytać wprost: o co mu kaman?
Amerykanie, Amerykanie... Cóż oni takiego mają? Microsoft Windows? Facebook? Google? Twitter? Apple? I tylko tym świat zalewają nie licząc kilku KFC i McDonaldsów?
Oni nawet samochodów produkować nie umieją i śmigają naszymi Audi,Mercami, BMW. Amerykanom zależy teraz jedynie na dwóch frontach: opirtolić jak najwięcej wojskowego szajsu swoim jak to mówią sojusznikom (buhahahaha) i ewentualnie pchnąć trochę gazu do EU.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale co to dla mnie oznacza? Nadal będą przynosić zyski może jedynie mniejsze i ich kurs spadnie co będzie stanowić okazję do ich kupna. Nadal będą dzielić się dywidendą . Co więcej kto kupi je po niższej cenie może nawet podwójnie zarobi na nich w przyszłości bo to i wzrost kursu i wyższy procent dywidendy. Ja przed ustaleniem prawa do dywidendy w 2016 kupowałem PZU przy kursie poniżej 30 zł.
Niski był z uwagi na pogłoskę że kupuje Pekao. Dziś kurs jest powyżej 40 zł a i dwie dywidendy "po drodze" zebrałem. Kryzysy dla takich jak ja są marzeniem byle by kasa była.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Pytanie po co? Ja już gdzieś pisałem że wzrost PKB co 10 lat momentami sięgał ok 7%. Było to za SLD i za PiS. Mam się spierać z "intelektualnie niepełnosprawnymi" ale po co? Wole sobie temat odpuścić i ich wyśmiać.
Zatem prawdziwy wzrost dopiero przed Nami ale Fitch wcale go na razie nie wróży.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
PKB wzrośnie na maxa gdy w Polsce internet wyłaczą czyli nigdy. Stacjonarny biznes nie ma szans konkurować z biznesem internetowym czyli olbrzymią hurtownią ot by elektroniki co ma swoją siedzibę wielkości 200MB na serwerze.
Ludzie muszą wrócić zza światów do życia realnego. Dopiero wtedy biznes ruszy. 25lat temu gdy chciałeś reklamować swoje usługi to musiałeś pół świata na nogi postawić a dziś dodajesz ogłoszenie do OLX.
25lat temu by czymś handlować musiałeś mieć prawdziwy stacjonarny biznes a dziś możesz mieć M1 na stancji i udawać firmę. Handel w internecie powinien być zakazany, dopiero wtedy ruszyły by z miejsca wszystkie gospodarki.
Dodatkowo powinni uwalić monopol marketów. EuroRTV, Mediamarkt, Saturn, Mediaexpert - to jedna spółka. Jeden ma wszystko a mniejsze podmioty są uwalone. Takie cos nie powinno istnieć. Jaka to demokracja? Jaka wolnośc konkurencji?
Jest w ogóle jakas konkurencja? Nie!!! Jest kilku cwaniaczków co rzeźbią hajs na całym kraju a reszta ryczy bo nie ma szans z nimi konkurować. Zrobił XKOM dyski po 599 to EuroAGD od ręki zrobiło 549zł. Zrobił XKOM po 539zł to Euro zrobiło po 499zł. I tak jest ze wszystkim. Delikatnie ale bezustannie ukatrupiają wszystkich. Monopol na handel internetowy kto w Polsce posiada? Allegro! Kto jest obecnie właścicielem Allegro?
Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Kim jest Cinven? Posiada ot by udziały w Eutelsat! Kto to jest Permira? Permira ma AUM = 30 bln. €!!!!!
A kto to jest Mid Europa Partners? Mid Europa jest wiodącym inwestorem finansowym w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej. Jako jedna z pierwszych instytucji typu private equity w regionie, działająca od 1999 r. z biurami w Warszawie, Budapeszcie, Stambule oraz Londynie, zarządza funduszami o wartości ok. 4.6 mld euro.
Wszystko kuśśśfa sprzedaliśmy!!!!!!
I komu napędzamy szmal wystawiając produkty na Allegro, płacąc kosmiczne prowizje???
U nich wystawienie auta na sprzedaż to kwota od 30 do nawet 50zł za jedno ogłoszenie!
Wykupili cała Polskę i rypią nas równo po kieszeniach a Unia wciska bajki że nam kasę daje??????????
A OLX to co to? Allegro!
A otodom to co to ? Allegro!!
A otomoto to co to? Allegro!!!
 
Do góry