Sprzedawca nie chce przyjąć towaru i zwrócić pieniędzy

Ubeni

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Witam,
miesiąc temu zakupiłem komputer stacjonarny. Ustaliłem ze sprzedawcą jakie chce mieć parametry komputera w założonym przeze mnie budżecie. Sprzedawca zapewnił mnie, iż w ustalonej kwocie uda mu się "złożyć" komputer spełniający moje wymagania. Przez pierwszy tydzień komputer działał prawidłowo. Po tym okresie karta graficzna zaczęła się psuć. Byłem u sprzedawcy z tym problemem. Pan przez tydzień rzekomo coś naprawiał. Przez parę dni znów sprzęt był sprawny po czym sytuacja z zepsutą kartą graficzną powróciła. Za drugim razem chciałem oddać komputer i otrzymać z powrotem pieniądze, jednak sprzedawca się nie zgodził i podjął się kolejnej naprawy. Na chwilę obecną karta graficzna jest sprawna, ale komputer zaczął mieć problem z pamięcią, to znaczy nie zawsze wyświetlają się po wejściu w "mój komputer" wszystkie dyski.
Co mam zrobić? Pójść kolejny raz do sprzedawcy czy spróbować innej drogi dochodzenia swoich praw? Z góry dziękuję za pomoc.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Tutaj chyba nie znajdziesz pomocy natomiast z Twojego wpisu nie wynika aby nabyty sprzęt był objęty gwarancją. Może Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów? Może tam się udaj.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Po wejściu w mój komputer wyświetlają się WSZYSTKIE DYSKI...
A co w tym dziwnego? Przecież to prawidłowy objaw...
W ustawieniach Windows są opcje typu:

3764708500_1514957255.png



Windows np. 10 jest całkowicie edytowalny. Problemy z Twoim PC to nie problem z PC lecz z użytkownikiem. Wszystko można ustawić wedle własnego zyczenia, nawet edytować widok folderów typu moje dokuemnty, muzyka i inne w eksploatorze:

9156327500_1514957358.png
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Nie doczytałem do końca i sadziłem że problem dotyczy karty graficznej(sprzętu). W tym przypadku lepiej aby ktoś znajomy "debeściak" najpierw to obejrzał nim się podejmie inne kroki zwłaszcza jeśli Grzebałeś w ustawieniach Windowsa. To dziwne ale czasem nawet I love PiS może mieć rację.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dzisiątka jest zajefajna. Siedzę nad nią od samego początku i mogę dziś w końcu przyznać że się udało. Naprawdę nic a nic z "niespodzianek" microsoftu (typu telemetrie, szpiegowanie) nie działa.
Nawet Windows Update wyłączony i już system nie płacze że coś mu "źle".
Właśnie wyedytowałem ikony systemowe na bardziej kolorowe. Jest z tym jeszcze trochę zabawy ale warto. Nareszcie W10 działa jak W7 po ekstra tuningu.

1833704500_1514972082.png


Klasyczne czarno/białe ikonki nerwy mi psuły ;-) :)

a eksplorator też wymaga poprawek (oczywiście wszystko zgodnie z gustem indywidualnym):

5051226200_1514972082.png


a teraz siedzę nad komendami systemowymi bo mnie wkyrfffiją te powalone bezsensowne komunikaty systemowe!
Od lat widać na ekranie słynne ZAPRASZAMY! podczas logowania.
Oni mnie zapraszają...
Jacy ONI i do CZEGO?

To samo z wyłączaniem się komputera! Klikasz WYŁĄCZ a ten rzeźbi na ekranie WYLOGOWYWANIE...
No to w końcu WYŁĄCZAM SIĘ czy WYLOGOWUJĘ???

3051543200_1514972082.png


Chciał bym aby cały system w przyszłości był w ten deseń:

9903044200_1514972661.png


czyli szaro / czarny z kolorowymi ikonami...
Chcę też zmienić wnętrza okien z białych bitmap na czarne a tekst w jasnych kolorach tyle że w tym temacie trochę mi jeszcze zejdzie bo walczę z uprawnieniami dostepu do plików i folderów systemowych.
Troszeczkę zakręcili ten temat w W10. Z windows7 szło znacznie szybciej.
Chodzi mi przede wszystkim o wydymanie z systemu słynnego usera o nazwie TrustedInstaller i przypisanie wszystkich jego uprawnień administratorowi a także troche modyfikacji by nigdy w zyciu nie widzieć na ekranie ogłoszeń typu: ODMOWA DOSTĘPU. Robię to oczywiście z poziomu tworzenia nowego Instalatora Windows a nie na żyjącym systemie. Dopiero potem sprawdzam czy wszystko działa.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
_____________________ napisał:
Po wejściu w mój komputer wyświetlają się WSZYSTKIE DYSKI...
NIE wyświetlają się, doczytaj...

A nawet lepiej - nie zawsze się wyświetlają, czyli raz jest tak, raz inaczej ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A no fakt :lol: ycznie kufaa :eek:h:
No to w takim razie w/g kolejności:

1. ustawienia folderów w windows
2. ustawienia dysków w EFI
3. sprawdzenie przewodów zasilających dyski
4. sprawdzenie przewodów sata od dysków

Jeśli to nie zadziała to:

5. wykasować sterowniki sata/ahci kontrolera i zainstalować raz jeszcze

Jeśli to nie przejdzie to:

6. test dysków i partycji
7. test szyny 5v/12v zasilającej dyski (czyli test zasilacza).

Niech kolega zapoda pełną specufikacje sprzętu:

1. procesor
2. ram
3. płyta główna
4. karta graficzna
5. ilość i modele dysków twardych
6. jaki system operacyjny
7. jaki zasilacz
PS. A ja walczę dzisiaj równo i już mnie trafia. Nie mogę znaleźć nigdzie w plikach Windowsa tych elementow:
1186423800_1515004633.png
 
Do góry