Brak wykształcenia co dalej....

dawidwetta

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Jestem w sytuacji która prezentuje się następująco... Jestem po gimnazjum, chodziłem do szkoły zawodowej 2 lata ale trzeciego roku nie udało mi się ukończyć od tamtego czasu pracowałem tu i tam nic specjalnego. Od jakiegoś czasu mam w planach wybrać szkołę dla dorosłych, liceum lub szkołę wieczorową. Moje pytanie jest następujące, co polecacie dla mnie? Nie jestem orłem jeśli chodzi o naukę ale nie jestem też zupełnie głupi ???? dodam że interesuje mnie praca z komputerem, znam się na tym i pasjonuje mnie to ale z racji braku wykształcenia nie mogę podjąć pracy z tym kierunku. Czy np. liceum ogólnokształcące roczne plus potem szkoła policealna w kierunku informatycznym ma sens? Jaka drogę wybrać żeby wyszło najkorzystniej. Dziękuję z góry za pomoc.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Z komputerem? Bez studiów będziesz całe życie pomiotłem bez mozliwości rozmowy z kimkolwiek poważnym. Nikt Ci w przyszłości nie zleci poważnych projektów choć by w AutoCadzie jeśli nie będziesz inzynierem.
Informatyków dzisiaj jest jak psów. Gdzie nie popatrzysz to nastolatek-student klepie strony WWW za 10 zeta/h i to sie nigdy nie zmieni. Powagi uświadczysz dopiero w programistyce a kasę zaczniesz zarabiać dopiero gdy będziesz
naprawdę dobry. Nikt bez znajomości (biegłej) choc by Javy i C++ do dobrej roboty Cie nie weźmie. Skończysz klepiąc tanie WWW i zarobisz mniej jak moja baba na stanowisku szefowej kuchni.
Bez wzglednym minimum w dzisiejszych czasach jest pełne średnie i nie jakiś chory ogólniak tylko poważne technikum. Licz się jednak z tym że technikum takowe to w 90% przypadków jednak praca fizyczna. Komputery?
Zapomnij. Naprawdę zapomnij. Byle jaki nastolatek z dobrego i bogatego domu który poświęcił żywot na oglądanie monitora odstawi Cie z kretesem znajomością wiedzy i praktyką.
Skromny PC w dzisiejszych czasach do zabawy w montaz video i do zabawy z ciężką grafiką to wydatek minimum 10000zł. Masz taki? Zestaw sąsiada - syn student informatyk programista - kosztował 28000zł. Widziałem fakturę.
Taki student - poświęcający żywot na programowanie i grafikę z video odstawia Cię przy pierwszej lepszej rozmowie.
Wiesz co to jest include? Wiesz co to są hexy? Binarki? A w jakim języku napisano Windows 10? A co to jest header?
Takich pytań mógł bym nazbierać z głowy na juz kilka tysięcy! Nazbierać i na nie odpowiedzieć. I wiesz co jest w tym naj naj gorsze? Ja jestem cienki i byle jaki programista junior daje mi czadu.
Bez bardzo dobrego przeszkolenia, bez wiedzy i co najwazniejsze bez mgr.inż. przed nazwiskiem będziesz całe zycie smieciem.
A wiesz skąd to wiem?
Bo sam kuźwa robiłem wszystkie szkoły po czasie! Siedzę w budowlance. Kiedyś byłem pseudo informatykiem. Nigdy w zyciu nie udało mi się na tym nic zarobić. Nic co dało by mi choć by dobry wóz, mieszkanie i podobne.
Za cienki byłem. Powód? Zawsze znalazł się na moje miejsce ktoś lepszy. Powód 2? Ten ktoś zawsze był dzieciakiem tuż po dobrej szkole! Aż wstyd mi było.
Dopiero po trzydziestce zrobiłem maturkę w technikum Budowlanym. Potem policealkę. Na studia mnie stac nie było więc zatrzymałem się na magisterce. Wiesz czego mi dzisiaj naj naj bardziej brakuje?
tego "inż." przed nazwiskiem i wiesz co? Ja naprawdę serio myślę by w przyszłym roku iść dalej się uczyć. Pracy zawodowej mi zostało jeszcze 25lat więc jest szansa że mi się to zwróci.
A wiesz czemu brakuje mi tego? Bo gdy przychodzi do jakiejś grubszej roboty która bez problemu bym wykonał i solidnie zarobił to zawsze wybierają tych którzy maja lepsze papiery!
Inżynier budowlaniec kontra technik budowlaniec. Jest różnica, prawda? No i taki inżynier bierze sobie wierzowiec do wybudowania i w roczek zarobi 1.500.000 w suchym a ja siedzę w tym czasie prywatnie rzeźbiąc bidocie dachy po 14000zł brutto. Chcąc w przyszłości nie zdychać z głodu musisz wybrać zawód który jest przyszłościowy i na zawsze. Nie informatyk których jest jak psów i siedzą w szkołach ucząc dzieci za 2500 netto.
Taki sobie budowlaniec - niby prostota, prawda?
A wiesz ile trzeba mieć certyfikatów, uprawnień i innych by zdobywać dobre zlecenia? Nawet pozwolenia na ustawianie rusztowań musisz mieć! Sep rónych kategorii (prąd, gaz, co, ścieki), wykopy, dźwigi.
W czasie od 2007 do teraz wydałem na szkolenia, papiery i inne ponad 70000zł brutto i to nie koniec.
Myslisz że wieczorowo jest za friko?
Zerknij...

kierunek
Budownictwo

tryb studiów
I stopnia - studia stacjonarne
czas trwania: 4 lata (8 semestrów)
czesne za semestr: 1.850 zł x 8 = 14800zł!

I stopnia - studia niestacjonarne
czas trwania: 4 lata (8 semestrów)
czesne za semestr: 1.650 zł x 8 = 13200zł

http://www.wst.com.pl/oferta_edukacyjna/budownictwo
 

dawidwetta

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Wiele mi to rozjaśniło temat uważam za rozwiązany.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Technikum informatyczne dla dorosłych. W 2 lata zrobisz, a potem zdajesz państwowy egzamin i masz papier. Chyba większość firm typu TEB edukacja ma takie zajęcia.
 

karolla222

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Też zrobiłabym najpierw liceum, a później jakieś 1,5 roczne lub dwuletnie technikum zaoczne. ja zadowolona jestem z cosinusa, bo nie ma opłat a poziom jest ok.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie ma poziomu. Uczelnie "szybkie" to zaledwie 30-40% tego co jest na pełnych studiach stacjonarnych a 100% sdudiów stacjonarnych w Polsce to zaledwie 40% tego co ma "świat".
Czy na Polskich uczelniach w dziedzinie mechaniki sa praktyki w fabrykach silników? Zna ktoś? Nikt nie zna? A wiecie czemu nie zna? Bo nie ma!
Poziom uniwerków w Polsce to mniej niz połowa tego co dają inni "w świecie". Czy polski naukowiec ktory będzie związany z astrofizyką choć raz w ramach nauki był w obserwatorium gdzieś na pustyni w swiecie?
Czy widział na własne oczy radioteleskop? Siedział przy sprzęcie? Umie go obsłużyć?
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
No i taki inżynier bierze sobie wierzowiec do wybudowania i w roczek zarobi 1.500.000
Możesz ten wierzowiec napisać po polsku? xD



_____________________ napisał:
Sep rónych kategorii (prąd, gaz, co, ścieki), wykopy, dźwigi.
A to w jakim języku?
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Brawa dla 'kreski' - super wyjaśnienie. Szczerze, to ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz jest edukacja, byleby ją miec- doswiadczenie, umiejetności, to są rzeczy o wiele ważniejsze niz sam papierek w PL, który jeśli nie jesteś z czołowych uczelni nie znaczy wiele na świecie. Rynek pracy jest cięzki i będzie co raz cięższy, najlepszym wyjsciem sa teraz zawody manualne, chyba, ze masz zamiar sie edukowac na powaznie - wiele lat studiow, straconej kasy, stazy, praktyk za granicą itp.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Słuchajcie, w 80% winą moich błedów jest chora psychicznie klawiatura. Wciskam u, wyskakuje z, wciskam z, wyskakuje s i tak dalej. Wieżowiec? No widzicie. O tym trąbię :) w tym wątku. Papier nie wystarczy bo pisząć kosztorys możemy się naciąć na taki "wierzowiec" i wtedy nam podziekują hehehhe
 

klaudia111

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Brak wykształcenia w dzisijeszych czasach nie jest dużym probleme - po to są właśnie takie szkoły!
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Naprawdę nie rozumiecie, co? No to jeśli dzisiaj nie rozumiecie to za 10lat zrozumiecie. To akurat macie jak w banku bo popracujecie sobie kilka latek po takim ogólniaku na stanowisku "przynieś, podaj, pozamiataj - w wolnych chwilach se polataj" to dotrze do Was jaka jest faktyczna różnica między prawdziwym 4 letnim ogólniakiem z prawdziwą maturką. 90% szkół policealnych Was z papierami po 2 letnim ogólniaku nie weźmie bo ... nie będziecie wstanie zdać egzaminów wewnętrznych - tym to sie różni. A wiecie skąd to wiem? Znam ludzi którzy pokończyli tego typu szkoły bo mieli dosyć "cieciowania" z zawodówką w łapie. I co im to dało? Nic. Cieciuja dalej bo zawartość ich wiedzy to zaledwie 20% tego czego uczą w "normalnych" szkołach. Klaudia napisała "po to są właśnie takie szkoły". Nie, nie Klaudio. Nie po to! One są po to by elitka magistrów doktorów miała pracę i po to by rzeźbić na Tobie kasiorkę.
W wiekszości przypadków taki ogólniak kosztuje od 2 do 3 tys.zł za rok. Po 2 latach 6 tys.zł. 1000 uczniów x 6000zł = 6.000.000zł + dofinansowania z EU i Rządu. Wyjdzie jakieś 20.000.000zł w czasie Twojego 2 letniego ogólniaka.
 

PabloPablo

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2018
Posty
7
Punkty reakcji
0
No ja mógłbym polecić szkołę Cosinus. Chodziłem i jestem bardzo zadowolony. Pracowałem i uczyłem się jednocześnie, a za naukę nie musiałem płacić. Z mojej strony to tyle, ale szukaj w końcu na pewno coś znajdziesz.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Jeśli mogę cos zarzucić cosinusowi to to, że wymagali ode mnie odpjs matury (w sensie oryginał, który sobie zostawili) i muszę się po niego w koncu wybrać mimo, iż poinformowałem ich, ze taka praktyka jest niezgodna z prawem.

Wybór był prosty - albo Pan zostawia, albo Pana nie zapiszemy.
 

Oli_oliwia

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2021
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Jestem w sytuacji która prezentuje się następująco... Jestem po gimnazjum, chodziłem do szkoły zawodowej 2 lata ale trzeciego roku nie udało mi się ukończyć od tamtego czasu pracowałem tu i tam nic specjalnego. Od jakiegoś czasu mam w planach wybrać szkołę dla dorosłych, liceum lub szkołę wieczorową. Moje pytanie jest następujące, co polecacie dla mnie? Nie jestem orłem jeśli chodzi o naukę ale nie jestem też zupełnie głupi ???? dodam że interesuje mnie praca z komputerem, znam się na tym i pasjonuje mnie to ale z racji braku wykształcenia nie mogę podjąć pracy z tym kierunku. Czy np. liceum ogólnokształcące roczne plus potem szkoła policealna w kierunku informatycznym ma sens? Jaka drogę wybrać żeby wyszło najkorzystniej. Dziękuję z góry za pomoc.
W Соsіnus mają liceum dla dorosłych. U nich nie ma żadnego ograniczenia wiekowego. Nie ma też żadnych ukrytych opłat. Jeżeli chcesz otrzymać wykształcenie średnie, to Cosinus jest chyba najlepszym rozwiązaniem
 
Do góry