Wpisy na bloga a SEO

mila93

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Zawsze byłam dobra z polskiego, prace zaliczeniowe na studia pisałam na piątki, nawet coś swego czasu skrobałam do szuflady, wiec postanowiłam, ze sama będe pisała wpisy na bloga firmowego (razem z mężem założyliśmy działalność - serwis internetowy dla młodych rodziców). Mam mnóstwo pomysłów na tego bloga, ale trochę się obawiam, że będę pisała zbyt naukowo albo zbyt poetycznie, a blog jednak rządzi się swoimi prawami. Kwestia ćwiczeń i na pewno przestawię się na odpowiedni styl, ale potrzebuję podpowiedzi, na co zwracać uwagę. Chodzi mi o te wszystkie zasady przydatne do późniejszego pozycjonowania strony. Kwestią techniczną zajmie się mąż, a teksty są na mojej głowie. Podpowiecie coś? :) Pozdrawiam
 

kammalka

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
świetny temat! wszędize pisza o tym ze powinien byc blog żeby do niego linkowac a konkretów jak to robic brak. ty i tak masz dobrze bo umiesz pisac ale jak ktos był mniej piątkowy z polskiego no to gorzej i takie porady jeszcze bardziej mu sie przydadzą. podbijam!
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Jest naprawdę wiele artykułów na temat jak pisać artykuły blogowe, żeby były przyjazne dla użytkownika i przeglądarki.
Ważne są:
1. słowa kluczowe - tylko nie należy przesadzać.
2. odpowiednia długość tekstu i formatowanie
3. meta description
4. stosowanie nagłówków
5. alty do zdjęć
Jak sobie wpiszesz w wyszukiwarkę "jak pisać artykuły SEO" to jest tego masa.
Dodatkowym ułatwieniem może się okazać odpowiednia wtyczka jeżeli strona jest na Wordpressie.
 

SupremumSEO

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Witaj, wygląda na to, że pierwszy krok, czyli poprawność językową, masz już za sobą. Podstawą jest atrakcyjny content, który internauci będą chcieli czytać. Styl powinien być zdecydowanie mniej formalny niż w rozprawach naukowych, ale tak naprawdę wszystko zależy od tematyki. Kluczowe jest to, żeby czytelnicy zrozumieli Twój wywód. Wpisy na blogu dobrze jest uporządkować, podzielić na kategorie. Jeżeli planujecie pozycjonowanie strony internetowej, w tekstach powinny znajdować się odpowiednie słowa kluczowe (niech stanowią mniej więcej od 2 do 8% wszystkich wyrazów użytych w artykule). Bardzo ważną kwestią w SEO jest linkowanie. W przypadku bloga warto linkować do innych artykułów o podobnej tematyce oraz do pozostałych zakładek strony internetowej (linkowanie wewnętrzne). Idealnie, jeżeli uda Ci się podjąć współpracę z innym blogerem albo właścicielem serwisu o zbliżonej tematyce i zamieścić u niego wpis gościnny. Wtedy jego czytelnicy mogą trafić również na Twoją witrynę. Sama struktura tekstu na blogu także ma znaczenie: chwytliwy nagłówek, podział na niezbyt długie, interesująco zatytułowane akapity, przyjazna czcionka, atrakcyjne grafiki - o to wszystko warto zadbać. Ostatnią, niemniej ważną kwestią, o której należy wspomnieć, jest regularna aktualizacja strony - tylko świeże treści są punktowane przez algorytmy Google, więc warto wypracować w sobie nawyk systematycznej pracy na blogu.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Z tego co ostatnio czytałam to teksty tzw. content marketing muszą mieć min. 3000 znaków.
 

maarti

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2017
Posty
8
Punkty reakcji
0
No i z takich dodatkowych rzeczy to fajnie miec opcje komentowania wpisów, wtedy czytelnicy mają poczucie uczetsniczenia w tworzeniu tego bloga, mogą ci poddać jakies pomysły, no i będziesz wiedziała czy tresci sie podobają czy nie wywołują zadnych reakcji
 

Relewantna

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2017
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska
Jeżeli chcesz nauczyć się, jak pozycjonować posty, to najlepiej poprzez wtyczkę na wordpressie Yoast SEO. Po jej zainstalowaniu uzyskasz podpowiedzi, co można poprawić, aby post był czytelny oraz widoczny dla wyszukiwarek. Najważniejsze są opisy zdjęć, nagłówki, no i tytuł oczywiście. Po prostu post się wybije albo nie.
 

SupremumSEO

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
maarti napisał:
No i z takich dodatkowych rzeczy to fajnie miec opcje komentowania wpisów, wtedy czytelnicy mają poczucie uczetsniczenia w tworzeniu tego bloga, mogą ci poddać jakies pomysły, no i będziesz wiedziała czy tresci sie podobają czy nie wywołują zadnych reakcji
Oprócz tego komentarze internautów są świetnym sposobem na aktualizację treści, o której wspomniałem powyżej. Pamiętaj, aby podejmować dialog ze swoimi czytelnikami. Nawet, gdyby zamieszczane przez nich opinie nie były w stu procentach przychylne, lepiej jest odnieść się do zarzutów niż je przemilczeć. Warto też odwrócić rolę: odwiedzać podobne witryny, komentować wpisy na blogach i zostawiać na nich odnośniki do własnego. W ten sposób można zbudować skuteczny i naturalny system wzajemnej wymiany linków.
 

mila93

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Przeogromnie wam dziękuję za tyle przydatnej wiedzy, jeszcze dziś biorę się do pracy. Mam już parę tekstów w wersji roboczej, podrasuję je teraz pod kątem SEO i zobaczymy. Chciałabym bardzo, żeby ludzie komentowali moje wpisy i chętnie podejmę z nimi dyskusję, żeby tylko chcieli komentować…
 

maarti

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2017
Posty
8
Punkty reakcji
0
Możesz ich troche zachęcic, np stworzyc liste najaktywniejszych użytkowników w miesiacu i nagradzac ich chociazby firmowym długopisem
 

SupremumSEO

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Czasem wystarczy lekkie sprowokowanie do komentowania artykułu, na przykład poprzez zakończenie go pytaniem. Jeżeli czytelnikom nasunie się odpowiedź na nie, a opcja komentowania będzie znajdowała się na wyciągnięcie ręki, a samo dodanie komentarza nie będzie wymagało kilkunastu kliknięć celem rejestracji, jest większa szansa, że zechcą wejść w dialog. Poproś też odwiedzających Twoją stronę, aby podawali własne propozycje wpisów czy uwagi dotyczące funkcjonowania bloga. Możesz w ten sposób nie tylko wywołać dyskusję, ale także zdobyć bardzo cenne wskazówki.
 
Do góry