ciąża a kawa

leonia

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2017
Posty
9
Punkty reakcji
2
Z czego w ciązy najtrudniej wam było zrezygnować? ja mam największy problem z kawą, uwielbiam ją pic a lekarz kategorycznie zabronił i kawy i herbaty, jak żyć?
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Moja ciężarna siostra pije zbożową z rossmana , taka kawa dla przyszłych mamusiek :) Widzimy się co drugi dzień i zawsze ma ta kawę, mówi, że smakuje a ja potwierdzam bo w smaku prawie jak naturalna. Spróbuj, może i tobie posmakuje.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
A ja bym takiej nawet nie spróbowała, lepiej wypić smaczną herbatkę :)
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Ale można pić kawę, trzeba tylko uważać by nie przekroczyć zalecanej dawki kofeiny...
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Znam sporo kobiet które podczas ciąży piły kawę i to nałogowo i bez limitów. Dzieciaki mają już często po 10,15,20 lat i nic im nie jest.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Podobno trzeba tylko uważać na ilość kofeiny i pic można. Sporo osób też pije zbozową, chociaż ona jak dla mnie smakuje dziwnie ;) a kawa podobno nawet działa na organizm całkiem korzystnie, pod warunkiem że się z nią nie przesadza oczywiście :D
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No właśnie. U mnie z kawą to linie jest. Dzisiaj już trzy.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
36
U mnie jedna, ale chyba zaraz pójdę po drugą... ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No tak, ale pewnie Twoje dwie bądź trzy to moja jedna. Ja tankuję z kubła do którego wchodzą 2,5 zwykłej szklanki.... hehehe
no i pijam kawę sypaną z trzech "kopiastych" łyżeczek. Problem tylko w tym iż to stołowe łyżeczki (te duże) :)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Lekarz dobrze mówi,w ciąży nie wolno zażywać żadnych używek,w tym - niestety - kawy także,chyba,że nie zależy przyszłem mamioe na zdrowym dziecku.Nawet niewielka ilość wypitej kawy dziecku szkodzi i można się od tego odzwyczaić,jeśli chce się mieć zdrowe potomstwo.Piłam kilka kaw dziennie,paliłam sporo papierosów,ale kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży rzuciłam od razu i kawę i papierosy. Wówczas nie myśli się o sobie,tylko o tym co nosimy pod sercem.
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Temat stary jak świat..... można pić kawę w ciąży ale z rozsądkiem. Ja piłam rano kawę z mlekiem i to mi wystrczyło.
 
Do góry