Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

od kiedy komputer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 marcydarcy

marcydarcy

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 12 październik 2017 - 19:30

W jakim wieku ożna już dziecku kupic pierwszy komputer? Dzieciaki mają teraz tyle pomysłów, sama na fb widzę dzieci kuzynek w kółko jakieś dziwne zdjęcia wrzucają na fb albo rozsyłają spam chyba same o tym nie wiedząc, jak przygotować i dziecko i komputer do tego?

• 0

#2 kszyrztofff

kszyrztofff

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisano 12 październik 2017 - 20:39

Wydaje mi się że nie w jakim wieku lecz w jakim celu? Chyba celem nie jest to aby w jakieś głupie gry w przyszłości tylko grał ale jeśli już musi to trzeba wynaleźć jakieś edukacyjne może jakaś ciekawa encyklopedia tylko czy są takie dla dzieci. Co do zdjęć może gdyby w dziecku zaszczepić jakieś najprostsze podstawy edycji grafiki zdjęć zademonstrować prosty fotomontaż? Jeśli już kupować to w celu intelektualnego rozwoju dziecka.

• 0

#3 WandaKamecka

WandaKamecka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 14 październik 2017 - 12:14

Dokładnie, kwestią jest raczej cel. Np. można kupić dziecku już nawet w podstawówce tablet z klawiaturą, żeby tam sobie rozwiązywał jakieś zadania itp. Choć i tak pewnie będzie jakieś filmiki oglądał. ALe w sumie zawsze mozna zaistalować antywirus z kontrolą rodzicielską. Moja znajoma opowiadała mi, że zainstalowała coś takiego swoim dzieciom na tabletach. To była g data. Nic nie ściągają, a rodzic wie co się dzieje na tableciel.

• 0

#4 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 206 postów

Napisano 15 październik 2017 - 17:40

Dokładnie liczy się cel oraz jak przedstawisz dziecku aby wykorzystywał komputer, ja szczerze komputer miałem odkąd właściwie one były i nie robiłem na nim nic pożytecznego, ale niezmiernie mi się też spodobał i w cale się od niego nie uzależniłem czy coś :P

• 0

#5 andriejzkijowa

andriejzkijowa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 październik 2017 - 10:40

Trochę na dwoje babka wróżyła, bo można się bać, że dziecko wyrośnie na oderwanego od rzeczywistości, przyrody i zwykłych dziecięcych zabawa, ale bez szybkiej nauki obsługi komputera może być troszkę do tyłu wobec rówieśników. Niestety, chyba trzeba pogodzić się z tym, że nasze dzieci są "internet native"  :)

• 0

#6 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisano 20 październik 2017 - 11:06

Wanda, obczaj stronke klikaj bezpiecznie
Nawet jeżeli trochę znasz się na komputerach, to może się przydać. Zresztą tam jest ciekawy artykuł dotyczący bezpieczeństwa pod kątem całej rodziny. Nie tylko młodsze dzieci potrzebują zabezpieczenia, ale również seniorzy, bo chyba im najciężej opanować poruszanie się po sieci.

• 1

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 lissica

lissica

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 20 październik 2017 - 20:49

Rozwój to dobry pomysł, sporo jest gier edukacyjnych, programów, nawet podstaw programowania dla dzieciaków, jak chcesz dobrze zabezpieczyć komputer przed wirusami i niechcianymi plikami to zaiwestuj w dobrego antywirusa, ja mam g datę, już dawno na komputerze nie miałam wirusów, jak szukasz porad jak przygotować dziecko do własnego komputera to zajrzyj na  klikaj bezpiecznie

• 0

#8 whamy

whamy

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 październik 2017 - 13:08

moja córa komputerem zinteresowała się już w wieku 6 lat i dostępu jej nie bronię. tylko kontroluję treści i długość przebywania

• 0

#9 WandaKamecka

WandaKamecka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 10:54

Wanda, obczaj stronke klikaj bezpiecznie
Nawet jeżeli trochę znasz się na komputerach, to może się przydać. Zresztą tam jest ciekawy artykuł dotyczący bezpieczeństwa pod kątem całej rodziny. Nie tylko młodsze dzieci potrzebują zabezpieczenia, ale również seniorzy, bo chyba im najciężej opanować poruszanie się po sieci.

Dzięki robson12 :) Właśnie jestem po lekturze i teraz tylko się utwierdziłam, że antywirus to konieczność. Nie ma co tego zaniedbywać, a potem żałować. Wyczyszczone dane na komputerze czy komórce to nic przyjemnego.

• 0

#10 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 14:07

Nie ma sprawy. Oczywiście oprócz wirusa należy włączyć myślenie. No i uważać na to, co na twoim sprzęcie wyczyniają pociechy.

• 1

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#11 WandaKamecka

WandaKamecka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 20:31

Nie ma sprawy. Oczywiście oprócz wirusa należy włączyć myślenie. No i uważać na to, co na twoim sprzęcie wyczyniają pociechy.

To wiadomo ;) Sam antywirus jest niezbędny, ale instalowanie wtyczek, dodatków i innych rzeczy z niesprawdzonych źródeł za mądre nie jest. A już na pewno zostawianie np. pięciolatkowi komputera i niech robi co chce.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0