Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Narzeczona naciska na "szybki" ślub

ślub narzeczeni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Avarentis

Avarentis

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 05 październik 2017 - 18:18

Witam wszystkich,

chciałbym prosić Was o radę: zaręczyłem się z dziewczyną po ponad 5 latach.

Ja mam 26 lat, ona 24. Dodam, że ona od pewnego czasu sugerowała, że chciałaby się zaręczyć

Pojawił się straszny konflikt co do terminu ślubu: ona chce w sierpniu 2018, jak w 2019 - maj lub czerwiec.

Narzeczona tłumaczy mi, że długo byliśmy ze sobą, że ludzie dłużej czekają jak nie mają pieniędzy (pieniędzy nam starczy na ślub, oboje w IT).

Ja chcę z nią być, ale chciałbym się żenić rok później. Nie potrafię powiedzieć dlaczego... myśl o ślubie za 10 miesięcy mnie przeraża.

Im bardziej ona naciska,tym bardziej ja panikuję.

Powiedzcie mi: czy ja jestem głupi? A jak nie, to jak przekonać narzeczoną na późniejszy ślub?

• 0

#2 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 06 październik 2017 - 09:32

Powiedzcie mi: czy ja jestem głupi? A jak nie, to jak przekonać narzeczoną na późniejszy ślub?

Powiedz jej że w 2019 z więzienia wychodzi Twój dobry stary znajomy, który kiedyś w wojsku uratował Ci życie, a Ty obiecałeś mu wtedy że jak się będziesz hajtał to zaprosisz go na ślub. Dlatego chcesz zaczekać. Jak Ci w to nie uwierzy, to nie masz już wyjścia i ratunku.   

Użytkownik TomaszTomasz edytował ten post 06 październik 2017 - 09:32

• 0

#3 Herbatniczek

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9666 postów

Napisano 06 październik 2017 - 12:43

generalnie to chyba coś jest nie tak, chcesz z kimś być i bronisz się przed ślubem

myślisz że w ciągu roku coś się zmieni czy też chcesz się zastanowić czy związałeś się z właściwą osobą ?

• 0

#4 Avarentis

Avarentis

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 06 październik 2017 - 14:42

Chcę się zastanowić, czy związałem się z odpowiednią osobą, oraz chcę lepiej przygotować się do ślubu

• 0

#5 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 06 październik 2017 - 16:40

Chcę się zastanowić, czy związałem się z odpowiednią osobą
Tyle lat już razem, a Ty pewności jeszcze nie masz?  
  • 0

#6 glowonog

glowonog

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 87 postów

Napisano 06 październik 2017 - 17:42

Chcę się zastanowić, czy związałem się z odpowiednią osobą,

To głupi jesteś, żeś się oświadczył, tyle w temacie :)  

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 06 październik 2017 - 19:47

To głupi jesteś, żeś się oświadczył, tyle w temacie   
 chciałem być delikatny... 
  • 0

#8 Herbatniczek

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9666 postów

Napisano 09 październik 2017 - 06:45

nie można się jednocześnie zastanawiać czy to właściwa osoba i lepiej się przygotowywać do ślubu

chyba faktycznie bardziej to pierwsze, albo może jeszcze wcale nie dorosłeś do małżeństwa

• 0

#9 Caleb

Caleb

Forumator

• VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8930 postów

Napisano 09 październik 2017 - 07:40

A ja uważam że wina jest po środku. Skoro potrzebujesz jeszcze trochę czasu, powinna to uszanować. Dziewczyna mogłaby mieć realne pretensje, gdybyś w ogóle się nie określił. 

Dużo ludzi traktuje ślub i ustatkowanie się niczym wyścigi, trochę jakby druga osoba była przedmiotem, który trzeba możliwie szybko "zaklepać". To prawda, że zaręczyny są pewną umową oraz deklaracją. Skoro się na nie zdecydowałeś to wysyłasz sygnał, że uważasz, iż to ta właściwa osoba. Niemniej z pewnymi decyzjami człowiek musi okrzepnąć - emocje nigdy nie będą logiczne i czasem człowiek musi do nich zwyczajnie przywyknąć. Natomiast Ty źle zrobiłeś, że uległeś naciskowi, robiąc coś wcześniej, niż zamierzałeś (bo tak to zrozumiałem). Teraz ona się boi, że możesz zmienić zdanie.

Użytkownik Caleb edytował ten post 09 październik 2017 - 07:41

• 0

#10 glowonog

glowonog

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 87 postów

Napisano 09 październik 2017 - 14:44

Sorry Caleb, moim zdaniem jeśli ktoś się oświadcza, to jest gotów do małżeństwa. Oświadczyny to nie to samo, co chodzenie za rączkę. Oświadczając się, facet zadaje magiczne pytanie: WYJDZIESZ ZA MNIE? 

Znaczenia tych słów chyba nie muszę nikomu tłumaczyć. Na pewno nie chodzi tu o coś w stylu: Wyjdziesz za mnie, ale dopiero gdy będę pewny, że chcę za Ciebie wyjść? 

Czas na zastanawianie się, czy to właściwa osoba jest przed oświadczynami, oświadczając się powinieneś być w 100% pewny, że klęczysz przed Panią Twego serca. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#11 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 187 postów

Napisano 15 październik 2017 - 17:43

Dokładnie, jak się oświadczasz to już powoli powienieś być gotowy również i na ten wielki krok. Wiadomo, pośpieszanie nie jest fajne, ale musisz się z tym liczyć, że sam to na siebie sprowadziłeś.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ślub, narzeczeni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0