podwyzszona prolaktyna

fela_

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
GB
witam serdecznie.
zmagam sie z problemami hormonalnymi od okolo 7 lat. Mam problemy z kontrolowaniem wagi, zauwazam z biegiem czasu coraz wieksze owlosienie na ciele, twarzy i klatce piersiowej. Czesto miewam stany depresyjne i lekowe. wystepuje rowniez skapa miesiaczka.
Mieszkam od kilku lat w Anglii i tutaj tez sie zaczelam badac.Systematycznie przechodze usg kontrolujac torbiel na jajniku, ktory posiada 5mm ( zaznacze ze juz kilka lat temu bedac u ginekologa zauwazane byly u mnie torbiele na jajnikach ) Bylam u specjalistow. U ginekologa, ktory stwierdzi ze to nie jest absolutnie zespol policystycznych jajnikow, po czym wyslano mnie do endokrynologa. Badnia TSH byly poprawne, jednak Prolaktyne w organizmie mam podwyzszona 2 krotnie. Endokrynolog jednak nie zalecil mi rezonansu, twierdzac ze to poprostu zespol policystycznych jajnikow i zalecil redukcje wagi i wiecej ruchu. Bardzo sie martwie ze po tylu latach szukania pomocy znowu diagnoza jest bledna i sama juz nie wiem jak sobie pomoc i ktoremu lekarzowi zaufac. Pprosze o porade
 

Patiti

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2017
Posty
12
Punkty reakcji
1
Opisane objawy idealnie potwierdza diagnoza. Przyjmujesz jakieś leki? Tabletki antykoncepcyjne?? Jak dotychczas wyglądało Twoje leczenie?
 

fela_

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
GB
Obecnie od miesiaca przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, ktore mialy wplynac na moja miesiaczke i tak tez sie stalo. Poza tym nigdy nie bylam leczona pod tym katem. Lekarz ginekolog stwierdzil iz problem jest u podloza endokrynologicznego a lekarz endokrynolog stwierdzil iz jest to zespol policystycznych jajnikow i zalecil diete i cwiczenia. Martwi mnie ta podwyzszona prolaktyna i nie wiem juz komu z lekarzy ufac
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
fela_ napisał:
i zalecil diete i cwiczenia.
Powiedz mu by to On zaczął się leczyć i to na głowę.
Najpierw miesiączka ma występować równomiernie w czasie nie krótszym jak 6 m-cy. Równomiernie = cykl co 25 a 35 dni. Jak już to unormujesz będzie wiadomo co dalej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Patiti

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2017
Posty
12
Punkty reakcji
1
Zmień endokrynologa. Ginekolog będzie Ci dawał tę samą diagnozę i ponownie kierował dalej.
 

elusia617

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2020
Posty
19
Punkty reakcji
0
Może powinnaś udać się do psychologa. ja też miałam takie objawy przy początku mojej choroby psychicznej
 
Do góry