Bateria umywalkowa oszczędzająca wodę

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Czy słyszeliście o takich bateriach umywalkowych, które zmniejszają zużycie wody? Co o tym myślicie? Czy to faktycznie działa czy to tylko pic na wodę, fotomontaż? :tongue:
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Hm, pierwsze słyszę szczerze mówiąc. A gdzieś to wyczytał? I niby jak to ma działać, że oszczędza wodę?
 

Kramer

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2017
Posty
40
Punkty reakcji
2
To faktycznie działa. Pozwala zarobić więcej kasy na sprzedaży kranika osobom, którym uda się wmówić, że super innowacyjny ekoprzycisk, wykorzystujący najnowsze technologie (a najlepiej elektronicznie sterowany z kolorowym wyświetlaczem) zużyje pół litra wody do napełnienia litrowej butelki.
 

jestemZpisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2017
Posty
58
Punkty reakcji
4
Wiek
74
Miasto
Warszawskie Szmulki
Chłopie, weź, zejdź na ziemię. Dobre uszczelki tzw. niekapki + zawory pod zlewem (sprawne) i masz za 5zł baterie eko. Przykręcasz wodę na zaworach tak by dawała dobre ale niskie ciśnienie i tyle. Otwarcie kranu na maksa nie będzie bezsensownie wylewać wody maksymalnym ciśnieniem. Każdy wie że wszyscy odruchowo podnoszą kran na maksa. Tu jest pies pogrzebany. Gdy zmniejszyłem ciśnienie w dwóch kranach w domu to mam zużycie wody mniejsze o 30%. Powód? Każdy zmywa gary z kranem na maksa. To samo z łazienką. Golisz się a kran na maksa. Przykręć na zaworach a rachunek powinduje w dół.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
ilkas, jest taki sklep łazienka plus (wyszukaj w necie). Tam mają dużo porad i też takich różnych ciekawostek i nowości które się pojawiają. Tam właśnie to wyczytałem, dlatego, że szukam nowej baterii do umywalki. I tak się zastanawiam co wybrać.

jestemZpisu, widzisz, o tym nie pomyślałem. Ale teraz w takim razie można kupić taką baterię oszczędzającą wodę i do tego jeszcze podkręcić zaworki. wtedy to dopiero oszczędność! :)

a tak serio, nie ma nikogo kto by to używał i mógł napisać z własnego doświadczenia?
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Ok, ja zaraz sobie wyszukam, bo interesuje mnie temat. A jeszcze pytanie, czy dużo taka bateria kosztuje? Czy nie jest przypadkiem tak jak ktoś pisał wyżej, że więcej kasy wpadnie za sprzedaż kranika niż będzie z tego oszczędności.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Tzn no na pewno są i takie baterie na wypasie co kosztują kupę kasy. To jak ze wszystkim. Ale chodzi o to, że ja na tej łazience plus znalazłem tą baterię oszczędzającą wodę za 217 zł (bo aktualnie w jakiejś promocji, normalnie kosztuje ten model 470 zł). I tylko dlatego zacząłem się zastanawiać i szukać na ten temat informacji. Bo za taką kasę to myślę że warto to rozważyć, jeśli ma to faktycznie działać.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Moogle napisał:
Tzn no na pewno są i takie baterie na wypasie co kosztują kupę kasy. To jak ze wszystkim. Ale chodzi o to, że ja na tej łazience plus znalazłem tą baterię oszczędzającą wodę za 217 zł (bo aktualnie w jakiejś promocji, normalnie kosztuje ten model 470 zł). I tylko dlatego zacząłem się zastanawiać i szukać na ten temat informacji. Bo za taką kasę to myślę że warto to rozważyć, jeśli ma to faktycznie działać.
Hhehehe, no to za taką kwotę to ja nie bardzo wiem po co pytasz :tongue: Przecież normalna bateria bez tego systemu tyle kosztuje. I ceny tu zdecydowanie idą w górę a nie w dół. Więc ja bym brała bez zastanowienia za taką kasę. A potem będziesz u siebie obserwował czy działa to na oszczędzanie wody czy nie :tongue:
 
Do góry