Kreatyna

Hans02

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Mam pytanie czy kreatyna jest zdrwoa w małych dawkach moze ktos tego uzywa i wypowie sie cos na ten temat
Przede wszystkim interesuja mnie "-" (minusy) tego specjału
 

Mortis

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
350
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Z tego co mi wiadomo:
--Kreatyna niszczy Wątrobę albo żołądek... juz nie pamiętam.
--Siła jest większa tylko jak ją bierzesz...przestaniesz brać siła wraca do poprzedniego stanu.

To samo z kondycha i wydolnością filzyczną
Brałem ją przez pewien okres czasu. Później dowiedziałem sie od kulturysty który jedzie juz na siłowni 13 lat beż żadnych wspomagaczy.

Kup sobie białko. Nie szkodzi. Ma same plusy.
 

stiffler

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
141
Punkty reakcji
0
:cenzura: prawda Mortis jak jesz w normalnych ilosciach tak jak pisze na opakowaniu to nic nie szkodzi, a do spadku sily to rowniez nie masz racji, jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj.
 

Mortis

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
350
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Nie jestem kulturystą...

Ale rozmawiałem o tym z osobą która się na tym zna...takie było jej zdanie.
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
To ten Twój kolega okłamał Cie w dawkach normalnych to co Ci przyjdzei w sile to Ci zostanie ;)
 

Hans02

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
rozumiem ze w normalnych jak i mniejszych nie ma zadnych szkud
czy nawet jak bede brał mniej to wotrobe mi szlak trafi
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
Człowieku szlak moze trafic wątrobe jak bedizes zbrał Mete w większych ilosciach przy krecei niemasz co sie bac o watrobe nawet w zwiekszonych dawkach ;)
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Mortis to pozdro 600 dla tego kogos kto ci takich rad udziela %)

kreta niejest szkodliwa pod żądnym pozorem jesli przyjmujesz około 10g dziennie (mowa o mono) to styka taka ilośc jesli zjesz jej wiecej nic sie nie stanie poprostu ja wysikasz i tyle ... żeby sobie nia zaszkodzic musiał byś chyba wrabac z opakowanie na raz a i to by niewystarczyło bo wieksze ilości krety przyjete jednorazowo wywołujaq jedynie biegunke i nic ponad to ;)

inaczej to sie ma troche z dawkowaniem innych kret typu pirogronian, ornityna czy fosfo albo jabłko ;)

po wiecej info zapraszam www.fks.sq.pl
 

prz3kon

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
potwierdzam zdanie Mortisa moze nie w calosci, ale napewno o spadku sily i masy. Gdy cwiczysz bierzez kreatyne, wszystko jest ok sila zwieksza sie kilka % przybierzasz masy miesniowej - jestes zadowolony. Gdy przestajesz cwiczyc kreatyna pokazuje swoje drugie "ja" i to nad czym pracowales: masa, siła wraca do poprzedniego stanu... a tobie stiffler proponuje poczytac troche na www.sfd.pl bo wydaje mi sie ze nie wiesz wszystkiego o kreatynie, albo wyczytales tylko jej +. Powiem tak jak swiat byl by taki prosty ze kupisz sobie kreatyne, popakujesz na silce i staniesz sie pudzianowskim to kazdy by nim byl. Nie ma nic za darmo. Bierzesz fajnie wszystko spoko, ale zastanow sie pozniej jak :D przestaniesz cwiczyc.pzdr.
 

Hans02

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Ja chce tylko troche tego wziasc zeby mi było łatwiej na rekach chodzic
a potem przestane jesc i bede to utrzymywał

PS. rozumiem ze zjem kreatyne bede czwiczył potem przestane na jakis tydzien i opadnie mi wiecej niz jak bym sam robił miesnie bez krey a potem tydzien nie czwiczył
 

prz3kon

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
nawet jak wezmiesz ta kreatyne, rece bedziesz mial silniejsze, a nie bedziesz wiedzial jaka poprawna stosowac technike w staniu na rekach to nic ci to nie pomoze. Stanie na rekach jest bardzo prostym cwiczeniem i nie trzeba miec duzo sily zeby je zrobic proponuje sciagnac sobie Video Tutorial do stania na rękach: http://arvind.neostrada.pl/divx2handstandtutorial.avi i troche lektorki ktora mozna znalesc na roznych forach.;D przeczytaj obejrzyj, sprobuj i sprawdz czy naprawde musisz brac kreatyne zeby stac na rekach. :eek:k:

po pierwsze musimy znaleźc sobie troche miejsca i kawałek dużej ściany lub czegoś przyczym możemy stawać na rękach (w moim przypadku a mieszkam w bloku staję w przedpokoju przy dżwiach wyjściowych)

po drugie pamiętajcie że na początku nie musicie nawet prostować nóg i opierać ich o ściane ponieważ na początku trzeba wzmocnić ręce (to jest bardzo ważne)

po trzecie gdy jusz będziemy czuli się pewnie to stajemy pzry dżwiach lub ścianie na prostych rękach dotykając piętami ściany lub dżwi (nogi też muszą być proste )
na początku starajmy się stawać tak na 5-10 sekund

po czwarte teraz możemy zacząć trening stajemy przy ściane dotykając piętami ściany/dżwi i stoimy przez 30 sekund z upływem czasu staramy się wydłuzać ten czas np. pzrez 1 tydzień stoimy po 30 sekund przez 2 tydzień minute itd.

gdy dojdziemy do 5 minut (oczywiście można szybciej ) gdy stajemy na rękach i dotykamy piętamy ściany to odpychmay się piętami starając się utrzymać ruwnowagę
aż wkońcu zauważymy iż spokojnie i bezproblemowo potrafimy stanąć na rękach bez toważystwa ściany

(oczywiście trzeba regularnie trenować)
(i pamiętajmy jedni uczą się szybciej a drudzy wolniej)
 

Hans02

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Spoko tylko ze ja umiem stac.
ale jak ide po schodach to słabne(tzn maleje siła?) i trzeba cos mi na wzmocnienie
 

prz3kon

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
12
Punkty reakcji
0
tzn. chodzisz na rekach po schodach.?? a zeby bylo w miare jakies widoczne rezultaty musialbys stosowac kreatyne przez conajmniej jeden cykl czyli ok. 6 tygodni, a masz wogole jakis staz na siłowni a jak masz to jaki.?? bo jak nie masz to kreatyna prawie ci nic nie da nie warto.;)
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Mam pytanie czy w moim wieku (17 lat) opłaca się zaczynać z kreatyną?(czy warto?) Ćwiczę już rok i przyrosty są już nikłe.
 

Dark Soldier

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Królestwo Umarłych
Ja osobiście polecam "Olimp" Mega Caps, ale jeśli chodzi o kreatyna to każda jest dobra i działa w taki sam sposób z tym że jedna jest silniejsza a druga mniej.



Mam pytanie czy w moim wieku (17 lat) opłaca się zaczynać z kreatyną?(czy warto?) Ćwiczę już rok i przyrosty są już nikłe.

Wiek nie odgrywa tutaj, aż takiej roli i dobrze, że już ćwiczysz rok. Napewno warto będziesz zadowolony. Najgorze w kreatynie jest to, że jak przestaniesz ją jeść to siła niestety :/ spada, ale zawsze coś pozostaje. Pamiętaj pij dużo wody !!!!


Mam pytanko. Czy kawa wypłukuje kreatyne i czy korzystne jest jej łączenie podczas cyklu?
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
łączenie kreatyny z kawą jest niekorzystne gdyż obniża działanie kreatyny. Nie wiem czy tak nie jest w przypadku innych napojów kolorowych czy herbaty.

PS jakiej firmy kreatyne polecacie? Czy brać coś razem z kreatyną? Jakieś inne suplementy?
 

Mortis

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
350
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Olimp :)

Możesz brać jeszcze białko...lecz wydaje mi się że sama krea wystarczy.
 
Do góry