Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Technikum - co wybrać? Trudny wybór.

szkoła przyszłość wybór szkołaśrednia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 hoplahop

hoplahop

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 lipiec 2017 - 19:50

HEJ. Jak wiadomo te wakacje są ciężkie dla osób, które ukończyły gimnazjum. Chcę się wybrać do technikum. Niestety mój kierunek - technik analityk, nie został otworzony ze względu na zbyt małą liczbę chętnych, dlatego zadziałał drugi wybór - technik ekonomista. Zawód, który teraz muszę wybrać z konieczności, a nie z tego, że mnie on szalenie interesuję (bo to zainteresowanie jest bardzo małe). Dostałam dzisiaj propozycje od szkoły , która nie otworzyła technika analityka, że mogę wybrać z moimi wynikami w nauce ( średnia 5,5, dobre egzaminy) jedną z trzech klas - technik weterynarii, logistyk, budowlaniec i w czasie nauki na tym kierunku rozpocząć kursy zawodowe jako technik analityk ( wymarzona praca w laboratorium, chemia to co lubię). Mam teraz ciężki wybór, czy iść na technika ekonomistę, który jakoś szaleńczo mnie nie interesuję i mieć jeden zawód, czy wybrać jeden z trzech wymienionych powyżej zawodów ( w sumie najlepiej weterynaria, bo jest rozszerzona chemia, ale niestety ta praca ze zwierzętami trochę mnie przeraża) i zrobić kurs na analityka i wyjść z dwoma zawodami? Co radzicie? technik budownictwa odpada, z logistykiem też ciężko. Możecie zaproponować inne mixy.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 glowonog

glowonog

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 13 lipiec 2017 - 21:23

2 zawody, no no, ambitnie, nie powiem. 

A tak serio - mierz siły na zamiary. Uzyskanie tytułu technika to nie jest zdanie matury, to o wiele trudniejsza rzecz. U mnie na ponad 30 osób w 1 klasie technikum, z samym tytułem po 4 latach wyszła jedna osoba. 

• 0

#3 kastel

kastel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 10 sierpień 2017 - 06:27

Myśl o tym, co chcesz robić w przyszłości.

Kierunek kosmetyczny? To robisz technikum kosmetyczne.

Ale na pewno nie traktuj szkoły na zasadzie - idę tam, gdzie inni.

Stracisz lata, a nic z tego nie wyniknie. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkoła, przyszłość, wybór szkołaśrednia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0