Ala41

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Po ostatniej wizycie u okulisty okazało się, że będę potrzebowała drugiej pary okularów. Pani doktor powiedziała, że mogę kupić też szkła progresywne. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć o nich coś więcej? Jak będę mieć te progresywne to muszę jakieś inne dodatkowo kupić? Może ktoś z was jest posiadaczem? :)
 

Magdalenka

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Okulary progresywne zastępują dwie pary okularów. Czyli jest to taka opcja 2w1 nie dość że wygodna to jeszcze zapewniają wyraźne i ostre widzenie. Niepotrzebna jest dodatkowa para do obserwacji np. przedmiotów z bliska. Od 2 lat jestem posiadaczką okularów progresywnych i nie zamieniłabym ich na żadne inne:) Więcej na temat progresów znajdziesz tutaj progresywneokulary.com.pl:)
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja mam progresywne i nie jestem z nich do końca zadowolona. Coś mi w nich nie pasuje. Może to że daleko lepiej widzę i czasem jest mi wygodniej zdjąć okulary żeby zobaczyć coś z daleka.
 

Pillar616

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
1
Ala41 napisał:
Po ostatniej wizycie u okulisty okazało się, że będę potrzebowała drugiej pary okularów. Pani doktor powiedziała, że mogę kupić też szkła progresywne. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć o nich coś więcej? Jak będę mieć te progresywne to muszę jakieś inne dodatkowo kupić? Może ktoś z was jest posiadaczem? :)
Ja nosze minusy z cylindrem ale koleżka takie posiada. Rozmawiałem z nim i nie był zadowolony. Okazało się, że miał źle dobrane. Po wizycie w klinice dobrali mu odpowiednie i nie narzeka.

panna Dygotka napisał:
Ja mam progresywne i nie jestem z nich do końca zadowolona. Coś mi w nich nie pasuje. Może to że daleko lepiej widzę i czasem jest mi wygodniej zdjąć okulary żeby zobaczyć coś z daleka.
Czytaj wyżej.
 

ddy

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2020
Posty
12
Punkty reakcji
0
Sam nie mam takich okularów ale ma moja mama. I z tego co wiem, jest z nich bardzo zadowolona. Na początku jak dostała oczywiście trochę ponarzekała jak to są dla niej niewygodne oraz nie jest w stanie się do nich przyzwyczaić. Potem jednak sama przyznała, ze jest to spore ułatwienie oraz w takich okularach jest jej po prostu o wiele lepiej oraz łatwiej. Nie musi nosić dwóch par okularów w torebce. Do okularów muszą przyzwyczaić się nie tylko oczy, ale również i mózg:
Na tej stronie wszystko jest wyjaśnione.
 
Do góry