Horrory typu Slasher

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Poszukuję jakiś ciekawych horrorów typu slasher (mniej lub bardziej).

Jakiś domek na odludziu, grupa nastolatków, może jakiś psychopata, trochę nagości, dużo krwi, jakaś cnotka itp. Mogą być również filmy klasy B - niekoniecznie chodzi o super realizm ;)

Poszukuję czegoś w stylu:

Wszyscy kochają Mandy Lane
Krwawe walentynki
Walentynki
Ty będziesz następna
Freddy kontra Jason

...a trochę mniej w stylu:

Teksańska masakra piłą mechaniczną
Krzyk
Koszmar z ulicy Wiązów
Nowy koszmar Wesa Cravena
Candyman
Koszmar minionego/następnego lata
Droga bez powrotu (to w sumie bardziej survival niż slasher)
Wzgórza mają oczy (to w sumie bardziej survival niż slasher)
Dom w głębi lasu
Nieznajomi (taki średni slasher z tego filmu ale całkiem przyjemny)
Cube

Znacie coś fajnego?
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Ostatnio oglądałam "Nikt nie przeżył" z 2012 roku. Nawet pozytywnie mnie zaskoczył, oceniłabym go tak na 6,5/10. Ciekawe zwroty akcji, przystojny psychopata i spora jatka.
Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=7Eiko_J6mfE
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
dbx napisał:
a co do horroru połączonego z komedią to ostatnio oglądałem film Porąbani - świetna parodia slasherów.
Ja również serdecznie polecam, bardzo udany film.
Ale dziwie się, że nikt nie wspomniał o Jasonie Voorhees z "Piątku trzynastego" i Michaelu Myersie z "Halloween" :tongue:
 

Patiti

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2017
Posty
12
Punkty reakcji
1
Może coś bardziej psychologicznego? Przypadek 23, Pokój 1408, Nawiedzony z Kate Beckinsale, 8, The road, the haunting in connecticut.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Mnie osobiście psychologiczne średnio kręcą ale pierwsze dwa, które wymieniłeś, są naprawdę spoko - może na ten ostatni się skuszę bo nie oglądałem :) ...ten pierwszy to Przypadek 39 a nie 23 :p

Z tych fajniejszych ostatnio oglądałem:

Wolf Creek - trochę się wlecze na początku ale całkiem fajny film
Wolf Creek 2 - tutaj już większa jatka
31 - scenariusz bardzo kiepski ale podobają mi się takie filmy
Nikt nie przeżył - ktoś tam wcześniej polecał - ja również polecam! Dałem ósemkę na filłebie ;)
Piąty wymiar - coś innego, warto obejrzeć (w sumie nie wiem czy nazwałbym ten film slasherem)
Miasteczko, które bało się zmierzchu - bardzo polecam dla fanów gatunku
Piranha 3D - coś mnie przyciąga w takich kiczowatych filmach ale najlepiej jak wszystko jest przerysowane, tak jak w tym filmie, a nie że coś nie poszło przy produkcji/scenariuszu.
 

Patiti

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2017
Posty
12
Punkty reakcji
1
Faktycznie 39, to z rozpędu ;P

Ostatnio oglądałam jeszcze: the disappeared z 2008, Smakosz, Shutter widmo, Droga śmierci, Dom na przeklętym wzgórzu - większość takie 7/10, więc polecam ;)
Za to odradzam autopsję Jane Doe - w moim odczuciu takie lanie wody, że się nie da... Nudny.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Jeżeli chodzi o film Autopsja Jane Doe to mam mieszane uczucia - podobał mi się klimat tego filmu, taki trochę pod Stephena Kinga podchodzi, natomiast scenariusz/historia słabizna i tak jak piszesz - lanie wody/przeciąganie wątków. Nie mniej jednak warto obejrzeć jak ktoś nie widział. Ogólnie jest to film przy którym warto stworzyć sobie odpowiednie warunki do oglądania - zgaszone światło i cisza :)
 
Do góry