Da się schudnąć bez ćwiczeń?

zuzkaz

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]mam słabość do słodyczy jem ich strasznie dużo. pytanie jak w temacie- jak całkiem odstawie słodycze i zaczne jeśc zdrowo to schudne? Mam problem z plecami i nie moge ćwiczyć ani mel b ani innych popularnych w domu. Siłowni u nas nie ma [/SIZE]
 

Ania_ABCfitness

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Nie piszesz, jaki to dokładnie problem, ale jeżeli dotyczy kręgosłupa, są ćwiczenia, które można wykonywać bez jego obciążania. Sama dieta może okazać się niewystarczająca, aktywność fizyczna świetnie ją uzupełnia i pomaga szybciej zaobserwować efekty odchudzania. Dla kręgosłupa bardzo dobre jest pływanie albo pilates. Proponuję Ci też trening na orbitreku. Jest uznawany za najzdrowszy dla kręgosłupa z wszystkich ćwiczeń cardio. Podczas używania orbitreka wykonujemy ruchy zbliżone do ruchów anatomicznych. Dzięki temu nacisk na kręgosłup i stawy jest mniejszy, a ryzyko kontuzji zminimalizowane. Nawet, jeżeli w Twojej miejscowości nie ma miejsca, w którym możesz skorzystać z takiego sprzętu, za niewygórowaną kwotę możesz kupić go na użytek własny i ćwiczyć w dowolnym momencie, bez wychodzenia z domu. Jeżeli będziesz zainteresowana, zapraszam do kontaktu, zaproponuję coś konkretnego :) [/SIZE]
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
70 % dieta 30% ćwiczenia. :)

Jeśli chodzi o ćwiczenia, to wcale nie musi to być popularna Chodakowska, czy Mel B. Wystarczy intensywny marsz np. przez godzinkę :)
Radziłabym wyrzucić ze słownika słowo "dieta" a zamienić po prostu styl życia.
Jak raz w tyg sięgniesz po słodycze to nic Ci się nie stanie. Warto jednak zadbać by były one zdrowe i wartościowe, nie gotowce ze sklepowej półki. :)
W necie jest mnóstwo przepisów na zdrowe słodkie ciacha owsiane, szarlotki jaglane itd.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Można, ale jest to ryzykowne. Na pewno poprzez ograniczenie dziennej dawki kalorii. Chudnięcie bez ćwiczeń może jednak skutkować obwisłą i niejędrną skórą.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Dla mnie chudnięcie bez ćwiczeń to średni pomysł. Zwłaszcza, jak jest do zrzucenia dużo.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
da się, ja jestem tego żywym przykładem. Bez ćwiczeń schudłam już ponad 20kg :D
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Hahah, tak to działa zazwyczaj - zależy jaki ma się gen, ja akurat też zawsze tyję :D
 
T

TomaszTomasz

Guest
Ogólnie jadam normalnie i regularnie. Nie jadam słodyczy, ani jakiś tam wysoko kalorycznych śmieci. Niestety przychodząc z pracy, zaraz po obiedzie tak jakoś dopada mnie drzemka i muszę tak na godzinę, dwie odlecieć. Tyle dobrego, że jestem fizyczny w pracy, zawsze coś tam spalę. Sobota, Niedziela rower, i jakoś leci.
 

malwarossa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Mam podobnie, chociaż prace mam raczej biurkową niż fizyczną, ale jednak mnie męczy. Po powrocie zawsze mam ochote sie położyć i tak mi jakoś popołudnie i reszta wieczoru przeleci przez palce. Praktycznie nie uprawiam sportu bo zwyczajnie nie mam czasu. Tzn miałabym jakbym nie leżała tyłkiem do góry po pracy tylko go dźwignęła i poszła np na basen. Ale nie mam sily. Wiosną zwalałam na przesilenie ale teraz…? Jak sobie radzić z takim zmęczeniem?
 

Ania_ABCfitness

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
W pierwszej kolejności powinnaś popracować nad motywacją. Zdajesz sobie sprawę, że Twój rytm dnia nie wygląda najlepiej – to już pierwszy krok do zmiany. Wbrew pozorom aktywność fizyczna może pomóc w walce z przewlekłym zmęczeniem – dotleni organizm i uwolni endorfiny odpowiedzialne za nasze samopoczucie. Zacznij od małych kroczków. Nie musisz ćwiczyć codziennie; trening nie musi być też wyczerpujący. Spróbuj na początek pospacerować, potem zamień marsze na trucht, a z czasem okaże się, że bieganie nie jest takie złe Jeżeli nie masz ochoty wychodzić z domu albo demotywuje Cię pogoda (im bliżej jesieni, tym bardziej to zrozumiałe), rozważ zakup sprzętu fitness na użytek domowy. Bieżnia stacjonarna, rowerek albo orbitrek mogą pomóc w zachowaniu regularności treningów i swoją obecnością w Twoim domu dyskretnie acz skutecznie motywować do działania. Takie chroniczne zmęczenie może być także objawem jakiejś choroby, dlatego proponuję wybrać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Upewnisz się wówczas, czy Twoje przemęczenie nie wynika z czegoś poważniejszego. Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania dotyczące ćwiczeń lub sprzętów, o których wspomniałam, chętnie odpowiem.
 

Pola41

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Też bym zwróciła uwage na motywację. Jest ona bardzo ważna. Jeśli chodzi o ćwiczenia to dużo bez nich nie osiągniesz. A w sieci jest masa ćwiczeń dla osób, które maja problem z kręgosłupem więc nie ma wymówek. Jak myślisz poważnie o tym aby wziąć się za siebie to polecam pójść do dietetyka. On odpowiednio zbilansuję ci dietę. A jeśli chodzi o aktywność to na początku wystarczą długie spacery, bieganie na pewno to nie zaszkodzi na kręgosłup. Choć możesz się zapytać swojego lekarza. Niestety nie wiadomo jak wielkie masz te problemy
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Ja kiedyś próbowałam diety redukcyjnej, ale no na mnie to nie działa. Muszę chyba zacząć ćwiczyć ;D
 

mirek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Właśnie jak się za mało je, to się tyje... kiedy to w końcu stanie się wiedzą powszechną... Trzeba jeść tyle ile potrzebujemy do zdrowego życia, tylko jeść dobrze i wiedzieć o której porze co można. W każdy, razie bez ruchu może być trudno, ale to nie musi być koniecznie super cardio ani crossfity. Chociaż jakieś szybkie marsze będą ok no i dla zdrowia się przydadzą.
 

kolorwamadzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
[SIZE=12pt]O matko jaki znajomy temat....ja też tak mam dieta tak -sport nie.... Jak patrze teraz w internet czy w tv to jest jakaś nagonka - mam musi być fit bo jak nie jesteś to już jesteś złą matką i tp.... A może ja nie chcę robić cwiczeń typu skalpel Pani z tv.... Mialam taki okres w swoim życiu, że jak robiłam coś w brew sobie i co mi się nie podobało to byłam nieszczęśliwa. Ze sportów lubię jeździć na rowerze i taki plan na poprawę kondycji zrealizowałam. Kupiłam bardzo ładny rower ze sklepu [/SIZE][SIZE=12pt]www.sklep.rowmot.eu i nawet teraz podjeżdzam do pracki rowerkiem. [/SIZE]
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
mozna jeszcze pokombinowac z dietetykiem - byłaś kiedyś? dobierze ci odpowiednią diete w kontekście Twojego stylu zycia no i efekty na pewno beda. nie wiem czy slyszalas kiedys o genodiecie... ja w sumie przekonalam sie jakos wiosna gdy bylam w anlaya day spa - kolezanka mnie zaciagnela z czystej ciekawosci. tutaj dobiera sie plan zywieniowy na podstawie badania i wynikow twojego kodu genetycznego. dieta jest wiec naprawde szyta na miare kazdego indywidualnie
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Oj, to nie jest łatwe moim zdaniem, no trzeba by bardzo mocno trzymac tą dietę. Opcja tylko dla wytrzymałych :)
 
Do góry