To TVP chce teraz aż 23zł/m-c za abonament?

Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Wczoraj w TVP usłyszałem że TVP chce "tylko" 23zł miesięcznie od telewizora. Skąd ta cena??
Przeciez było coś koło 6,7 zł a teraz jest 23zł?????
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
prezes Kurski nie może się przecież tak poświęcać, potrzebuje wreszcie konkretnej podwyżki
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
http://wyborcza.pl/7,155287,21863643,nowy-abonament-rtv-odstrasza-od-kablowek-ludzie-pytaja-o-mozliwosc.html
"Coraz więcej osób pyta o możliwość zrezygnowania z usług telewizji kablowej, aby tylko uniknąć płacenia abonamentu RTV na telewizję i publiczne radio"
Hmmm czyli można nie płacić jak się nie ma TV?

"Opłata wyniesie dokładnie tyle samo ile teraz, czyli 22,70 zł miesięcznie, płatne od gospodarstwa domowego."
"Z uwagi na fakt, iż ustawa nie nakłada żadnych nowych obowiązków podatkowych na rzecz gospodarstw domowych, a jedynie poprawia egzekucję już obowiązujących obowiązków – uzasadnione jest twierdzenie, że nie powoduje ona nowych obciążeń finansowych nakładanych na rzecz gospodarstw domowych"
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Tworzenie czegoś na siłę za co ludzie muszą na siłę płacić to godzenie w podstawowe prawa wolności człowieka.
Telewizja państwowa powinna przejść reformę a finansowana być po prostu z budżetu państwa.
Prywatne telewizje potrafią na siebie zarobić, rozumiem że TVP ma nieco inną misję ale bez przesady. Patrząc na ich program może 10% czasu antenowego jest realizowane na "misyjność".
Pytam o pozostałe 90%....jeśli TVP myśli, że puści o 20:00 kabaret i dzięki temu będzie oglądalność to się myli.
Brakuje w TVP kinowych hitów, dobrego sportu, ciekawych programów typu modern show.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a po co ciekawe programy ? wystarczy od 8 rano do 22 magazyny śledcze. Misja pokazania że wszędzie są przekręty i jest tylko jedna święta partia, która z tym walczy

a tak przy okazji jak zapytali Kurskiego czy dostał tantiemy za "nocną zmianę" wyświetlaną w ostatnich dniach to nabrał wody w usta, i czego się wstydzić ? że za służbę jedynej uczciwej partii bierze się pieniądze
 

martyna80

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2017
Posty
35
Punkty reakcji
4
Wiek
43
danielr9 napisał:
Pytam o pozostałe 90%....jeśli TVP myśli, że puści o 20:00 kabaret i dzięki temu będzie oglądalność to się myli.
Akurat Kurski wywalił wszystkie kabarety. Cała ekipa kabaretowa z Robertem Górskim na czele przeniosła się do Polsatu i WP.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
danielr9 napisał:
Telewizja państwowa powinna przejść reformę a finansowana być po prostu z budżetu państwa. Prywatne telewizje potrafią na siebie zarobić, rozumiem że TVP ma nieco inną misję ale bez przesady. Patrząc na ich program może 10% czasu antenowego jest realizowane na "misyjność". Pytam o pozostałe 90%....jeśli TVP myśli, że puści o 20:00 kabaret i dzięki temu będzie oglądalność to się myli.
Oczywiście, że powinna być finansowana z budżetu. Ale dopiero wtedy można przejść na "misyjność". Teraz nie jest to możliwe, bo trzeba konkurować co zresztą TVP idzie całkiem nieźle.



danielr9 napisał:
Brakuje w TVP kinowych hitów, dobrego sportu, ciekawych programów typu modern show.
Na hitach się nie znam, ale wątpię żeby to był słuszny kierunek. Hity są dostępne wszędzie łącznie z torrentami (ja mam Netflixa). Sport TVP ma na najwyższym poziomie ale też niższym, TVPSport transmituje różne mniej popularne dyscypliny. Warto wspomnieć, że TVP jako jedyne (z tego co wiem) za darmo transmituje sport w internecie (sport.tvp.pl) co jest ogromnym plusem. Co to jest "modern show" to nawet nie wiem.
TVP musi w końcu nadawać 100% programu w internecie, wtedy odskoczy konkurencji.
 

Martinn

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2017
Posty
29
Punkty reakcji
2
W Niemczech nie istotne czy masz telewizor czy radio masz placic 17.50 € miesięcznie i nie ma zmiłuj się,
Rzad niemiecki wyszedł z założenia ze w dzisiejszych czasach mając komórkę , laptop , tablet czy inny sprzęt elektroniczny masz możliwość słuchania radia lub oglądania TV
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Kaagular napisał:
Oczywiście, że powinna być finansowana z budżetu. Ale dopiero wtedy można przejść na "misyjność". Teraz nie jest to możliwe, bo trzeba konkurować co zresztą TVP idzie całkiem nieźle.
Mógłbyś mi napisać przykłady misyjności TVP, które różnią się od tych w prywatnych stacjach i można by było uznać je za szczególnie misyjne względem obywateli?


Martinn napisał:
W Niemczech nie istotne czy masz telewizor czy radio masz placic 17.50 € miesięcznie i nie ma zmiłuj się, Rzad niemiecki wyszedł z założenia ze w dzisiejszych czasach mając komórkę , laptop , tablet czy inny sprzęt elektroniczny masz możliwość słuchania radia lub oglądania TV
Niemcy mają też szereg innych, destrukcyjnie działających ustaw.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Zadałem Pani Premier kilka pytań dot. TVP na Twitterze i cisza. Cisza już miesiąc :) a zapytałem dlaczego w Polsce nie może byc bardzo uczciwie w chwili w której niby wszyscy do tego zmierzają.
Chodziło mi o to by TVP wprowadziła to samo co ma Polsat i NC+ czyli naziemną platformę - platforme zakodowaną. Było by wtedy naprawdę super uczciwie. Moduł CAM + karta PrePaid wkładana do dekodera bądź telewizora
i zasada "kto chce ten płaci i ma". Wiecie dlaczego jestem wrogo nastawiony do TVP? Ano dlatego że ich sygnał (TVP1,TVP2) był jeszcze jakiś czas temu nadawany z Astry 19.2E i Hotbirda 13.0E. Był nadawany ale zakodowany.
Taka to publiczna telewizja. Polak będący za granicą musiał kupić dekoder w Polsacie czy NC+ by oglądac jedynkę. Więc teraz niech TVP zabiera te 23zł od NC+ czy Polsatu. Śmiech na sali i tyle.
Włoskie RAIUNO, RAIDUE,RAITRE odkodowane. Niemieckie ARD, ZDF, WDR odkodowane. Na innych satelitach FRANCE 1,2,3 odkodowane. Ruska jedynka na Hotbirdzie odkodowana.
TVP rozwala kasę. Po co im od roku transpondery na Hotbirdzie? Przecież dosył dla kablówek i platform cyfrowych może być z DVBT! Po co płacić miliony za coś co się dubluje? I ja mam teraz płacić abo za kretyńskie rozwiązania bezmózgowców? Przecie tacy jak Polsat Cyfrowy czy NC+ mogą wziąć sobie sygnał jedynki i reszty z naziemnej to po groma TVP opłaca miejsca na Hotbirdzie i utrzymuje UPLINK?
Kolejna sprawa - po co grupie TVP dziesiątki oddziałów terenowych i lokalnych stacji? Nie mogło to by byc jedno małe biuro + antenowóz + max. 10,15 osób tylko musi być kolejna forteca???

TVP Gdańsk:
1153865_Siedziba-TVP-Gdansk.jpg


Szczecin:
2016-10-20_147697729810.jpg


Poznań:
uid_48dad70fb878532f9c27fd5df05d53041271339128384_width_736_play_0_pos_0_gs_0_height_450.jpg


Katowice 2:
uid_7b9ce0c8030c98a609bfd136f5a10d4d1424965392913_width_736_play_0_pos_0_gs_0_height_414.jpg


Katowice 1 (po ciula im nowa siedziba nr. 1???)
010723_100226_TV_03_34.jpg


a kawałek dalej kolejny lokalny dubel Wrocław jak by kufffa nie mogli wszystkiego na Śląsku ogarnąć w Katowicach:
tvpWroclaw.jpg


ale pewnie dzielą robotę z oddziałem w Krakowie:
TVP_Krak%C3%B3w-studio_S3.jpg


a ci z Krakowa jak się nie wyrobia to pewnie kawałek dalej dostaną wspomagania od Rzeszowa:
akt-311.jpg


a ci z Rzeszowa jak się nie wyrobią to zawsze mogą wspomóc ich Kielce bo to blisko:
Kieleckie_Centrum_Kultury_01_ssj_20060513.jpg


Gdybym chciał zamieścic tu teraz wszystkie fortece TVP to było by ich tyle ile mamy w Polsce: aptek, monopolowych i kościołów.
Mam teraz płacic na utrzymanie tego wszystkiego??

Naprawdę w Polsce potrzeba tysięcy ludzi i setek oddziałów z setkami pojazdów i wszystkiego innego by nakręcić kilka teatrzyków, waidomości, teleexpress i kilka innych pierdoł oraz dublowac filmiki
i programy na takich stacjach jak TVP Historia czy TVP Info???

Kolejna sprawa:
W Warszawie pomimo wybudowania czegoś takiego:
38836884.jpg


TVP ma nadal dwie siedziby!!! (Woronicza i Jasna). Po co???
TVP 3 Warszawa Telewizja Polska S.A. to jest coś innego jak TVP S.A. ??????????

Ten budynek postawił (zapłacił za niego!) kretyn!
Nie mógł by to być wieżowiec 100 pietrowy?
Nie mozna było by przenieść tego:

175877.jpg

znajdującego się niespełna 90km dalej (TVP ŁÓDŹ) do Warszawy by oszczędzić kasę ???????????????

Zobaczcie dalej, niespełna kilka KM od Łodzi czyli Bydgoszcz:
uid_ea55c13958309e7f9ce21d69221583651347633438272_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355.jpg


ale pewnie z Budgoszczy do Olsztyna daleko więc i w Olsztynie trzeba było postawić:
z6553263IER,Protest-dziennikarzy-TVP-Olsztyn-w-2009-roku-po-zm.jpg


Brak słów!!!!!!
Jak mi przyjdzie obowiązkowo płacić na TVP pomimo tego że tego nie chcę to pakuje manele do Czech i bedę płacił Czechom. Won!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to ty nie wiesz że Pani Premier banuje i nie odpowiada na niewygodne pytania. W kółko powtarza to samo jak to świetnie ujęło "Ucho prezesa"
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Kolejna sprawa:

Samochod-TVP-na-zakazie-2-1024x600.jpg


DSC_0039.JPG


tvp-samochody04.jpg


Naprawdę nie ma samochodów w salonach w cenie (40-45tys.zł) jak Punto, Kia, Hyundai itp. tylko są wypasione Astry i Mondeo???
Tańszych Fiest i Focusów nie było?? Nie mogły by byc to auta typu Focus za 55-65tys.zł tylko musiały być ot by Mondeo za 90-110.tys.zł???????

no i dlaczego w Warszawie większość tych samochodów wykrzystywana jest prywatnie???
Ile to razy pod marketem widziałem rodzinkę na zakupach a furka z reklamą TVP??????
No co jest?
i teraz ja mam za to płacić???
A o tym że Pani Prezez banuje i nie odpowiada to nie wiedziałem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o banowaniu pisała ostatnio Rzeczypospolita

państwo to ja mawiał pewien król

w mniejszej skali przerabiają to obecnie rządzący
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Wie Pan panie starszy nad czym się zastanawiam? Czy we wszystkich krajach jest tak samo...
Chodzi mi o parodnie "rządzicieli". Czechy, Słowacja, Litwa, Słowenia itp. itd. Zobacz Pan, o Słowenii i Słowacji nic a nic w mediach. Cisza...
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
danielr9 napisał:
Mógłbyś mi napisać przykłady misyjności TVP, które różnią się od tych w prywatnych stacjach i można by było uznać je za szczególnie misyjne względem obywateli?
Napisałem, że teraz to z tym ciężko ale tak ogólnie jest cała masa contentu, którego prywatne TV nie pokaże. Wisienką na torcie jest Teatr Telewizji. TVP puszczała opery, operetki i inne takie. Filmy Polskie, relacje z mszy (tak tak, jest u nas sporo katolików), teatr właśnie i takie tam. Programy autorskie, seriale historyczne. Jest tego mnóstwo. No i telewizja regionalna.


FajnyMądryGadatliwy napisał:
Chodziło mi o to by TVP wprowadziła to samo co ma Polsat i NC+ czyli naziemną platformę - platforme zakodowaną. Było by wtedy naprawdę super uczciwie.
O byłoby super uczciwie! A nie pomyślałeś, że to właśnie te zakodowane platformy są nieuczciwe? Abonament i reklamy? Przecież to kpina. Nie mówiąc o abonamencie na kanały sportowe a tu bach! Gala pay per view. Ale rozumiem cię. Zawsze byś powiedział "nie wykupiłem TVP bo mi film przerywają cztery razy 15 minutowymi reklamami.". Byłbyś zadowolony, nie?
Dziękujemy za pokaz zdjęć siedzib TVP. Mogliby się wziąć za jakieś remonty bo bida.

FajnyMądryGadatliwy napisał:
Naprawdę nie ma samochodów w salonach w cenie (40-45tys.zł) jak Punto, Kia, Hyundai itp. tylko są wypasione Astry i Mondeo???
Niewytrzymię! "Wypasione Astry i Mondeo" na kołpakach! Astra to chyba w ogóle nie może być wypasiona (nie wiem, nie spotkałem) a Mondeo to tak od 150 (kolorowe podświetlenie, gesty, komunikacja głosowa z komputerem pokładowym itp.). Zresztą TVP zrobiło pewnie przetarg i Ford sprzedał za pół darmo, pewnie można gdzieś sprawdzić.

O proszę, same luksusowe Fordziaki!
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kurski-pozbywa-sie-mienia-tvp-wielka-wyprzedaz-aut-telewizji/w1vny9t
Mondeo 14 lat i VW 20 lat
http://krakow.tvp.pl/17412987/telewizja-polska-w-krakowie-oglasza-przetarg-na-sprzedaz-samochodow/
89 aut za 6,3 mln (średnio 70 000 zł/samochód)
http://www.rp.pl/artykul/183521-TVP-tez-kupuje-nowe-samochody.html

Od 06.16 nie kupowali samochodów:
http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/


Zastanów się czemu np. Philips czy Loreal jeżdżą fordami, w tym Mondeo (tyle, że oni wymieniają je co dwa lata bo wstyd inaczej i chyba by ich konkurencja śmiechem zabiła jakby kołpaki wzięli). Może ci coś do głowy przyjdzie.
Może nie.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Kaagular napisał:
Napisałem, że teraz to z tym ciężko ale tak ogólnie jest cała masa contentu, którego prywatne TV nie pokaże. Wisienką na torcie jest Teatr Telewizji. TVP puszczała opery, operetki i inne takie. Filmy Polskie, relacje z mszy (tak tak, jest u nas sporo katolików), teatr właśnie i takie tam. Programy autorskie, seriale historyczne. Jest tego mnóstwo. No i telewizja regionalna.
Teatr Telewizji, Opery, Msze Święte....no jeśli to jest "misja" to przepraszam bardzo ale ktoś tą misję ogląda (chociażby ta cała masa katolików) i ktoś za reklamy płaci.
Telewizja może utrzymywać się z reklam i zgodze się, że publiczne stacje nie realizują popytnych show dla kasy tak jak prywatne (chociaż po części to robią - np. "rolnik szuka żony" to hit telewizyjny ostatnich lat).
Po prostu TVP brakuje pomysłu na zrobienie dobrej telewizji, bo nawet ta "misyjność" może być realizowana z klasą, polotem i biznesowym sensem.
Takie telewizje jak National Geographic robią praktycznie tylko programy popularno-naukowe a są znani na całym świecie, dysponując ogromnym budżetem.
Dobra telewizja się obroni a kiepska szuka pieniędzy w kieszeniach podatników.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a teraz nawet wzięli się za "jaka to melodia". Janowski zrezygnował to może niech Pietrzak prowadzi, dyżurny celebryta dobrej zmiany
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
danielr9 napisał:
Teatr Telewizji, Opery, Msze Święte....no jeśli to jest "misja" to przepraszam bardzo ale ktoś tą misję ogląda (chociażby ta cała masa katolików) i ktoś za reklamy płaci.
Misja to właśnie to co nie ma wysokiej oglądalności. Przynajmniej w tym momencie. Na TVNie nie będzie cotygodniowego transmitowania filharmonii w dobrym czasie, bo by TVN zbankrutował. Lepiej puścić jakieś trudne sprawy i robić z ludzi debili większych niż są. Najlepiej, to jakby ustawa o telewizji się zmieniła, wtedy takie TVNy i Polsaty puszczałyby mordowanie na ekranie albo gwałty. Albo najlepiej w połączeniu. 10 milionów widzów co odcinek gwarantowane. No i przy tym 45 minut reklam na godzinę.
Misja TVP powinna (bo nie polega na ten moment) na próbie kształtowania społeczeństwa ukulturalnionego, uduchowionego (nie mam na myśli wyłącznie "wiary", ale też sztukę), wykształconego, etycznego i tak dalej. Inne telewizje są od niekoniecznie dobrze pojętej rozrywki. Gdzie w telewizji ma być teatr jak nie w publicznej? Gdzie ma się promować czytelnictwo jak nie w publicznej? Jest na tym forum temat o tym jak to Polacy nie czytają i raczej jest w nim oburzeni na ten fakt. A gdzie to się promuje? To jeszcze radio coś tam zrobi, jakieś nagrody czy audycje, a TV? Nic. Ogląda to 10 000 ludzi? Właśnie nie szkodzi, a może za 10 lat będzie 500 000 ludzi i może pieniądze będą szły do skrzypków i wiolonczelistów a nie jakiś "mandaryn" czy "rodowiczów", które to nie umieją jednego wersu zaśpiewać bez fałszu. Ba, kto widział koncert Jazzowy na Polsacie? A chociażby koncert jakiejś salsy (tak dla poszerzenia horyzontów - tez ważne)? Nie... leci koncert disco polo albo jakieś koncerty pseudo gwiazd grających z playbacku.
Za rolnika szukającego żony czy tańce na lodzie telewizja powinna odszkodowanie narodowi płacić. No ale co miała zrobić... dać się dymać od tyłu telewizjom komercyjnym? No to podjęła rękawice. I pewnie będzie podejmować dalej puszczając jakieś żenujące para dokumenty.

TVP finansowane z budżetu, z mocną kulturowo-edukacyjną ofertą. Najpierw dla "elity", potem dla szerszej publiczności, potem dla mas. Tyle.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ok należy prześledzić program TVP 1 i ich misję

10,40 : Dr. Quin (edukacja - jak to było na dzikim zachodzie)
11,35 : Rok w ogrodzie (też chyba edukacja, np. sztuka kopania kartofli)
12,00 : Wiadomości (oczywista misja - hymn pochwalny dobrej zmiany)
12,10 : Agrobiznes (oczywista misja - jak sprzedać te kartofle, które wykopano o 11,35)
12,30 : Agropogoda (edukacja: nauka wróżenia jaka będzie pogoda)
12,34 : To się opłaca, rozwój produkcji prosiąt (edukacja: jak nakarmić świnki kartoflami, których się nie udało sprzedać o 12,10)
12,50 : Natura w Jedynce, Dzika Alaska (edukacja, poznanie krainy gdzie kartofle nie rosną)
14,00 : Elif, serial turecki (edukacja: dzikie ludzie którzy nie jedzą kartofli)
15,00 : Wiadomosci (oczywista edukacja, aktualizacja cudów osiągniętych przez dobrą zmianę)
15,10 : Pogoda (edukacja, próba odpowiedzi na pytanie czy będzie padać ?)
15,25 : Polska Molskiej (edukacja: jaka piękna jest Polska)
16,05 : Złote serce, serial portugalski (chyba edukacja)
17,00 : Teleexpress (edukacja: hymn pochwalny dobrej zmiany na luzaku)
17,20 : Pogoda (edukacja: to będzie padać czy nie?)
17,30 : Komisariat, serial polski (edukacja typowa, zwrócić tylko uwagę czy akcja nie dzieje się we Wrocławiu)
17,55 : Jaka to Melodia (edukacja już niebawem zgodna z kanonami dobrej zmiany)
18,40 : Zraniona miłość, serial turecki (edukacja, ale dlaczego znów muzułmanie)
19,30 : Wiadomości (edukacja: podsumowanie całego dnia osiągnięć dobrej zmiany)
20,05 : Sport (edukacja)
20,15: Pogoda (chyba jednak nie padało)
20,30 : Rozdarte serca, serial turecki (jeszcze jeden serial o muzułmanach, ile można)
21,25 : Rozdarte serca, serial turecki (litości)
22,25 : El principe, serial turecki (błagam)
23,25 : Izrael na rozdrożu, film (wreszcie coś o żydach, bo o muzułmanach już było wiele razy)


I to jest ta misja na którą musimy się zrzucić ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie wiem ile razy mam napisać, że teraz misji nie ma ale dla ciebie napisze jeszcze raz: teraz misji nie ma żadnej.

A tak przy okazji zobaczcie sobie program BBC. Ciekawe czy tam tak jęczą. Albo o ARD z ich operami mydlanymi.
 
Do góry