Śmierć 25 latka na komisariacie.....Błaszczak do dymisji?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Mija rok od śmierci 25 latka na Komisariacie Policji we Wrocławiu. Jak podaja media został on
zatrzymany będąc podobnym do osoby poszukiwanej. Pomijam zasadność zatrzymania czy też
to czy do śmierci przyczynili sie policjanci. Interesuje mnie to czy jak niektórzy twierdzą
minister MSW Mariusz Błaszczak powinien podać się do dymisji (bądź przez Premier zostać zdymisjonowanym). "Powinien" mimo tego że przez rok nie postawiono zarzutów w tej sprawie żadnemu policjantowi z Komisariatu?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie znam sprawy, ale żeby tak zaraz dymisjonować za tego typu wpadki, to by się ministrowie (nie mówiąc o premierach) zmieniali co drugi tydzień. Jeśli okaże się, że ta tragedia wynika z błędu systemowego to wtedy można rozważać dymisję ministra, inaczej to nie ma sensu.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Car Piotr I podobno chciał ogłosić że należy powiesić każdego w kraju złodzieja. Ktoś ponoć mu wytłumaczył że wtedy zabraknie mu w kraju poddanych i dał sobie spokój. Błaszczaka chętnie bym utopił ale żeby zwalniać go za głupotę podwładnego którego nawet pewnie na oczy nie widział? Inna sprawa że polecił zwolnić tego policjanta. Niby nic dziwnego tyle że ten policjant nawet nie ma jeszcze postawionych zarzutów. Chyba wniosek że chcieli to zamieść pod dywan bo jak inaczej tłumaczyć?
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
W tym chorym kraju zawsze dymisjonowani byli niewinni za sprawy winnych :) A co ma minister do chorego na głowę gliniarza?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dymisja nie - bo nie można winić ministra za pojedyncze przypadki patologii.

Ja jestem za swobodnym dostępem do broni, obywatel ma prawo się bronić.
W takiej sytuacji wszyscy policjanci (także ci, którzy to kryli) powinni zostać skazani na karę śmierci.
Kodeks karny powinien mieścić się na kartce A4 i powinien istnieć dość spolaryzowany system karny
Tzn wszystkie lekkie przestępstwa typu kradzież, włamania, pobicie - kara chłosty jeśli to jest pierwszy przypadek, chłosta i ciężkie roboty jeśli to się powtórzy.
Przestępstwa ciężkie - typu udział w zabójstwie, zabójstwo, pobicie ze skutkiem śmiertelnym, udział w gangu, rozboje, haracze, napady z bronią, wyłudzanie wysokich sum pieniędzy = kara śmierci.

Więzienia bym zlikwidował bo szkoda tego utrzymywać te prawie 2,5mld rocznie można mądrze wydać.
Np. dofinansowując nowoczesne metody leczenia chorych dzieci a nie utrzymywać darmozjada w pierdlu.
Za łeb i na sznur, szczury pojedzą i stolarze zarobią. Biznes się kręci.
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Ale kto tak "twierdzi"? Kto to są ci "niektórzy"? Peowcy i Schettino? Kodziarze? Czerska? No bez jaj. Oni są tak obiektywni jak ukraiński sędzia na meczu Rosja vs. Ktokolwiek.
 

Martinn

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2017
Posty
29
Punkty reakcji
2
Zdymisjonowany powinien być komendant posterunku policyjnego który wiedział o zajściu i nie wyjaśnił sprawy, lecz starał się to ukryć w ramach fałszywej obrony podwładnych zbirów w mundurach policyjnych .
Takich przypatkow jak ten było dużo więcej za czasów poprzedniej władzy a i Schetyna ma na sumieniu akcje ""widelec "" nie wyjaśniona, a dzisiaj ten mały mafioso gębę rozwiera jak wrota stodoły w sprawach które sam tuszował .
Czas ukrócić bandytyzm na posterunkach , rozliczać i karać za bestialstwo i mordy które się zdarzają na posterunkach policyjnych .
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Dla mnie czasy sie wiele nie zmieniły.bodaj w 2011 na Marszu Niepodległości pewien policjant pod nosem nagrywającego go telefonem kopał uczestnika Marszu. Bardziej głupiego zachowania to sobie teraz nawet wyobrazić nie mogę.
Swoja drogą to jest ciekawe: nie wiedziałem że paralizator ma kamerę no ale ja zwykły Kowalski wiedzieć tego nie muszę ale że nie wiedzieli tego policjanci???


Martinn napisał:
Czas ukrócić bandytyzm na posterunkach , rozliczać i karać za bestialstwo i mordy które się zdarzają na posterunkach policyjnych
A które to mordy kolega chciałby rozliczyć bo nie rozumiem i nie przypominam ich sobie?


danielr9 napisał:
W takiej sytuacji wszyscy policjanci (także ci, którzy to kryli) powinni zostać skazani na karę śmierci.
W USA tak robią czy sam te głupoty wymyśliłeś?
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
danielr9 napisał:
Ja jestem za swobodnym dostępem do broni, obywatel ma prawo się bronić.
he,he, dopiero by było :) Chłopie, w tym kraju co drugi nienormalny jest uważany za normalnego :) więc broń miał by co drugi :)
Uważasz że by się nie "szczelalli" na ulicach? Już JANUSZE kierownicy pokazują co potrafią. Weź teraz ich wszystkich wyposaż w giwerę i będzie Irak w Warszawie.
Ten kraj nie jest jeszcze gotowy na giwery, jeszcze nie. Każda uliczno/domowa granda kończyła by się katastrofą bo teraz jak popiją to się poleją kijami niemając czym "szczelać" :)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
FajnyMądryGadatliwy napisał:
he,he, dopiero by było :) Chłopie, w tym kraju co drugi nienormalny jest uważany za normalnego :) więc broń miał by co drugi :)
Kolega chwali się jak to w USA mieszkał i przez to wydaje Mu się że jest :" Lepszym Polakiem niż Inni" pozwala sobie patrzeć na innych "z góry" (co dostrzega się czasem w Jego wpisach) . Prawdopodobnie w Jego przekonaniu Polański nadal w pierdlu powinien się znaleźć.
Nic wiec dziwnego że z prawem do posiadania broni przesadził. Zresztą Polacy którzy potrafią broni używać dawno pewnie już ja mają
a pozostałym to po co ? Żeby się postrzelili? Załatwię sobie legalną broń i co wtedy? Pójdę sobie postrzelać....do lasu bo strzelnic okazuje się że nie ma?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Panowie piszecie takie bzdury że aż się tego komentować nie chce.
W Ameryce jest 50 razy więcej idiotów niż w Polsce. Wystarczy wejść do miejskiego autobusu lub metra żeby się przekonać o poziomie tych chorób umysłowych, niektóre są nieuleczalne a broń tam każdy dostaje jak zakłada konto w banku. To taki gratisik coś jak u nas pralinka w supermarkecie.
Więc pojęcia nie macie o czym piszecie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i pewnie stąd tyle relacji że jakiś psychol wyciąga broń i wali do wszystkiego co się rusza
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jeden psychol z gnatem....czy tysiące pijanych psycholi zabijajacych ludzi na polskich drogach to tylko statystyka.
Zawsze w każdym społeczeństwie będzie psychol jeden czy wielu...
Zabić człowieka można kawałkiem szkła od potłuczonej butelki więc narzędzia zbrodni mogą być różne i niekoniecznie broń palna
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Wracając do tematu muszę się zgodzić z Wami zresztą nawet nie musze bo sam byłem takiego zdania że Błaszczak nie powinien podawać sie do dymisji czy też zostać zdymisjonowany. Przypomina mi sie rok 2009 i dymisja Zbigniewa Ćwiąkalskiego związana z samobójstwem jednego z zabójców K Olewnika w płockim areszcie. Dymisja jakby "pod publiczkę" czy jakby to Laskowik powiedział:
"na własną prośbę". Ciekawią mnie jednak dwie sprawy z tym zdarzeniem związane a mianowicie: dlaczego używający paralizatora policjanci nie wiedzieli że jest on wyposażony w kamerę?No bo załóżmy że służę w Policji podczas patrolu napotykam danielar9 którego nie cierpię. No wiec przywożę go do komisariatu w kajdankach na rekach nogach i gdzieś tam jeszcze po czym testuje na Nim paralizator z takim wynikiem że on umiera a ja trafiam za kratki. Ale czy o zabicie Go mi chodziło? Ale gdyby przełożony dając mi paralizator uprzedził mnie "Ty nie przeginaj bo tu jest kamera która rejestruje użycie paralizatora" to bym danielowir9 powiedział: " Ty sie stąd nie ruszaj (a ruszyć sie nie może) a ja ide po strzelbę i pałę szturmową" Rezultat byłby taki że On by żył a ja w pierdlu bym nie siedział. Ktoś powie że "odwracam kota ogonem" że wybielam winnego policjanta. "G. prawda" jak to mówię. Twierdzę że przez taki g. szczegół gość uczciwy czy nie nie żyje. "Bycie policjantem" to także wiedza komu kiedy i w jakiej skali można przypie... a komu nie wiec
tamten policjant nie jest w moim rozumieniu "policjantem" bo policjant nie może być zwykłym głupcem. Druga rzecz która mnie dziwi to jest fakt że z zapisem z paralizatora udano sie do TVN i to dopiero po roku. Jak to wytłumaczyć czy przez tak długi okres nikt nie wiedział o istnieniu takiego nagrania czy były problemy w uzyskaniu go z paralizatora a może przedstawiono go Prokuraturze i ...nic?
Zdarzenia kiedy podczas interwencji Policji ktoś ginie zdarzały sie zdarzają i będą zdarzać ale akurat to jest "wybitnie oryginalne" Tylko jeszcze nie wiem jak w tym przypadku "oryginalność" zdefiniować.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przez ten rok nagranie znajdowało się w aktach sprawy i prokuratura nic nie zrobił, dlatego ktoś poszedł do TVN

i mamy jeszcze zaginione nagrania z monitoringu, właśnie z tego konkretnego dnia, oczywiście przypadek
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Zatem nie tylko policjant powinien teraz polecieć. A to jest ciekawe jakiś czas temu młodszy syn Jaroszewiczów otworzył paczkę z rzeczami zamordowanych rodziców i okazało sie że tam były folie daktyloskopijne z odciskami palców z miejsca ich śmierci prawdopodobnie domniemanych sprawców. Odcisków tych od kilku lat Sąd szukał nie wiedząć że pomyłkowo zapakowali do tej paczki.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Od razy odwołali osoby odpowiedzialne za to wydarzenie a wcześniej za rządów PO i PSL ignorowano
takie sprawy i dodatkowo sprawę będzie wyjaśniała inna prokuratura niż Wrocławska .
Zamiast odwołać winnych to je ukrywano a usłużna prokuratura zrobiła fikcyjną sekcję
która ich wybieliła .
Ukrywali swoje afery i uczyli służby ich celem jest ukrywanie afer i sępienie od obywateli
pieniędzy .
Za to mogą swobodnie brać łapówki i bić ludzi.
Szczególnie na wrogich manifestacjach .
mogą robić co chcą i nawet jawne dowody łamania prawa są ignorowane i
nie muszą się nimi przejmować bo ich wybielą .
Błędem był brak dekomunizacji służb .
Trzeba było wcześniej ją zrobić .
Teraz trzeba to naprawić i pozbyć że służb
milicji .
Zmienić system naboru.
Obecny jest byle jaki .
Nie mogą wybrać czy wybierają atletów czy osoby myślące .
Test na wiedzę pozbywa się atletów .
Mają siłę a rozum nie idzie siłą .
Testy fizyczne likwidują myślących
bo rozum nie idzie razem siłą .
Nie istnieją osoby które mają siłę i rozum.
Te cechy się wykluczają i
każda cecha wyklucza inną .
Większość obecnych policjantów
nie jest wstanie ich zdać i unika tych testów .
Wymają wybitnej sprawności a sami jej unikają .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
od razu odwołano ? po co dyrdymały opowiadasz ? odwołano po roku jak media nadały. Ten komendant posterunku to przecież awansował po śmierci tego chłopaka

tyle powtarzasz o "białych kaskach" a tu wierzysz policji. Nienawiść do PO odebrało wzrok ? nie widzisz że PIS robi to samo ? Przecież nawet policjanci są ci sami, tylko płynnie polubili PIS choć wcześniej kłaniali się rządowi Tuska i Kopacz
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
pan k napisał:
Od razy odwołali osoby odpowiedzialne za to wydarzenie a wcześniej za rządów PO i PSL ignorowano takie sprawy i dodatkowo sprawę będzie wyjaśniała inna prokuratura niż Wrocławska .
Co Ty za pierdoły Piszesz? Przyłóż sobie coś do głowy. W tak poważnej sprawie standardem jest że prowadzi to inna prokuratura a nie ta z rejonu.
Jak twierdzi Ziobro początkowo nagranie z paralizatora było nieczytelne mieli jakieś kłopoty z jego uzyskaniem ale czy to tłumaczy pojawienie sie nagrania w mediach?
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Jednego nie kumacie. Porównujecie obecne USA do obecnej Polski???
No ludzie! Dajcie na luzik!
Polska zawsze była 30 lat do tyłu i nigdy to się nie zmieni. Polska DZIŚ to USA 30lat temu!
Nie wiarygodne?
A marysia, białka i inne narkograty to kiedy weszły? Lata 60-70 w USA i w Polsce jakoś masowo kilka lat temu.
To że w Warszawie nie ma jeszcze Bruklinu nie oznacza że nie będzie!
My dopiero raczkujemy a Wy tu gadacie o UŁESA he he
Popatrzcie gołym okiem na to co się zmeiniło przez ostatnie 10-lat i pomyślcie co będziemy mieli za 20lat!
Wtedy będziemy mieli już prawdziwe UŁESA. Serio!
My dopiero zaczynamy te demokrację :)

Jeszcze 10 lat temu nie było głośno o gliniarzach tłukących ludzi na komisariatach. Znamy to z filmów z USA.
Jeszcze 10lat temu nie było ulicznych pościgów za jakimś ćpunem! Znamy to z filmów z USA.
Jeszcze 10lat temu nie cieli się nożami na ulicach - dzisiaj często o tym słychać - to także znamy z filmów z USA :)
20 lat temu matki dzieci nie mordowały tak jak to robią teraz. To też wykształcilismy z USA :)
Mówicie że świrów nie ma na mieście? Co Wy ludzie gadacie! Zapraszam po godz. 20 na Warszawską Pragę Południe to zobaczycie Amerykankę.

Zrozumcie że jeszcze te 10,15lat mamy spokoju. Niech tylko dorośnie obecne młode "dzieciństwo" chowane przez idiotów i dorwie się władzy.
Będziemy mieli policjantów typu Mel Gibson z Zabójczej Broni :)
To się właśnie zaczyna. Im więcej włądzy na pagonach i blacha w keiszeni tym wiecej można.
 
Do góry