Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Gotowe mieszanki do wypieków bezglutenowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 tar1995

tar1995

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 maj 2017 - 09:55

Chciałbym żeby ktoś polecił jakieś mąki czy gotowe mieszani do wypieków bezglutenowych, bo kupiłem mąkę kukurydziana i próbowałem kilka razy sam coś upiec ale jakoś mi nie wychodzi może ktoś z was ma takie gotowe i już sprawdzone? 

• 0

#2 oaza

oaza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 301 postów

Napisano 26 maj 2017 - 14:31

Niedawno robiłam na zlot rodzinny bezglutenowe ciasto kopiec kreta. Wyszło przepyszne  :love:  Na półce sklepowej widziałam też inne ciasta i desery bezglutenowe. 

• 0

#3 ipr

ipr

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 06:47

Oj nie przepadam za gotowymi zestawami do pieczenia. Jest to wprawdzie łatwe ale o wiele smaczniejsze oraz dające większa satysfakcję jest ciasto z jakiegoś sprawdzonego przepisu :)

Polecam wypróbować sobie to ciasto z truskawkami i galaretką:

https://www.przepisy...-galaretka-1016

Jest proste, bez pieczenia. Na spód daje się biszkopty ( które mogą byc oczywiście bezglutenowe)

• 0

#4 maximum

maximum

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 07:48

W rossmannie kupiłam niedawno taką mieszanke. Ale chlebek nie wyszedł zbyt dobrze.

• 0

#5 hm2

hm2

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 05 maj 2019 - 09:03

Nie wiem czy jest to taki dobry sklad

• 0

#6 kermelaa

kermelaa

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 08 maj 2019 - 12:05

Najlepiej sobie sprawdzic składy.  W dzisiejszych czasach świadomość na temat glutenu jest duża , no na pewno wieksza niż kilka lat temu Oraz w sklepach pojawia się coraz wiecej produktów ktore mogą być spozywane przez osoby mające uczulenie na gluten. Można je poznać po znaku przekreślonego zboża Tak jak wszędzie są produkty o dobrym składzie, średnim oraz całkiem złym. Tak wieć warto jest poczytać sobie z tyłu opakowania jak to jest.

Tak poza tym ze swojej strony polecam przepis na przepyszne muffinki bezglutenowe:

https://bezgluten.pl...ki-bezglutenowe

Ktory nie wymaga wcale posiadania gotowej już mieszanki. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 oaza

oaza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 301 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 12:47

Ja też wybieram produkty z przekreślonym kłosem, które są już dostępne w zwykłych sklepach. Jak chcę upiec ciasto kupuję dodatki do pieczenia bez glutenu, wtedy mam gwarancję, że nie ma nawet śladowych ilości glutenu i ciasto nikomu nie zaszkodzi. Z gotowych mieszanek do ciast też korzystam, niektóre są naprawdę pyszne. :D 

Załączone pliki

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0