Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Grill i trawienie

grill trawienie przejedzenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Ala41

Ala41

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 09:13

Ja słyszałam, że kminek dodany do potraw pomaga, przy tzw. ciężkich daniach ;) ale sama nie stosowałam, więc trzeba byłoby poszukać informacji.

• 0

#22 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 12:57

Te moje "ciężko chemiczne" nie są ;) Można je kupić bez recepty, ale i tak konsultowałam ich skład z siostrą, która jest farmaceutką i z lekarzem rodzinnym. Nie mieli zastrzeżeń.

Nie mam problemu z tego typu lekami. W końcu są po to by pomagać w potrzebie, a nie wywoływać niestrawność. Najlepiej to chyba unikać przejadania się, czy tego, co szkodzi, ale nie zawsze się to udaje, więc lepiej mieć przy sobie coś skutecznego.

• 1

#23 Monia101

Monia101

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 22:55

Nie przejadać się i stosować zioła. Kminek dobry na to, mięta, rumianek.

• 0

#24 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 10:35

Te moje "ciężko chemiczne" nie są ;) Można je kupić bez recepty, ale i tak konsultowałam ich skład z siostrą, która jest farmaceutką i z lekarzem rodzinnym. Nie mieli zastrzeżeń.

Nie mam problemu z tego typu lekami. W końcu są po to by pomagać w potrzebie, a nie wywoływać niestrawność. Najlepiej to chyba unikać przejadania się, czy tego, co szkodzi, ale nie zawsze się to udaje, więc lepiej mieć przy sobie coś skutecznego.

Otóż to! Ja nie jestem lekomanką i jak mnie boli głowa to raczej wietrzę mieszkanie i idę na spacer niż od razu sięgam po tabletkę, ale czasem jednak trzeba sobie pomóc ;) Wszystko jest dla ludzi.

• 0

#25 CudoGosia

CudoGosia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 10:39

Cola i leżenie na słoneczku bardzo pomagają w trawieniu ;)

• 0

#26 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 19 lipiec 2017 - 13:34

No tak, z lekami nie należy przesadzać. Bóle głowy też są różne i czasem wietrzenie pokoju lub spacer pomaga, czasem nie. Podobnie z niestrawnością. Jakoś sobie człowiek musi radzić, a po co ma cierpieć, jak rozwiązanie jest proste. Choć zgodzę, że niczego nie można nadużywać.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Justynka19

Justynka19

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 12:56

dobre są zioła, np. mieszanki z koprem, czy też mięta, albo kieliszek alkoholu

• 0

#28 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 15:37

Wiadomo, że z lekami nie ma co przesadzać. I nie brać też od razu tabletek jak tylko zaboli Cię lekko brzuch. Ale jak jesteś na wakacjach i zjesz coś za tłustego, o co nietrudno, to lepiej szybko poradzić sobie z problemem niż się męczyć i tracić urlop na chorowanie.

• 0

#29 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:03

Z ust mi to wyjęłaś. Wakacje, wyjazd i głupie przeziębienie to klęska, więc czy grypa czy niestrawność człowiek stara się jak najszybciej postawić na nogi, żeby nie tracić nic z wakacji, za które sporo zapłacił. Nie ma czasu na eksperymenty liczą się skuteczne środki.

• 1

#30 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 09:29

No właśnie! W domu można eksperymentować, pić zioła i takie tam. Wyjazd jest po to, żeby czerpać z niego słońce i wrócić wypoczętym, a nie sfrustrowanym, że pół urlopu spędziło się w hotelu.

• 0

#31 MillkiWay

MillkiWay

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 30 październik 2017 - 13:33

ja zawsze pod ręką dicopeg 10g bo często na wakacjach lub imprezach gdzie zjem więcej lub coś tłustego dopadają mnie zaparcia i wzdęcia. a takie dolegliwości potrafia popsuć humor :(

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 vitald

vitald

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 20:31

Niestety 200 gramów kiełbasy przyrządzonej na tradycyjnym grillu węglowym dostarcza nam 100 razy więcej benzo(a)pirenu niż 20 wypalonych papierosów

• 0

#33 imbirowska

imbirowska

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 08 czerwiec 2019 - 20:58

Rzadko jem coś z grilla ale jak już to zawze kończy się to wzdęciai i bólem, zazwyczam mam ulgasim ze sobą jak mam w planach takie jedzenie, na wzdęcia najlepszy i nie kosztuje dużo. Chyba to już starość bo coraz rzadziej mogę sobie pozwolić na takie jedzenie ;(

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#34 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 12:50

Grill, czy inne imprezy to jedno, ale sezon śubno-weselny też potrafi dać brzuchowi w kość. Jedzenie tak dużo i to przez całą noc nie działa zbyt dobrze na układ pokarmowy, wiec trzeba się jakoś ratoawć.  

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: grill, trawienie, przejedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0