Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Grill i trawienie

grill trawienie przejedzenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 02 maj 2017 - 09:47

Hej :) Piszę, bo ostatni weekend majowy dał mojemu brzuchowi w kość. Pogodna nie była taka najgorsza, więc zrobiliśmy grilla, ale trochę czasem padał deszcz i nie pospacerowaliśmy zbyt wiele. No i konkretnie się przejadłam... Jakie macie sposoby na walkę z przejedzeniem szczególnie po takim tłustym przejedzeniu? Jestem ciekawa Waszych opinii, bo to dopiero początek sezonu grillowego ;)

• 0

#2 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisano 05 maj 2017 - 16:25

Jakie macie sposoby na walkę z przejedzeniem szczególnie po takim tłustym przejedzeniu?
Nie przejadać się, nie będzie problemu.  
  • 0

#3 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 08 maj 2017 - 17:46

Jakie macie sposoby na walkę z przejedzeniem szczególnie po takim tłustym przejedzeniu?
Nie przejadać się, nie będzie problemu.  

I powiedz mi, że udaje Ci się nie przejadać, kiedy ktoś przyrządzi smaczną karkówkę? ;) Pytam poważnie :)

• 0

#4 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 09 maj 2017 - 10:29

Też lubię grilla - kiełbaski podlane piwem i do tego piwko, jakaś musztarda i trochę pieczywka.
A przejedzenie? Ja jestem mega łakomy, jem duzo i szybko, wieć jak mocno chwyci ból brzucha, to dobry jest cholestil max. Ma działanie rozkurczowe, więc na pogrillowe dolegliwości idealne. Ale najlepiej to mniej jeść, czasem dobrze pomagają różne ziołowe herbatki, ale wiadomo to juz po grillku.

• 0

#5 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisano 10 maj 2017 - 19:49

I powiedz mi, że udaje Ci się nie przejadać, kiedy ktoś przyrządzi smaczną karkówkę? Pytam poważnie

No cóż... Karkówki nigdy za wiele, im więcej tym lepiej  

:tongue:

• 0

#6 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 15 maj 2017 - 16:00

Też lubię grilla - kiełbaski podlane piwem i do tego piwko, jakaś musztarda i trochę pieczywka.
A przejedzenie? Ja jestem mega łakomy, jem duzo i szybko, wieć jak mocno chwyci ból brzucha, to dobry jest cholestil max. Ma działanie rozkurczowe, więc na pogrillowe dolegliwości idealne. Ale najlepiej to mniej jeść, czasem dobrze pomagają różne ziołowe herbatki, ale wiadomo to juz po grillku.

Można to kupić bez recepty? Herbatki, szczególnie rumiankowe, są czasem niezastąpione, ale bywa tak, że i one nie pomagają ;)

I powiedz mi, że udaje Ci się nie przejadać, kiedy ktoś przyrządzi smaczną karkówkę? Pytam poważnie

No cóż... Karkówki nigdy za wiele, im więcej tym lepiej  

:tongue:

Otóż to ;)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 19 maj 2017 - 16:49

Mi na trawienie tłustych rzeczy w takich wypadkach zawsze pomaga cola. Kiedyś lekarz mi ją zalecał w umiarkowanych żołądkach na jakiekolwiek niestrawności i zawsze teraz po nią sięgam!

• 0

#8 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 22 maj 2017 - 19:36

Mi na trawienie tłustych rzeczy w takich wypadkach zawsze pomaga cola. Kiedyś lekarz mi ją zalecał w umiarkowanych żołądkach na jakiekolwiek niestrawności i zawsze teraz po nią sięgam!

W sumie, to też ma sens ;)

• 0

#9 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 24 maj 2017 - 19:10

Można to kupić bez recepty? Herbatki, szczególnie rumiankowe, są czasem niezastąpione, ale bywa tak, że i one nie pomagają

Spokojnie dostaniesz to bez recepty. Nie wiem, czy w każdej aptece, ale podejrzewam, że w znacznej większości, bo ja nigdy nie miałem problemów z zakupem.  Oprócz herbatek warto też w miarę możliwosci dobrze się odżywiać i stosować ziółka ułatwiające trawienie. U mnie w domu ostatnio na fali tymianek własnej uprawy. 

• 0

#10 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 11:47

Można to kupić bez recepty? Herbatki, szczególnie rumiankowe, są czasem niezastąpione, ale bywa tak, że i one nie pomagają

Spokojnie dostaniesz to bez recepty. Nie wiem, czy w każdej aptece, ale podejrzewam, że w znacznej większości, bo ja nigdy nie miałem problemów z zakupem.  Oprócz herbatek warto też w miarę możliwosci dobrze się odżywiać i stosować ziółka ułatwiające trawienie. U mnie w domu ostatnio na fali tymianek własnej uprawy. 

No to sprawdzę w aptece, bo w weekend mam komunię i ojciec dzieciaka lubi suto zastawić stół. Wiem, że trzeba dobrze się odżywiać, ale czasem sytuacja wymaga, żeby jednak zjeść więcej niż zwykle się je ;)

• 0

#11 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 13:40

Ha, no tak jeszcze imprezy też potrafią się dać we znaki, wtedy możesz sobie nieco wcześniej przygotować do trawienia takiego żarcia i zjesc cos lekkiego wczesniej. Ten cholestil max może się przydać w wakacje, bo wyjedziesz nad morze z rodziną i nie będzie ci się chcialo gotować, a zapachy w restauracjach będą kusić. Niestety, jak nie wiesz dokładnie gdzie jesz, to też lepiej mieć dobrze zaopatrzoną apteczkę nie tylko na wypadek skaleczeń, czy bólu głowy.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 maximum

maximum

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 20:58

Zawsze można wypić ziółka, np. mięte. Chociaż ja jestem zwolenniczką umiarkowaniu w jedzeniu na grillu :D.

• 0

#13 marhita

marhita

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 15:15

podobno warto w takich sytuacjach zjeść ananasa, próbowalaś może?

• 0

#14 Martinn

Martinn

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 15:31

Nie przepadam za grillowanym jedzeniem, ale tez nie odmowie , staram się nie przejadać gdyż poznałem te ""przyjemność"" ze łakomstwo szkodzi .

Mimo wszystko fajne w doborowym towarzystwie trochę pogrilowac , porozmawiać , i tak dalej .

Najlepszym lekarstwem to nie przesadzać , ale to każdy wie , a czy każdy sie stosuje do swych mądrości ??? 

• 0

#15 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 17:00

Od czasu do czasu grill na pewno nie zaszkodzi.

• 0

#16 cercei

cercei

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 14:06

Od czasu do czasu grill na pewno nie zaszkodzi.

Dokładnie, tym bardziej, że można też zjeść warzywa grilowane, sałatki i inne pyszności, które wcale nie muszą być tłuste i ciężkie. Ale jeśli już Cię dopadną żołądkowe dolegliwości to napij się mięty, a jak będą po takim jedzeniu zaparcia, spróbuj colon c, pomoże Ci spokojnie skorzystać z toalety. 

• 0

#17 robson12

robson12

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:43

podobno warto w takich sytuacjach zjeść ananasa, próbowalaś może?

Ananas? Ciekawa koncepcja. Jednak pozostanę przy cholestil max. Herbatki są takie sobie. Zresztą grillować można na różne sposoby i różne rzeczy. Czasem niestrawności nie da się przewidzieć. Na przykład od jednego rzeźnika śląska mi nie szkodzi, a od innego zawsze jakaś niestrawność się przypałęta. Zresztą jeżeli to grill u ciebie to pół biedy, gorzej jak człowiek idzie w gościnę, bo wszystkiego nie przewidzi.

• 0

#18 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 17:15

Ja też nie próbowałam ananasa i w sumie pierwszy raz o tym słyszę. Lubię ten owoc, więc chętnie spróbuję. Ale rzeczywiście, chyba tabletki sa najlepsze i nie ma co kombinować. Bo z grilla raczej zrezygnować się nie da ;)

• 0

#19 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:40

Byle nie jakieś ciężko chemiczne. Na takie grillowe obciążenie wątroby powinien wystarczyć zwykły colon hepato z apteki. :) Ja niestety wiecznie mam problemy z wątrobą, więc wiem coś o tym. ;)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 WandaKamecka

WandaKamecka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:57

Te moje "ciężko chemiczne" nie są ;) Można je kupić bez recepty, ale i tak konsultowałam ich skład z siostrą, która jest farmaceutką i z lekarzem rodzinnym. Nie mieli zastrzeżeń.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: grill, trawienie, przejedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0