Bank w pociągu?

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Wyczytałam na Business Insider, że "w wybranych pociągach PKP Intercity pojawił się wagon Idea Hub Express, który ma być pierwszą w Polsce placówką bankową na… torach i jednocześnie biurem coworkingowym dla podróżujących", gdzie można będzie siąść z laptopem i spokojnie popracować w drodze. Szczerze mówiąc "jaram się" jako przykuta do laptopa i chętnie bym się takim wagonem przejechała. :)

Słyszeliście o tym rozwiązaniu? A może ktoś już miał okazję spróbować? Jakieś opinie? :)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale to wciąż tylko pociąg
"Podstawową wadą propozycji Idea Banku jest oczywiście to, że wagon będzie – niczym Mister of America – pojawiał się i znikał. Pociągów do Poznania i Krakowa jest pewnie w rozkładzie PKP jakieś 10 dziennie, do Wrocławia zapewne 3-4 a skład ze specjalnym wagonem do pracy będzie na razie jeden. Nie będzie więc łatwo nań trafić....Gdyby na tych trzech trasach w każdym składzie znalazł się taki wagon… noooo, to byłaby moc A tak? To raczej marketingowy pomysł, by o banku się znów mówiło, niż realnie nowa usługa. Choć nie wykluczam, że w podróży ten i ów konto w Idea Banku założy." Fragment artykułu z blogu Subiektywnie o finansach...http://subiektywnieofinansach.pl/2397-2/
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Niby marketing, ale nadal ciekawa innowacja. Z Huba akurat miałam okazję korzystać parę razy i to rozwiązanie na pewno super się sprawdza, bo nie musiałam płacić za salkę i sprzęt do prezentacji, ani za urządzenia biurowe, więc... jeżeli taki wagon będzie równie dobrze zorganizowany i przygotowany pod pracę, to jestem mocno za. Zakładam, że z czasem liczba takich wagonów i relacji na jakich się pojawią wzrośnie, tak jak przybywa miast z Hubami i Wpłatomatami. Zwykle jak już jakąś innowację odpalają, to inwestują też w zasięg. No... ja w każdym razie na to liczę. ;)
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Mój bank, a nie wiedziałam. Jakoś nie wierzę, żeby intercity dało możliwość jazdy za darmo klientom banku, no ale może warto sprawdzić czy mają vouchery w Hubie. Nie mniej pomysł oryginalny i mi się podoba. A to tak na stałe zostaje? Czy tylko chwilowo?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Jesli to bedzie jeden wagon dziennie to może być na stałe jednak nasuwa sie pytanie po co? Tak PKP IC jak bank Idea działają by zarabiać a nie rozdawać czy wiec ten wagon bedzie na siebie zarabiał?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Tak PKP IC jak bank Idea działają by zarabiać a nie rozdawać czy wiec ten wagon bedzie na siebie zarabiał?
Po pierwsze, z punktu widzenia banku, nie koniecznie musi "zarabiać". Budżet marketingowy jest, agencja da "zielone światło" i tyle. Po drugie na tym polega marketing, pasażerowie widzą logo, widzą, że bank robi ciekawą akcje, lubią bank itd.
Pomysł niezły ale wolałbym, żeby w każdym pociągu był internet i gniazdko elektryczne. No ale w tym własnie marketingu nie ma, są tylko koszty :)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
kszyrztofff, dnia 01 Maj 2017 - 10:10, napisał: Tak PKP IC jak bank Idea działają by zarabiać a nie rozdawać czy wiec ten wagon bedzie na siebie zarabiał? Po pierwsze, z punktu widzenia banku, nie koniecznie musi "zarabiać". Budżet marketingowy jest, agencja da "zielone światło" i tyle. Po drugie na tym polega marketing, pasażerowie widzą logo, widzą, że bank robi ciekawą akcje, lubią bank itd.
A wcześniej napisałem


kszyrztofff napisał:
Jesli to bedzie jeden wagon dziennie to może być na stałe
Dlaczego sie do tego fragmentu nie Odniosłeś?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Dlaczego sie do tego fragmentu nie Odniosłeś?
A co za różnica czy 1 czy 10 czy 500? Po prostu inna skala marektingu/inne koszty. Pewnie nawet bank nie ma takiej kasy, żeby obstawić 500 a obstawiać 10 w "ciemno" pewnie się agencjom nie spodobało bo skala niewiele większa (w mediach powie się o tej akcji tyle samo) a koszty dużo większe.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Kaagular ma sporo racji, że fajnie byłoby gdyby każdy pociąg gwarantował dostęp do netu i gniazdka, bo jednak nie każdy ten dostęp gwarantuje. Ale nie zmienia to faktu, że mieli dobry pomysł na działanie i niewątpliwie taki pomysł budzi sympatię - nie tylko wśród klientów Idea Banku, ale i innych, którzy mogą z takiego Huba mając bilet na przejazd skorzystać. Tylko mogłoby tego być więcej i na więcej relacji.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Jak się sprawdzi, to może będzie ich więcej. Przecież te stacjonarne huby też się rozwijają, w coraz większej ilości miast są. A też klienci banku korzystają z nich za darmo. Co więcej organizują tam szkolenia i warsztaty też za darmo. Więc chyba musi to mieć sens.
 
Do góry