Jak oceniać rząd PiS?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
To już albo dopiero 18 miesięcy rządów PiS. Moim zdaniem dopiero gdyż na chwile obecna jestem przekonany że następne wybory też wygrają choć może nie tak wysoko. Pytam jednak jak należy ten rząd za ten okres oceniać? A więc przypomnienie : Trybunał Konstytucyjny , program 500+ obniżenie wieku emerytalnego
"podniesienie" kwoty wolnej od podatku oraz inne rzeczy o których teraz nie pamiętam a może ich
znaczenia nie doceniam. " Piszcie Piszcie tylko aby to zbytnio nie odbiegało od Prawdy" powiedziałby Smoleń.
A ja swoje przemyślenia też zamieszczę w bardziej wolnym czasie.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Trudno inaczej oceniać "reformy" jeśli ich brak a socjal rozdawany bez opamiętania po to by zaskarbic sobie wyborców w dodatku na poczet deficytu budżetowego nie może być inaczej nazwany jak rozbiorem tego co udało się w Polsce przez ostatnie 25 lat dokonać.
Ja oceniam PiS krytycznie bo to partia bez wizji na przyszłość Polski. No a takie działania kończą się po prostu źle i w 18 miesięcy to nie jest widoczne ale za 5 lat już będzie.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Ja oceniam PiS krytycznie bo to partia bez wizji na przyszłość Polski. No a takie działania kończą się po prostu źle i w 18 miesięcy to nie jest widoczne ale za 5 lat już będzie.
Twoja ocena Twoje prawo ale jeśli ich Oceniasz negatywnie to oczekuje że zaproponujesz kogoś na ich miejsce zaś swoją propozycje Uzasadnisz tak od strony dlaczego Twoim zdaniem proponowani byliby lepsi po drugie jakich działań od nich Oczekujesz i po trzecie i chyba najważniejsze jak przez Ciebie proponowani mieliby dojść do władzy: czy potrzeba Nam w tym celu np: drugiego Smoleńska , zamachu stanu czy też innego "Wunderwaffe" aby proponowani po najbliższych wyborach doszli do władzy. Celowo kładę nacisk na trzeci element bo w świetle obecnych sondaży kolejne wybory nadal wygra PiS a opozycja jest jak PiS w latach 2007-2011 czyli bezradna.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
No właśnie. Pytanie jakiej oceny oczekujesz. Teoretycznej czy praktycznej. Teoretycznie mogłoby być dużo lepiej. Nie mówię nawet o jakiś durnotach typu Misiewicz ale drzewa mogli lepiej przeprowadzić (chociaż pomysł jest super), reformę edukacji mogli lepiej przeprowadzić (chociaż pomysł jest super). TK trzeba było posprzątać ale może (może!) dałoby się to zrobić bardziej elegancko chociaż może i nie, bo to kwestia być albo nie być dla poprzednich układów. Emerytury służb - brawo. Trochę problem w takiej ocenie polega na tym, że przeciętny człowiek skupia się na kilku medialnych tematach, a rząd działa na niezliczonej ilości pól i na każdym z nich wygrywa albo przegrywa, może zrobić coś lepiej albo gorzej. Jeśli miałbym wymienić chociaż jedną rzecz, z którą nie zgadzam się całkowicie to na ten moment bym takiej nie znalazł.

Praktycznie PIS to na razie absolutnie jedyna opcja programowo i politycznie. Nowoczesna i PO programu zdaje się nie mają żadnego, Kukiz coś tam próbuje przekazać ale trochę nie ma kim. Politycznie Kukiz i Nowoczesna nie istnieje a PO to banda małych ludzi.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Moim skromnym zdaniem, na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie ocenić PiS-u w sposób pozytywny. Na moją ocenę składa się kilka istotnych czynników.
- trwonienie pieniędzy i zadłużanie państwa, by utrzymać elektorat
- paranoja smoleńska, na którą również wydawane są olbrzymie środki.
- coraz większa ingerencja kościoła w sprawy świeckie
- robienie sobie dookoła wrogów z kogo się tylko da
- ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej, przez kolesiostwo i osoby niekompetentne

1. Jak wszyscy (którzy czytają moje posty) wiedzą, że nie jestem zwolennikiem programu 500+. Dla mnie jest to doraźna, zbyt kosztowna dla budżetu pomoc, która niewiele zmienia. Patrząc na dług publiczny i fakt na jakim poziomie stoi nasza gospodarka, tego typu trwonienie pieniędzy jest dla mnie nie do przyjęcia. Jak już kiedyś napisałem, moim zdaniem te pieniądze dużo lepiej by się sprawdziły, gdyby zainwestowano je w mieszkania dla młodych, obniżenie kosztów w sektorze pracy, objęcie opieką stomatologiczną najbiedniejsze dzieci, finansowanie posiłków, budowę przedszkoli itp itd.
Ostatnio czytałem o pomyśle Minister Pracy i Polityki Społecznej, by zasiłek dla osoby bezrobotnej wyniósł 50% najniższej krajowej. Płacenie ludziom za siedzenie w domu jest chore. Trzeba im umożliwić godne zarabianie pieniędzy, a nie płacić im za siedzenie. Dla mnie zarówno jedno jak i drugie to czysty populizm, jak już wspomniałem, po to aby zwiększyć/utrzymać sobie elektorat. Skutki tego widzimy już dziś. Wystarczy iść do sklepu spożywczego/ stację benzynową i popatrzeć na ceny podstawowych artykułów.

2. Smoleńsk- ekshumacje, milionowe odszkodowania, komisje śledcze, podkomisje. To wszystko kosztuje. Dowód na to, że był to zamach? Jak nie było tak nie ma. I nie zanosi się na to, by coś nowego się pojawiło.

3. Dotacje dla Rydzyka, agitacja wyborcza w kościołach, sprzedaż gruntów za bezcen. Kościół to bogata instytucja, która nie potrzebuje finansowania przez państwo, by mieć pieniądze na swoje potrzeby.

4. Rosja zła, UE zła, tylko San Escobar dobre. Mądra i logiczna dyplomacja, to taka, gdzie trzymamy się z tymi z którymi nam po drodze i staramy się być neutralni z tymi, z którymi nam po drodze nie jest. Machanie szabelką w stronę Rosji, czy wspieranie banderowskiej Ukrainy- moim zdaniem to brak jakiegokolwiek rozsądku.

5. Misiewicze, Edmundy, rozwalanie się limuzynami, San Escobar, fanatyzm religijny. Obsadzanie swoimi kolesiami stanowisk istotnych dla bezpieczeństwa państwowego.

Tak ja oceniam te 18 miesięcy. Zmiany moim zdaniem niezbędne- zaproponowałem. Jeśli nie PiS to kto? Ano właśnie w Polsce jest ten problem, że albo PO i cała obecna opozycja (śmiechu warta), albo PiS. W jedną skrajność w drugą. Na tym polega tragedia naszego państwa.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
No właśnie. Pytanie jakiej oceny oczekujesz
Ja ocen nikomu nie narzucam ale jeśli jest negatywna to inteligentny facet jakim był dla mnie kiedyś Rafał Ziemkiewicz wskazywał dlaczego i jak można było zrobić lepiej. Przypominam Ci też że to Ty się na moje żarty Nabierałeś a nie odwrotnie ale w tytule wątku kolejnego żartu sie nie Doszukuj.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Isen1822 napisał:
- trwonienie pieniędzy i zadłużanie państwa, by utrzymać elektorat
Można to tak nazwać ale można to też nazwać spełnianiem obietnic w systemie demokratycznym. Inaczej brzmi, co?



Isen1822 napisał:
moim zdaniem te pieniądze dużo lepiej by się sprawdziły, gdyby zainwestowano je w mieszkania dla młodych, obniżenie kosztów w sektorze pracy, objęcie opieką stomatologiczną najbiedniejsze dzieci, finansowanie posiłków, budowę przedszkoli itp itd.
Tutaj pokazałeś, że twoje rozumowanie jest niespójne. Spójne by było jakbyś był jak np. Daniel: państwo nie powinno wydawać na takie rzeczy. A tutaj co? 500+ nie, ale mieszkania tak a to przecież żadna różnica (oprócz tego, że na przykładzie Szwecji można się zastanawiać czy promocja mieszkań dla młodych to dobry kierunek). W każdym razie rozumowanie trochę nieudane.



Isen1822 napisał:
Dla mnie zarówno jedno jak i drugie to czysty populizm
Demokracja to populizm. Jakoś ktoś musi wygrać.



Isen1822 napisał:
paranoja smoleńska, na którą również wydawane są olbrzymie środki.
Polecam mniej mediów więcej myślenia. Ani to wielkie środki, ani paranoja.



Isen1822 napisał:
coraz większa ingerencja kościoła w sprawy świeckie
Dotacje dla Rydzyka? A dlaczego jego Fundacja miałaby mieć zakaz występowania po środki publiczne przeznaczone dla Fundacji? Agitacja wyborcza w kościołach? Po pierwsze nie spotkałem, po drugie nawet Kwaśniewski chodził do kościoła, nie wspominając o Olszewskim, który oficjalnie był i jest antyklerykałem. I czy to nie SLD najwięcej przekazało kościołowi?



Isen1822 napisał:
robienie sobie dookoła wrogów z kogo się tylko da
?:O



Isen1822 napisał:
ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej, przez kolesiostwo i osoby niekompetentne
Tutaj wymieniłeś realne problemy (oprócz fanatyzmu religijnego), ale źle je przypisałeś. Co one mają do areny międzynarodowej?

Tak jak pisałem polecam czytać co innego niż Wyborczą.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Kaagular napisał:
Można to tak nazwać ale można to też nazwać spełnianiem obietnic w systemie demokratycznym. Inaczej brzmi, co?
A sprzątaczkę można nazwać konserwatorem powierzchni płaskich. Inna nazwa, ale realia takie same- to i tak trwonienie pieniędzy.



Kaagular napisał:
Tutaj pokazałeś, że twoje rozumowanie jest niespójne. Spójne by było jakbyś był jak np. Daniel: państwo nie powinno wydawać na takie rzeczy. A tutaj co? 500+ nie, ale mieszkania tak a to przecież żadna różnica (oprócz tego, że na przykładzie Szwecji można się zastanawiać czy promocja mieszkań dla młodych to dobry kierunek). W każdym razie rozumowanie trochę nieudane.
Jest bardzo spójne, co innego nieruchomość, która jest inwestycją na lata i z której może skorzystać kilka pokoleń, a co innego 500 zł, które niektórzy przepalą lub przepiją w tydzień.



Kaagular napisał:
Demokracja to populizm. Jakoś ktoś musi wygrać.
Bardzo drogi populizm



Kaagular napisał:
Polecam mniej mediów więcej myślenia. Ani to wielkie środki, ani paranoja.
Dla mnie wystarczającym dowodem jest to, że w komisjach od 2010 roku zasiadają ludzie którzy mają niewiele wspólnego z chociażby branżą lotniczą, nic nowego do tematu nie wnoszą, a komisje są dalej i wydawanie na nie kasy trwa w najlepsze.



Kaagular napisał:
Dotacje dla Rydzyka? A dlaczego jego Fundacja miałaby mieć zakaz występowania po środki publiczne przeznaczone dla Fundacji?
Niech sobie występuje, ma do tego prawo, ale są inne, bardziej pomocne fundacje, niż jego, a tutaj było z góry wiadome że to on dostanie fundusze.



Kaagular napisał:
Agitacja wyborcza w kościołach? Po pierwsze nie spotkałem
A ja i owszem


Kaagular napisał:
po drugie nawet Kwaśniewski chodził do kościoła, nie wspominając o Olszewskim, który oficjalnie był i jest antyklerykałem. I czy to nie SLD najwięcej przekazało kościołowi?
Patrząc na rozpad PZPR, powstanie SLD i całą otoczkę z tym związaną, to można się tylko domyślać, dlaczego by tak mogło być.



Kaagular napisał:
Tutaj wymieniłeś realne problemy (oprócz fanatyzmu religijnego), ale źle je przypisałeś. Co one mają do areny międzynarodowej?
Np to, że tak jak śmiano się z dwumetrowego transwestyty w polskim sejmie na zachodzie, tak samo zachód punktuje nas Macierewicza, Misiewiczów itp.


Kaagular napisał:
Tak jak pisałem polecam czytać co innego niż Wyborczą.
A ja polecam poczytać nie tylko polską, ale i zagraniczną prasę i obserwować to co się dzieje w kraju, a dopiero później wyrobić sobie zdanie o całości. Świat nie opiera się tylko na TVP.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Isen1822 napisał:
A sprzątaczkę można nazwać konserwatorem powierzchni płaskich. Inna nazwa, ale realia takie same- to i tak trwonienie pieniędzy.
Oczywiście masz rację, ale taka retoryka w stosunku do 500+ i oceny rządu jest bardzo karkołomna. PIS obiecał 500+, wygrał wybory, zrealizował 500+. To właśnie gdyby tego programu nie zrealizował mógłby zostać źle oceniony. Co nie zmienia faktu, że cały czas można nie popierać tego programu i w ogóle takiej polityki. Ale na tej podstawie źle oceniać rząd? :|



Isen1822 napisał:
Niech sobie występuje, ma do tego prawo, ale są inne, bardziej pomocne fundacje, niż jego, a tutaj było z góry wiadome że to on dostanie fundusze.
Kolega kompletnie nie ma zielonego pojęcia o konkursach ministerialnych czy w ogóle o "rządowych" (NCBIR, PFRON itp.)



Isen1822 napisał:
samo zachód punktuje nas Macierewicza, Misiewiczów itp.
W sumie nigdzie nie spotkałem tego śmiania się. A ty spotkałeś? W poważnym dzienniku, miesięczniku (odpadają te, których korespondentami są pracownicy Agory bo to tak jak byś polskie media czytał). To nawet u nas sprawa nie była zbyt ważka, chociaż wałkowana przez media bo temat chwytliwy. A co do Macierewicza to byłbym bardzo powściągliwy bo to bardzo kumaty gość. Gafy zdarzają się każdemu nawet geniuszowi marketingu politycznego Tuskowi - nie ma sensu o tym nawet wspominać.



Isen1822 napisał:
Świat nie opiera się tylko na TVP.
Dawno nie oglądałem. wp.pl, onet.pl, gazeta.pl i wpolityce.pl. Więcej nie dam rady.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Kaagular napisał:
Co nie zmienia faktu, że cały czas można nie popierać tego programu i w ogóle takiej polityki. Ale na tej podstawie źle oceniać rząd? :|
Rozumiem Twój tok myślenia, ale spróbuję Ci to wyjaśnić na innym przykładzie. Wyobraź sobie, że idziesz do banku. Chcesz wziąć pożyczkę na 20 tys. Doradca finansowy zachwala Ci warunki, jednak gdy przychodzi temat oprocentowania, kosztów kredytu, miesza CI w głowie, gdyż wie, że raczej mało kto ma wykształcenie ekonomiczne i jest biegły w tym temacie. Bierzesz ten kredyt, jesteś nawet zadowolony, ale po czasie zaczynasz rozumieć, że bank Cię solidnie oskubał i będziesz musiał zwrócić naprawdę sporo więcej niż się spodziewałeś. Nikt Cię do niczego nie zmuszał, jednak gdy zrozumiałeś całość sytuacji, to czujesz się troszkę niekomfortowo. Analogia do PiS? Oni twierdzą, że "dają" 500+. I tu już jest pierwsza bzdura, bo rząd nie obraca swoimi pieniędzmi, więc PiS nic Ci nie daje, bo nie może, to jest narodowa ściepa. Potem mówią, że to poprawi sytuację. Czy aby na pewno? Pieniędzy w budżecie mało, skąd potem wziąć na inne wydatki? Podwyżka cen w sklepach, akcyzy, może w konsekwencji nawet vatu? Myślę, że to przed nami. Podwyżki już są widoczne i to niemałe.



Kaagular napisał:
Kolega kompletnie nie ma zielonego pojęcia o konkursach ministerialnych czy w ogóle o "rządowych" (NCBIR, PFRON itp.)
Patrząc na upolitycznienie wielu organów które powinny być niezawisłe, a nie są, zarówno za obecnej jak i poprzedniej władzy, to konkursy ministerialne niestety ciężko stawiać jako wzór sprawiedliwości i uczciwości. Zresztą wokół przekazania pieniędzy na Rydzyka było wiele szumu.



Kaagular napisał:
A ty spotkałeś?
Tak, jak będę miał troszkę więcej czasu to przytoczę kilka artykułów.



Kaagular napisał:
A co do Macierewicza to byłbym bardzo powściągliwy bo to bardzo kumaty gość. Gafy zdarzają się każdemu nawet geniuszowi marketingu politycznego Tuskowi - nie ma sensu o tym nawet wspominać.
Kumaty z pewnością, ale czy działający na korzyść kraju ? To temat chyba na osobny dział.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Isen1822 napisał:
Moim skromnym zdaniem, na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie ocenić PiS-u w sposób pozytywny. Na moją ocenę składa się kilka istotnych czynników.
- trwonienie pieniędzy i zadłużanie państwa, by utrzymać elektorat
- paranoja smoleńska, na którą również wydawane są olbrzymie środki.
- coraz większa ingerencja kościoła w sprawy świeckie
- robienie sobie dookoła wrogów z kogo się tylko da
- ośmieszanie Polski na arenie międzynarodowej, przez kolesiostwo i osoby niekompetentne

1. Jak wszyscy (którzy czytają moje posty) wiedzą, że nie jestem zwolennikiem programu 500+. Dla mnie jest to doraźna, zbyt kosztowna dla budżetu pomoc, która niewiele zmienia. Patrząc na dług publiczny i fakt na jakim poziomie stoi nasza gospodarka, tego typu trwonienie pieniędzy jest dla mnie nie do przyjęcia. Jak już kiedyś napisałem, moim zdaniem te pieniądze dużo lepiej by się sprawdziły, gdyby zainwestowano je w mieszkania dla młodych, obniżenie kosztów w sektorze pracy, objęcie opieką stomatologiczną najbiedniejsze dzieci, finansowanie posiłków, budowę przedszkoli itp itd.
Ostatnio czytałem o pomyśle Minister Pracy i Polityki Społecznej, by zasiłek dla osoby bezrobotnej wyniósł 50% najniższej krajowej. Płacenie ludziom za siedzenie w domu jest chore. Trzeba im umożliwić godne zarabianie pieniędzy, a nie płacić im za siedzenie. Dla mnie zarówno jedno jak i drugie to czysty populizm, jak już wspomniałem, po to aby zwiększyć/utrzymać sobie elektorat. Skutki tego widzimy już dziś. Wystarczy iść do sklepu spożywczego/ stację benzynową i popatrzeć na ceny podstawowych artykułów.

2. Smoleńsk- ekshumacje, milionowe odszkodowania, komisje śledcze, podkomisje. To wszystko kosztuje. Dowód na to, że był to zamach? Jak nie było tak nie ma. I nie zanosi się na to, by coś nowego się pojawiło.

3. Dotacje dla Rydzyka, agitacja wyborcza w kościołach, sprzedaż gruntów za bezcen. Kościół to bogata instytucja, która nie potrzebuje finansowania przez państwo, by mieć pieniądze na swoje potrzeby.

4. Rosja zła, UE zła, tylko San Escobar dobre. Mądra i logiczna dyplomacja, to taka, gdzie trzymamy się z tymi z którymi nam po drodze i staramy się być neutralni z tymi, z którymi nam po drodze nie jest. Machanie szabelką w stronę Rosji, czy wspieranie banderowskiej Ukrainy- moim zdaniem to brak jakiegokolwiek rozsądku.

5. Misiewicze, Edmundy, rozwalanie się limuzynami, San Escobar, fanatyzm religijny. Obsadzanie swoimi kolesiami stanowisk istotnych dla bezpieczeństwa państwowego.

Tak ja oceniam te 18 miesięcy. Zmiany moim zdaniem niezbędne- zaproponowałem. Jeśli nie PiS to kto? Ano właśnie w Polsce jest ten problem, że albo PO i cała obecna opozycja (śmiechu warta), albo PiS. W jedną skrajność w drugą. Na tym polega tragedia naszego państwa.
3 Żadnych pieniędzy nie dostaje.
Jest to wymysł .
Dostał odszkodowanie za odwierty .
Spełnił wymagania ale powodu niezależności je stracił.
Był proces i dziwnym trafem trwał do końca rządów PO.
Zgodnie z prawem zawarto ugodę .
Zrezygnowali odsetek który by odzyskali za bezprawne anulowanie
pieniędzy.
5 Tą osobę wyrzucili i powinni to zrobić wcześniej .
Udowodnili że nie tolerują patologii .
Wcześniej za Aferę Wprost nikt nie został ukarany i Nowaka za zegarki nie spotkała
kara .
Na razie ich rządy są średnie .
Sukcesy .
1 Nie przyjęcie gości Merkel .
2 Michnik i Lis nie dostają żadnych pieniędzy i
ich gazety były jadem propagandy PO i
tylko dotację utrzymywały ich gazety .
Teraz są wstanie upadku .
3 W spokoju odbywa się Marsz Niepodległości i
sami dbają o bezpieczeństwo .
4 Ustawa dekomunizująca ulice i likwidująca pomniki komunistyczne.
Nie trzeba płacić za wymianę dokumentów .
Robi to państwo i lokalna oligarchia nie może tego zablokować .
Niestety może ignorować wyznaczony czas na zmiany i je opóźniać .
5 Nazwanie zbrodni UPA ludobójstwem .
Niestety nadal trwa kult Ukrainy .
Porażki.
1 Za dużo wpadek medialnych .
2 Nadal sztuka nowoczesna dostaje pieniądze .
Zamiast zabrać im pieniądze .
Sztuka Klątwa nadal jest grana za pieniądze każdego .
Pseudo reżyser tej sztuki powinien zostać wydalony z naszego kraju .
3 Prezydent HGW powinna już dawno stracić stanowisko .
Za aferę reprywatyzacyjną i jej mąż hodował narkotyki .
Pomimo tego nie prowadzono komisarza .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jedna rzecz im się na pewno udała,

czasy sanacji dały określenie "Dyzmy", czyli osoby sprawującej stanowiska rządowe kompletnie bez kwalifikacji. Minęło od czasów Dołęgi-Mostowicza prawie 80 lat i nikt nowy nie pojawił się kto by w ten sposób zdetronizował ta literacką postać. Aż pojawiła się osoba Pana Misiewicza. Zastanawiające że tak długo trzeba było czekać. PO rządziło 8 lat i kumoterstwo i prywata były obecne. A mimo to nie doszło do skrystalizowania się takich postaci.
I właśnie PIS spłodził takie określenie "Misiewicza" właśnie dopiero teraz detronizując "Dyzmę". To jest jednak wielki wyczyn
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Isen1822 napisał:
Doradca finansowy zachwala Ci warunki, jednak gdy przychodzi temat oprocentowania, kosztów kredytu, miesza CI w głowie, gdyż wie, że raczej mało kto ma wykształcenie ekonomiczne i jest biegły w tym temacie
To jest akurat taki najwyżej średni argument bo zamierzający brać kredyt-pożyczke powinien coś wiedzieć o RRSO. W tej sprawie proponuje Kolegom toczyć spory już w istniejącym wątku Rodzina 500+. Tutaj lepiej skupić sie na tym czy sie aktualny rząd popiera a jeśli nie to dlaczego?


Herbatniczek napisał:
Minęło od czasów Dołęgi-Mostowicza prawie 80 lat i nikt nowy nie pojawił się kto by w ten sposób zdetronizował ta literacką postać. Aż pojawiła się osoba Pana Misiewicza
To chyba żart Dyzma był Prezesem Banku Zbożowego , "ukończył Oxford" proponowano mu stanowisko Premiera miał tez "szereg innych zalet" jak np: lubił wypić czy pogrozić pięścią. A jakie zalety ma Misiewicz? Czy on jakieś studia ukończył? ("Co Pan studiuje ? Prawo hmm a jakie prawo? ....normalne" ...podobno to fragment dialogu z Rydzykiem) Lepiej kup flaszkę śledzia i ....Dyzmę Przeproś.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
kszyrztofff napisał:
To jest akurat taki najwyżej średni argument bo zamierzający brać kredyt-pożyczke powinien coś wiedzieć o RRSO.
A głosujący na konkretną partię ze względu na element programowy, powinien wiedzieć czy to strzał w kolano czy rozsądne wyjście.



pan k napisał:
5 Tą osobę wyrzucili i powinni to zrobić wcześniej . Udowodnili że nie tolerują patologii .
:D Zaiste, nie tolerują.... :)
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Isen1822 napisał:
Zaiste, nie tolerują....
Żeby rozgrywki polityczne były takie proste... Inny by był świat. Misiewicz to ewidentna wpadka Rządu. Tak głupia, że zęby bolą. Macierewicz powinien przewidzieć, że tak się może to skończyć a nie przewidział. Misiewicz to jego wierny przyboczny, który był z nim w najtrudniejszych momentach. Macierewicz powinien był go umieścić na dobrym ale nieeksponowanym stanowisku a wybrał eksponowane.
Problem też w tym, że co "Rząd" mógłby z tym zrobić... nic. Pójście na zwarcie z ministrem to nieciekawa perspektywa, a potem się zrobiła kula śniegowa i poszłoooo. Tyle dobrego, że tak naprawdę to temat nic nie znaczący i w długiej perspektywie zniknie. Gorzej np. z reformą edukacji, która żniwa będzie zbierać przez lata. Żniwa nie mogą być dobre (mimo tego, że reforma jest w ogółach dobra).
Teraz notowanie dla PISu są niekorzystne ale to akurat pokazuje beznadziejność demokracji. Jak można zmieniać preferencje po 27:1 to nie mieści mi się w głowie. Cała sprawa nie miała i nie ma żadnego znaczenia a ludzie reagują jakby się wydarzyło nie wiadomo co.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Macierewicz to w ogóle ma problemy personalne, Misiewicza zaczął przebijać szef podkomisji smoleńskiej, spec od uwalania przetargów
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Isen1822 napisał:
A głosujący na konkretną partię ze względu na element programowy, powinien wiedzieć czy to strzał w kolano czy rozsądne wyjście
Zatem na pewno Pokażesz mi przyszłych rządzących którzy program 500+ zlikwidują "bo to strzał w kolano". Bo w przeciwnym razie nie widzę sensu dalszego w tej sprawie sporu mogę jedynie zaproponować referendum: czy znieść program 500+ niech jego zwolennicy Ciebie też czapkami nakryją.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie będzie likwidacji 500 + tylko mamienie wyborców, że tak to zmodyfikują że będzie jeszcze lepszy
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Czyli niech jego przeciwnicy idą się nachlać z żalu. Tylko tyle im w tej walce z wiatrakami zostało.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dlaczego, przecież przejęcie cudzych programów wyborczych to norma, wystarczy wmówić że się lepiej potrafi zająć modyfikacją, nie takie kłamstwa już kampania wyborcza widziała, i nie takie efekty tego mamienia się pojawiały
 
Do góry