Za pozno na edukacje ?

Helen00

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam czy w szkole dla doroslych sa ograniczenia wiekowe ? ja mam 54 lata i niewiem czy sie jeszcze zalapie . pewnie myslicie ze mi juz nie potrzebna nauka ale ja bym chciala tak po prostu dla siebie i dlatego pytam . corka mi miala sprawdzic ale chyba zapomniala wiec sama pytam . dziekuje za odpowiedzi
 
T

TomaszTomasz

Guest
Będziesz musiała okazać się pisemną zgodą od swoich rodziców, co do kontynuowania dalszej nauki. A tak na poważnie, to raczej nie ma ograniczeń.
 

luki_bal

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Niewiem czy są ograniczenia ale moja ciocia chodziła, dwa lata temu skończyła bodajże a teraz ma chyba 48 lat wiec pani pewnie tez by się załapała. Pewnie też zależy od szkoły do jakiego wieku przyjmuja
 

LODkrakow

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witaj! To świetnie, że chcesz zdobyć wykształcenie i zrobić w ten sposób coś dla siebie! Nigdy nie jest za późno na edukację. W naszym Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie uczą się również 50-latkowie i bardzo dobrze sobie radzą. Wiek nie ma więc znaczenia, liczą się chęci i motywacja. U nas zajęcia odbywają się w trybie zaocznym – spotykamy się z słuchaczami dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele od godziny 9:00. Klasy są nieliczne, co umożliwia nam indywidualną pracę z każdą osobą. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (12) 422 00 75 lub w siedzibie naszej szkoły przy Sławkowskiej 20. Na pewno sobie poradzisz, powodzenia! :)
 

emiika

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
janpi napisał:
nigdy nie jest za późno na edukację :)
popieram w stu procentach. u mnie w grupie w cosinusie jest ok 5 osób, które są wieku ok 40 lat i wszyscy traktowani są na równi :)
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Raczej nie ma ograniczeń co do wieku. Jeśli czujesz się na siłach to czemu nie.
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Dosyć ciekawe podejście, bo w takim wieku można mieć wszystkiego dość. Bardzo polecam jako rozwój personalny na pewno się przyda. Sporo osób uczęszcza na takie zajęcia, aby dopełnić swoje kwalifikację wraz z nowymi propozycjami pracy.
 

smokbazyli

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mi by sie napewno nie chciało ale jeżeli masz ochotę, siłę i mobilizacje do tego to bardzo popieram takie podejście!
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
też chodze do cosinusa i nie ma żdanych ograniczeń. a na naukę nigdy nie jest za późno !! zawsze warto uczyć się czegoś nowego
 

julia765

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
oczywiście że nie ma :) sama nazwa np cosinusa brzmi - szkoła dla dorosłych, więc w każdym wieku można tam iść
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
No co ty, za późno to nigdy nie jest. Pamiętam jak obok mnie w Progresie mieli zajęcia ludzie z liceum dla dorosłych to naprawdę w różnym wieku byli! Wcale nie same dwudziestolatki!
 

emiika

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
no i to jest spoko, że jest sporo osób w starszym wieku. robią coś dla siebie. i fajnie że są takie szkoły które tu umożliwiają i traktują uczniów na równi
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
No pewnie, że tak. Taka sytuacja - wychodzimy z grupą z zajęć na przerwę, a ludzie z liceum dla dorosłych stoją pod drzwiami swojej sali i rozmawiają - babeczka ok 40-45 lat, dziewczyna i chłopak po ok 23-25. I na luzie, mega to jest pozytywne.
 

emiika

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
kiwki - u mnie w Cosinusie było tak samo. nie ma podziałów na starszych i młodszych i w sumie wszyscy traktowani tak samo
 

chrumcio

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2017
Posty
51
Punkty reakcji
10
Każda szkoła wieczorowa dla dorosłych przyjmuje każdego kto skończył 18 lat. Sam pamiętam jak chodziłem do liceum wieczorowego, to chodził z nami facet po 50.
Więc jak chcesz to śmiało się wbijaj.
 

klaudia771

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Oczywiscie, ze tak .. wiek nie ma tutaj wiekszego znaczenia - liczy sie bardziej twoje zaangazowanie i checi :) Do tego typu szkol chodza czasami nawet duety matka z corka .. wierz mi slyszalam o takich sytuacjach bo moja kolezanka pracowala jakis czas w sekretariace szkoly wieczorowej w wiekszym miescie. Mam znajomego ktory bedac w twoim wieku udal sie nawet na Studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej ktora znalazl przegladajac ranking mba polska na jednym z serwisow. Ukonczenie jej dalo mu takze sporo wiedzy, ktora w polaczeniu z jego doswiadczeniem przyniosla pozytywne rezulaty w biznesie. Najlepiej zrob sobie z gory jakis plan dzialania, zobacz z czego bedziesz musiala zrezygnowac aby moc sie uczyc i przekalkuluj czy warto. Zawsze mozesz zrezygnowac po paru sesjach jesli nie bedziesz w stanie nadazyc lub z jakichs innych powodow .. ale tak czy siak lepiej sprobowac swoich sil niz w przyszlosci zalowac, ze sie nie sprobowalo :) Powodzenia zycze.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Dokładnie, nigdy nie jest za późno na edukację, tyle, że aby coś sensownego z niej wyciągnąć w obecnych czasach trzeba widzieć co się chce robić, po co i dążyć do tego. Obecnie jak nie masz przekonania i motywacji, to nie ma sensu się w to pakować, bo jest to stratą czasu.
 
Do góry