Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Za pozno na edukacje ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Helen00

Helen00

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 14:36

witam czy w szkole dla doroslych sa ograniczenia wiekowe ? ja mam 54 lata i niewiem czy sie jeszcze zalapie . pewnie myslicie ze mi juz nie potrzebna nauka ale ja bym chciala tak po prostu dla siebie i dlatego pytam . corka mi miala sprawdzic ale chyba zapomniala wiec sama pytam . dziekuje za odpowiedzi

• 0

#2 TomaszTomasz

TomaszTomasz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 17:38

Będziesz musiała okazać się pisemną zgodą od swoich rodziców, co do kontynuowania dalszej nauki. A tak na poważnie, to raczej nie ma ograniczeń. 

• 0

#3 luki_bal

luki_bal

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 09:44

Niewiem czy są ograniczenia ale moja ciocia chodziła, dwa lata temu skończyła bodajże a teraz ma chyba 48 lat wiec pani pewnie tez by się załapała. Pewnie też zależy od szkoły do jakiego wieku przyjmuja

• 0

#4 LODkrakow

LODkrakow

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 07:48

Witaj! To świetnie, że chcesz zdobyć wykształcenie i zrobić w ten sposób coś dla siebie! Nigdy nie jest za późno na edukację. W naszym Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie uczą się również 50-latkowie i bardzo dobrze sobie radzą. Wiek nie ma więc znaczenia, liczą się chęci i motywacja. U nas zajęcia odbywają się w trybie zaocznym – spotykamy się z słuchaczami dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele od godziny 9:00. Klasy są nieliczne, co umożliwia nam indywidualną pracę z każdą osobą. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (12) 422 00 75 lub w siedzibie naszej szkoły przy Sławkowskiej 20. Na pewno sobie poradzisz, powodzenia! :)

• 0

#5 janpi

janpi

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 09:43

nigdy nie jest za późno na edukację :)

• 0

#6 emiika

emiika

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:14

nigdy nie jest za późno na edukację :)

popieram w stu procentach. u mnie w grupie w cosinusie jest ok 5 osób, które są wieku ok 40 lat i wszyscy traktowani są na równi :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 grzesio_89

grzesio_89

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:41

Raczej nie ma ograniczeń co do wieku. Jeśli czujesz się na siłach to czemu nie.

• 0

#8 Zdrapaka

Zdrapaka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 06:43

Dosyć ciekawe podejście, bo w takim wieku można mieć wszystkiego dość. Bardzo polecam jako rozwój personalny na pewno się przyda. Sporo osób uczęszcza na takie zajęcia, aby dopełnić swoje kwalifikację wraz z nowymi propozycjami pracy. 

• 0

#9 smokbazyli

smokbazyli

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 09:54

Mi by sie napewno nie chciało ale jeżeli masz ochotę, siłę i mobilizacje do tego to bardzo popieram takie podejście!

• 0

#10 olalola

olalola

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:02

też chodze do cosinusa i nie ma żdanych ograniczeń. a na naukę nigdy nie jest za późno !! zawsze warto uczyć się czegoś nowego

• 0

#11 julia765

julia765

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 14:39

oczywiście że nie ma :) sama nazwa np cosinusa brzmi - szkoła dla dorosłych, więc w każdym wieku można tam iść

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 emiika

emiika

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 11 maj 2017 - 20:07

potwierdzam, cosinus jest ok :)

• 0

#13 kiwki

kiwki

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 15 maj 2017 - 21:26

No co ty, za późno to nigdy nie jest. Pamiętam jak obok mnie w Progresie mieli zajęcia ludzie z liceum dla dorosłych to naprawdę w różnym wieku byli! Wcale nie same dwudziestolatki!

• 0

#14 emiika

emiika

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 18 maj 2017 - 07:20

no i to jest spoko, że jest sporo osób w starszym wieku. robią coś dla siebie. i fajnie że są takie szkoły które tu umożliwiają i traktują uczniów na równi

• 0

#15 kiwki

kiwki

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 18 maj 2017 - 12:54

No pewnie, że tak. Taka sytuacja - wychodzimy z grupą z zajęć na przerwę, a ludzie z liceum dla dorosłych stoją pod drzwiami swojej sali i rozmawiają - babeczka ok 40-45 lat, dziewczyna i chłopak po ok 23-25. I na luzie, mega to jest pozytywne.

• 0

#16 emiika

emiika

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 30 maj 2017 - 14:20

kiwki - u mnie w Cosinusie było tak samo. nie ma podziałów na starszych i młodszych i w sumie wszyscy traktowani tak samo

• 0

#17 chrumcio

chrumcio

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 31 maj 2017 - 14:08

Każda szkoła wieczorowa dla dorosłych przyjmuje każdego kto skończył 18 lat. Sam pamiętam jak chodziłem do liceum wieczorowego, to chodził z nami facet po 50.

Więc jak chcesz to śmiało się wbijaj.

• 0

#18 klaudia771

klaudia771

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 10:22

Oczywiscie, ze tak .. wiek nie ma tutaj wiekszego znaczenia - liczy sie bardziej twoje zaangazowanie i checi :) Do tego typu szkol chodza czasami nawet duety matka z corka .. wierz mi slyszalam o takich sytuacjach bo moja kolezanka pracowala jakis czas w sekretariace szkoly wieczorowej w wiekszym miescie. Mam znajomego ktory bedac w twoim wieku udal sie nawet na Studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej ktora znalazl przegladajac ranking mba polska na jednym z serwisow. Ukonczenie jej dalo mu takze sporo wiedzy, ktora w polaczeniu z jego doswiadczeniem przyniosla pozytywne rezulaty w biznesie. Najlepiej zrob sobie z gory jakis plan dzialania, zobacz z czego bedziesz musiala zrezygnowac aby moc sie uczyc i przekalkuluj czy warto. Zawsze mozesz zrezygnowac po paru sesjach jesli nie bedziesz w stanie nadazyc lub z jakichs innych powodow .. ale tak czy siak lepiej sprobowac swoich sil niz w przyszlosci zalowac, ze sie nie sprobowalo :) Powodzenia zycze.

• 0

#19 Mr Papuga

Mr Papuga

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 02 czerwiec 2017 - 10:38

Dokładnie, nigdy nie jest za późno na edukację, tyle, że aby coś sensownego z niej wyciągnąć w obecnych czasach trzeba widzieć co się chce robić, po co i dążyć do tego. Obecnie jak nie masz przekonania i motywacji, to nie ma sensu się w to pakować, bo jest to stratą czasu.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 emiika

emiika

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 06:58

a do jakiego zaocznego liceum chodziliście?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0