"Podkomisja smoleńska"...czego sie Dowiedzielismy?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Minał rok (luty 2016) od powstania podkomisji smoleńskiej mającej na celu "rzetelne i niezależne zbadanie katastrofy smoleńskiej" Rok przez który nie odzyskano wraku samolotu (co specjalnie mnie nie dziwi)
Ale szukając w necie "osiągnieć" tej podkomisji właściwie niczego godnego tej szumnej nazwy nie znalazłem. Zatem czy zdarzyło sie coś...przełomowego i tylko ja szukać nie umiem czy.........(odpowiednie wpisać)?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Po pierwsze warto wiedzieć po co powstają komisje i zespoły parlamentarne. Może nie przede wszystkim ale jednak dla promocji ich członków lub promocji tematów. Ale o tym chyba dyskutować nie ma sensu - tak było jest i będzie.

Oglądałem kilka dłuższych relacji z komisji Smoleńskiej i naprawdę mi się podobało (merytoryczne, ciekawe informacje plus zawsze miła dla oka i ucha miazga z platformersów). Poza tym Macierewicz jak się dobrze przygotuje to jest super ogarnięty.
Główny problem nie jest w tym, że jest ta komisja, tylko w tym, że osoby jej przeciwne są zakręcone jak słoiki. Nie przyjmują do wiadomości, że błędy w procedowaniu mogły mieć miejsce i warto je powyjaśniać. No bo nie i koniec.
Taki temat jak ta katastrofa zasługuje na 100 letnią komisję (tak samo jak np. śmierć Sikorskiego). Takie moje zdanie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
za to kaska za członkostwo całkiem realna
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
No trudno żeby było za darmo. No i w związku z tym, że wyborcy prezentują poziom mułu to nie rozliczą za nieudaną komisję ani nie podziękują za udaną. Zresztą pytanie czy komisja może być udana... chyba w żadnym wypadku nie. No bo i tak potem musiałoby być postępowanie sądowe czyli komisja byłaby dawno zapomniana.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale skoro podkomisja nie przyniosła rezultatów to po co jest potrzebna ? przecież to wyrzucanie pieniędzy w błoto
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Pytanie czy w demokracji takie coś można uznać wprost za wyrzucanie pieniędzy. Wiesz ilu ludzi dałoby się za tą komisje pokroić? Pewny jesteś jaki byłby wynik w referendum "czy ma działać komisja smoleńska?"?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wyniku jestem pewien i mogę się założyć o każdą kasę że ponad połowa Polaków będzie za członkostwem

ja jestem prosty facet, jak coś nie przynosi rezultatów i płaca za to podatnicy to trzeba to zlikwidować
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jestem ciekaw wniosków komisji. Jako pilot amator bardzo mnie te błędy Protasiuka interesują bo w branży wszyscy wiedzą jak było tylko PiS twierdzi inaczej.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tu przecież nie chodzi o prawdę a o politykę, to paliwo polityczne te ciągłe koncepcje Macierewicza. Z tą ostatnią że samolot był ściągany a piloci nie mogli się wydostać
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
danielr9 napisał:
Jestem ciekaw wniosków komisji. Jako pilot amator bardzo mnie te błędy Protasiuka interesują bo w branży wszyscy wiedzą jak było tylko PiS twierdzi inaczej.
To znaczy jak? I skąd to piloci wiedzą?
No i dzięki trudnym twierdzeniom PISu ktokolwiek bada ten temat. Ale wniosków bym się nie spodziewał - polityka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a kto to bada ? bo raczej słyszałem że podkomisja nic nie bada
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Po pierwsze popełniono błędy już w Warszawie ustawiając odejście w automacie poniżej 100m na lotnisku nie posiadającym systemu ILS. To jest kategoryczny błąd bo piloci nie sprawdzili że na tym lotnisku odejście na drugi krąg nie zadziała w automacie i trzeba to zrobić ręcznie.

Pierwsza reakcja pilota że coś jest nie tak była przy ok 70m i tu znowu kolejne bledy:
1. Ustawiono wysokosciomierz na tzw ciśnienie standard i można było się tego domyśleć widząc ostrzeżenia system TAWS ale załoga się nie zorientowala że lecą na złych ustawieniach. Ktoś z załogi zamiast nacisnąć TAWS nacisnąl przycisk wysokosciomierza to był gwóźdź do trumny. Teraz wysokość 100m była w Rzeczywistości ok 60m i dlatego Protasiuk zbyt późno podejmuje reakcje sterami samolotu.
2. Nie wykorzystano wysokosciomierza radiologicznego. W nagraniach skrzynki widać że nawigator czyta wartości źle ustawionego ciśnieniomierza barometrycznego. Zatem odczytuje 100m a rzeczywistości jest 60m przed płyta lotniska jest jar ok 20m i teraz samolot jest na ok 35m wchodząc niżej zahacza skrzydłem o drzewo a pilot daje moc manetkami tyle że samolot obraca się plecami do ziemi i uderza z prędkością 260km/h.

To są twarde fakty. Załoga działała w ogromnym stresie. W czasie gdy potrzebne było zachowanie zimnej krwi i koncentracja to dochodziło to rozproszenia pilota przez gen Blasika i nie wiadomo kogo jeszcze bo kabina była odwiedzana przez każdego kto chciał tam wejść.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Brawo kolego, to jest właśnie prawda a nie koncepcje Macierewicza
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Dzięki...po prostu przykro patrzeć że z czyjejś tragedii robi się polityczna grę. Zamiast wyciągnąć wnioski to prawdę się ukrywa. Przypomina mi to niemal wszystkie katastrofy polskiego lotnictwa.
Dwie najwieksze: w 1980 "Mikołaj Kopernik" z którego ówczesne władze nie wyciągnęła wniosków i dokładnie bliźniacza katastrofa w 1987. Obie spowodowane przez tą samą usterkę konstrukcji wirnika.
Zero wniosków...typowa polska "kultura" zamiatania pod dywan.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ani nie jestem pilotem, ani badaczem tematu Smoleńska. Fajnie, że w jednym poście rozwiązałeś cały temat. Lepiej ci poszło niż MAKowi z odpowiedzią na podstawowe pytania.
Po drugie twoje wyjaśnienie nic nie wyjaśnia a prawdę mówiąc tylko wszystko komplikuje. Bo takich błędów się nie popełnia pojedynczo a tu było ich pewnie 50 (organizacyjne itp.).

Oczywiście ignoruje teorie spiskowe typu, że na pokładzie tego samolotu tak naprawdę nikogo nie było (brak list, zdjęć, nagrań) i Kaczyński jest do tej pory więziony (serio, są takie) ale w bałagan nie wierzę. Raczej czytałem nie jedno o WSI : ]
Dla mnie niech badają. Tak samo jak badać powinni katastrofę w Giblartarze (którą zresztą chyba znów angole utajnili). Mi upolitycznianie nie przeszkadza. 100% naszego życia jest upolitycznione - warto sobie to uświadomić.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w bałagan nie wierzysz ? ktoś kto przeżył trochę w Polsce życia to wie że Polska generalnie bałaganem stoi i naginaniem przepisów do granic możliwości, to poniekąd cecha narodowa
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Widzę że Polska prokuratura formułuje zarzut umyślnego spowodowania katastrofy dla rosyjskich kontrolerów:)
Nieprawdopodobne...gorzej niż w Korei Północnej.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o rany padł strach na Rosję, Putin nie wychodzi z ubikacji takiej dostał sraczki.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wynajęto Argentyńskiego prokuratora który twierdzi że odzyska wrak .
Osobiście nie wierzę że go odzyska nawet jeśli są podstawy prawne .
Dodatkowo wszystkie dowody zbadają zagraniczni specjaliści .
To jest bardzo potrzebne i eksperci zagraniczni gwarantują niezależne badania .
Dzięki tej podkomisji dowiedzieliśmy się że zamieniono ciała
a wielu grobach były części ciał innych osób.
Udowodniono że nie zrobiono sekcji ciał a powinni ją zrobić
bo dokumenty sekcyjne były zrobione byle jak.
Dlaczego nie otworzono trumien wcześniej i po przylocie
je zalutowano i odmawiano zrobienia sekcji .
Tusk został wezwany na przesłuchanie i ma wyjaśnić
dlaczego dał dowody Rosji i pozwolił mu zabrać dowody a szczególnie wrak .
 
Do góry