Rządzi PiS ...a jakby PO ....wypadek premier Szydło

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Na stronie salon24.pl znalazłem wpis .salon24.pl/761572,kto-zaplaci-2-500-000-zlotych-za-wypadek-premier-szydlo
Przeglądając internet gdzies mi sie rzuciło w oczy "Nowe fakty w sprawie wypadku premier Szydło"
Mając gdzieś z tyłu głowy słowa ministra Błaszczaka po wypadku: „nie ma wątpliwości, co do winy kierowcy fiata”, „wszystkie procedury zostały zachowane”, „kolumna pani premier jechała 50-60 km/h”, „kolumna jechała na sygnałach dźwiękowych i świetlnych”, „kierowca pancerniaka nie był przemęczony, gdyż usiadł za kierownicą ok. godz. 18-tej”, itd., itp.
nie zawracalem sobie tytułem głowy no bo jakie rewelacje moga teraz wyjść na jaw że kolumna zamiast 50-60 km/h jechała może 45 km/h czy cos jeszcze bardziej rewelacyjnego? Zreszta kto by sobie zbytnio glowe za bracał informacjami w Onecie Interii czy Wyborczej. Oczekiwałem że ewentualne nieprawidłowości
zostaną ujawnione dopiero na etapie sadowym. A tu na stronie salonu czytam:
- kolumna jechała z prędkością co najmniej 85 km/h,
- kierowca pani premier przekroczył ustawowy czas pracy,
- rządowe auta nie posiadały ubezpieczenia AUTOCASCO,
- samochody nie miały włączonych sygnałów dźwiękowych a więc nie były pojazdami uprzywilejowanymi w ruchu,
- policyjne i BOR-owskie dochodzenia nie potrafią (nie chcą?) odnaleźć świadków wypadku,
- „znikają” niezabezpieczone komputerowe dane z czarnych skrzynek rządowych samochodów jadących w kolumnie,
- obrońca oskarżonego o wypadek nie może zapoznać się z zeznaniami świadka (premier Szydło) ponieważ są to TAJNE dane związane z obronnością państwa.

i...."kopara mi opadła"
Co prawda kierowca fiata żadnym oskarzonym nie jest a jest dopiero podejrzanym ale to kosmetyka. W wyborach głosowalem na PO choć w drugiej kadencji zaliczyli mega-wtopy alternatywą było jedynie nie pójście do wyborów. Lecz przy całej swojej niecheci do PiS czy zamachów Macierewicza odnosze wrażenie że choć rządzacy sie zmienili to jednak metody ich rządzenia czy pewne nawyki pozostały te same. I tu przypominaja mi sie słowa Bartłomieja Sienkiewicza POLSKIE PAŃSTWO ISTNIEJE TYLKO TEORETYCZNIE. Po co Nam zamachy smoleńskie skoro zamiast cygar to dynamit próbujemy palić?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
WINA TUSKA

taki jest przekaz dnia a że absurdalny to co to za różnica
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Faktem jest, że takie zdarzenia wywlekają na światło dzienne takie rzeczy, które na co dzień nie mają żadnego znaczenia a wyglądają beznadziejnie.
Niech podniesie rękę ten kto widział samochód policyjny na sygnale dźwiękowym robiący kontrolę prędkości stojąc w miejscu niedozwolonym? Pewnie nikt. Sygnału dźwiękowego się nie używa. Nawet jak jadą przez czerwone to włączą tylko na 5 sekund. Nawet kiedyś się pokłóciłem o to z policjantem i w ogóle nie wiedział o co mi chodzi (nie miał dźwięku).
85km/h normalna prędkość. Oczywiście praktycznie normalna i "hryja" jest tylko jak jest wypadek.
O ustawowym czasie pracy to nie wspomnę, bo tylko śmiech ogarnia. Szkoda, że pismaki mojego przekroczenia nie policzą.
Zapoznanie z zeznaniem Premier to też bicie piany, bo pewnie spała, albo nawet jak nie to co mogła powiedzieć ciekawego - nic.


Metody rządzenia i nawyki to nie jest kwestia PO i PIS ale kilkudziesięciu lat. Dla mnie ten wypadek nic ciekawego nie pokazuje oprócz nieporadności PIS w komunikowaniu się ze społeczeństwem (żenada), procedurki mnie niezbyt interesują. Prawdziwą tragedią narodową nie jest PO czy PIS ale młode (lub "młode" )pokolenie, które w najlepszym przypadku niczym się od "weteranów" nie różni. Na Maderę seniorzy nie pojechali.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to jest faktycznie przerażające że ludzie dwudziestoparoletni już przejmują nawyki starych fachowców rodem z PRL

a że PIS naśladuje PO, władza kusi i rozum odbiera
 
D

dave123

Guest
Sprawa polityczna , dla kierowcy fiata zarzuty są od razu , a w sprawie śmierci np. głośna sprawa Igora Stachowiaka , do dzisiaj nie ma zarzutów dla nikogo.
Ja ogólnie nie słucham wypowiedzi partii rządzącej , bo kłamią na każdym kroku.

PO tutaj nie ma nic do rzeczy , obojętnie kto by nie rządził to takich patologii nie powinno być.
 

martyna80

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2017
Posty
35
Punkty reakcji
4
Wiek
43
Żadne państwo nie jest święte. Za śmierć Roberta Dziekańskiego z rąk kanadyjskich funkcjonariuszy w 2007 nikt nie poniósł odpowiedzialności. Kanadyjski sąd po 8 latach skazał jednego na 30 miesięcy za... składanie fałszywych zeznań.
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/493626,kanada-polak-robert-dziekanski-zabity-paralizatorem-na-lotnisku-policjant-skazany-na-wiezienie.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Amier%C4%87_Roberta_Dzieka%C5%84skiego
I to działo się w Kanadzie.
Od śmierci Stachowiaka minął rok. W Polsce. Jeżeli kanadyjski wymiar sprawiedliwości stać na taki kabaret, to tym bardziej polski.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rozumiem że jak gdzieś jest jakaś głupota to mamy ją naśladować ? skoro w Kanadzie tak jest to dlaczego nie w Polsce ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
Ja ogólnie nie słucham wypowiedzi partii rządzącej , bo kłamią na każdym kroku.
Jakbyś nie słuchał to byś nie wiedział, że kłamią :)



Herbatniczek napisał:
rozumiem że jak gdzieś jest jakaś głupota to mamy ją naśladować ? skoro w Kanadzie tak jest to dlaczego nie w Polsce ?
Nie chodzi o usprawiedliwianie złych zachowań tylko o to, że ludzie wszędzie tacy sami, mniej więcej.
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
Jakbyś nie słuchał to byś nie wiedział, że kłamią
Chodzi , że nie wierze w żadne ich słowa.



martyna80 napisał:
Żadne państwo nie jest święte. Za śmierć Roberta Dziekańskiego z rąk kanadyjskich funkcjonariuszy w 2007 nikt nie poniósł odpowiedzialności. Kanadyjski sąd po 8 latach skazał jednego na 30 miesięcy za... składanie fałszywych zeznań.
Skoro obcinają głowy w ISIS to w Polsce też powinni obcinać głowy :D
 

martyna80

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2017
Posty
35
Punkty reakcji
4
Wiek
43
Że co??? Pisałam o Kanadzie a nie o ISIS... Chyba że porównujesz kanadyjską demokrację i praworządność do standardów Państwa Islamskiego. Co by było czystym absurdem :D Aż tak źle to tam nie jest.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
W demokratycznym kraju też podobne wypadki jak we Wrocławiu sie zdarzają tylko Polacy widzą za każdym krzakiem przekręt. Nawet jeśli krzaka nie ma.
 
D

dave123

Guest
martyna80 napisał:
Że co??? Pisałam o Kanadzie a nie o ISIS... Chyba że porównujesz kanadyjską demokrację i praworządność do standardów Państwa Islamskiego. Co by było czystym absurdem :D Aż tak źle to tam nie jest.
Ironia ;)
Wiadomo , że na 100% nie da się tego wyeliminować , ale w praktyce dałem porównanie , jaka jest dwulicowość obecnego systemu.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
To prawda, nie wyeliminuje się tego całkowicie, ale bardzo łatwo można zminimalizować, czego niestety rządy EU nie robią.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Mr Papuga napisał:
To prawda, nie wyeliminuje się tego całkowicie, ale bardzo łatwo można zminimalizować, czego niestety rządy EU nie robią.
To zasugeruj jakieś Wunderwaffe
 
Do góry