Motocykliści - świadomi samobójcy.

W

wiki9969

Guest
W żadnym wypadku nie chcę tutaj nikogo urazić. Sama uwielbiam motocykle i wiem, że jazda na nich daje niesamowitą frajdę. Jednak co roku słychać o tym jak dochodzi do wypadków z udziałem motocyklistów, niekiedy śmiertelnych. Dlatego też uważa się ich za dawców narządów. Aktualnie powoli rozpoczyna się sezon motocyklowy i już mamy pierwsze ofiary, Nie wiem jak Wy, ale ja zauważyłam, że motocykliści uważają się za królów szos. Nie wszyscy, ale część i dla mnie to są zwykli idioci. Bo kto przy zdrowych zmysłach łamie wszelkie możliwe przepisy drogowe nie dbając o bezpieczeństwo siebie lub innych i kończy na drzewie lub pod kołami samochodu? Ano typowy samobójca. Nie zastanowi się nad tym, że życie jest bardzo kruche i łatwo je stracić, a jak kogoś zabije to będzie musiał z tym żyć do końca swych dni. Sądzę, że jeżeli ktoś siada na motor, to wcześniej powinien zostać porządnie przebadany przez specjalistów. Bo debili nie brakuje, a są ludzie, którzy cenią swoje życie.
 
W

wiki9969

Guest
A to też prawda. Mój kolega zginął na motorze, bo kierujący samochodem nie spojrzał w lusterko wsteczne i zajechał mu drogę.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Nie wiem czemu, ale w motocyklistach jest cos pociagajacego.
 
W

wiki9969

Guest
16042014 napisał:
Nie wiem czemu, ale w motocyklistach jest cos pociagajacego.
A to też prawda. :D Kask skrywa tajemnicę, motocykl daje wolność, a skórzana kurtka pobudza kobiecą wyobraźnie. :D

Ale wróćmy do tematu. :D
 
T

TomaszTomasz

Guest
Zauważ że więcej wypadków jest z udziałem kierujących autami, motocykliści w porównaniu z nimi to kropla w morzu. Pewnie że łatwiej jest zabić się na motorze, niż w aucie. Nie ma co się jednak licytować kto debil a kto nie? Według mnie to przynajmniej połowie użytkowników dróg, wszelkich pojazdów, powinno zabrać się dożywotnio uprawnienia. Zawsze byłem zdania że prawo jazdy to tylko kawałek plastiku.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Motocykl to niezbyt bezpieczny środek lokomocji w momencie wypadku są bardziej narażeni na ciężkie obrażenia lub śmierć
Najczęściej powodem jest brawura związana z nadmierną prędkością.

Sporo czasu w życiu spędziłem za kierownicą auta bądź busa .Jeżdżę dynamicznie,acz bezpiecznie
Dzięki spoglądaniu w lusterka i trzymaniu odstępu podstawowym rzeczom oraz szerokiemu polu widzenia nigdy nie miałem kraksy.

A mimo to kilka razy zdarzyło mi się ,że śmignęli gdzieś obok motocykliści dosłownie znikąd.
Tego rodzaju grupa igra ze zdrowiem i życiem

Przypomniał mi się pewien dowcip obrazujący takie zdarzenia



Na egzaminie w ośrodku szkolenia kierowców pada pytanie
- mamy skrzyżowanie równorzędne.Z prawej jedzie samochód osobowy,z lewej tramwaj ,a z naprzeciwka widzi pan nadjeżdżającą karetkę
kto przejedzie pierwszy?
.- motocyklista
- panie,a skąd pan tu wziął motocyklistę?
- a choooj wie skąd oni się biorą



16042014 napisał:
Nie wiem czemu, ale w motocyklistach jest cos pociagajacego.

skórzana kurtka ,motocyklowe buty,pewność siebie i kosztowny super szybki "drobiazg"
 
Do góry