Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Magnetoterapia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 adamwasz

adamwasz

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 luty 2017 - 10:26

Pytanie do tych co korzystali. Mam problemy z łokciem, ciagle boli przy zginaniu. Nie pomogły zadne mascie i tabletki, przeswietlenie nic nie wykazało. Pomyślałem o magnoterapii. czy to jest skuteczne? czy lepiej isć prywatnie np do gabinetu dr Magnus czy lepiej do przychodni? Jakie macie doswiadczenia w tym temacie?

• 0

#2 SzklanaDama

SzklanaDama

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2715 postów

Napisano 27 luty 2017 - 13:11

Przypuszczam, że chodzi Ci o pole magnetyczne niskiej częstotliwości i wyczytałeś coś tam o tym na internetach. To, że wymyśliłeś sobie taki zabieg nie oznacza, że jest wskazane zastosować go u Ciebie.

Mam problemy z łokciem, ciagle boli przy zginaniu.

Po 1. należy zdiagnozować 'problem'. Albo chociaż określić czego on może dotyczyć. Czy tkanek miękkich czy kostnej?

Nie pomogły zadne mascie i tabletki

Maście i tabletki działają tylko przeciwbólowo, na chwilę. Nie rozwiązują na stałe 'problemu'.

czy lepiej isć prywatnie np do gabinetu dr Magnus czy lepiej do przychodni?

Według mnie w większości placówek jakość zabiegu nie różni się między tymi na NFZ, a prywatnie. Jedynie kolejką oczekiwania...

Jednak zanim zaczniesz wymyślać sobie jakie zabiegi chciałbyś sobie zaaplikować to tak jak napisałam wyżej. Należy zdiagnozować problem i dopiero ustalić rodzaj terapii przy uwzględnieniu wskazań i przeciwwskazań. Na początek udaj się do dobrego lekarza (czyt. nie takiego, który uważa, że leczenie to wystawienie recepty na tabletki).

• 0

#3 Dendrodena

Dendrodena

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 04 marzec 2018 - 20:47

Ja bym zrobiła dokladne badania jakieś. Jak były zrobione tekie podstawowe jak zdjęcie czy usg u lekarza i tam nie wiele wiadomo nadal. To polecam zrobić sobie rezonans. Słyszałam, że bardzo dobrze, szybkko i co najważniejsze tanio jak na takie badanie to robią na Zachodniej 7 praktyka.info.pl u jest dokładny adres z mapką i informacjami jak się przygotować czy coś. Taniej w Krakowie znajoma nie znalazła podobno.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0