Prezydenci Duda i Komorowski,którego bardziej cenisz?

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Podobny temat w innym zestawieniu głów państwa niedawno powstał.
Myślę,że to zestawienie jest bardziej interesujące.

O TW Bolku i tak jest głośno,Kwaśniewski wiadomo szkoda gadać dziabnięty.przeważnie
Pozostali nie żyją

Jak w tytule który z nich lepszy?
Na którego głosowaliście?
Czy dziś zagłosowalibyście tak samo?
A może zmieniliście zdanie w ostatnich 2 latach?

Duda w internecie jest raczej lubiany,słupki poparcia raczej się nie chwieją?

A jak jest na forumowisku ?
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Bronek i Andrzej to dwa różne światy. Oczywiście, że cenię bardziej Dudę, choć nie głosowałem na niego w pierwszej turze. W drugiej już tak.

Jak dla mnie Komorowski to jedna wielka kompromitacja była:

https://www.youtube.com/watch?v=U3Roj4ypIkw

Oczy i uszy bolały słuchając "mądrości" Komorowskiego. Szkoda gadać.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Co tu porównywać? Komorowski to umoczony aferał ze wsi. Dosłownie i w przenośni.
No i w KODzie jest jak znalazł.

Trudno ten temat traktować poważnie. Serio :D
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Wobec tego cieszy mnie stopień uświadomienia dyskutantów i wierzę ,że nie powrócą czasy nie tak odległe gdy tak z 70 procent zahipnotyzowanych bądź zastraszonych Polaków było zachwyconych prezydenturą pana Komorowskiego
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Cieszysz się na wyrost. Jakby były dziś wybory to obstawiam, że lekko wygrałby Komorowski. Oczywiście na zasadzie "anty PIS".
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
marek70 napisał:
Podobny temat w innym zestawieniu głów państwa niedawno powstał.
W czym on jest podobny? Proponujesz : Przyznajcie sie kretyni który z Was na Bronka głosował to sie z Was Posmiejemy"! Ja pytam
na ile prezydentury tej samej partii sie różnia która z nich może być lepsza co o tym decyduje? Podobieństwo chyba słonia do żyrafy!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
podobni w jednym, absolutnie podpisują wszystko co szef partii rządzącej karze, kiedyś Tusk teraz Kaczyński
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
kszyrztofff napisał:
Proponujesz : Przyznajcie sie kretyni który z Was na Bronka głosował to sie z Was Posmiejemy"!
Ty to napisałeś,
Ja się nie zamierzam z nikogo śmiać,trochę się nauczyłem pokory.
Poza tym popełnić błąd to żaden wstyd,
Ale kto powtarza je z tym już źle

Z resztą jak temat jest nie najwyższych lotów nie pisz i już



Herbatniczek napisał:
podobni w jednym, absolutnie podpisują wszystko co szef partii rządzącej karze, kiedyś Tusk teraz Kaczyński
Duda nigdy nie ukrywał,że jest twarzą linii Pis,a były prezydent udawał niezależnego
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Duda przeciwieństwie do Komorowskiego traktuje poważnie święta Narodowe a szczególnie 11 listopada .
Komorowski był patologicznym leniem i nagle podczas kampanii stał się aktywny.
Jego znanym działaniem było zgolenie wąsów .
Komorowski zorganizował akcję Orzeł może która była parodią święta Narodowego i
nie było Polskich flag.
Tylko rozdawano różowe flagi a później czekoladowy orzeł który wyglądał jak by zrobił kupę i
odlatywał i dodatkowo miał okulary w stylu Jaruzelskiego.
Duda rozdawał 2 maja Polskie flagi i przeciwieństwie do Komorowskiego wie co świętuje i
zna swoje barwy.
Komorowski zrobił sobie prywatne obchody 11 listopada które kończyły się porażką .
Służby by mu pomóc wykreować zachwyt nad jego marszem organizowały prowokację i
zawszę przed końcem Białe Kaski organizowały napady na marsz niepodległości.
Tym celu prowadzały prowokatorów i organizowali prowokację czyli podpalenie tęczy , ambasady Rosyjskiej , jak 2012 roku
nagle Białe kaski bez żadnego powodu zorganizowały blokadę marszu.
Podczas rządów Komorowskie przed wyjazdem na marsz następowały nielegalne filmowanie ludzi
przez policję kryminalną i później jeśli mieli pecha następowało nielegalne przeszukanie.
Duda nie organizuje własnego marszu .
Komorowski wystąpił programie Kuby Wojewódzkiego a Duda
odmówił w nim wystąpienia .
Pokazał że traktuje swoje stanowisko poważnie.
Program tego pana powinien zostać zakazany.
Swoim programie stworzył piosenkę która znieważa ofiary Smoleńska ,
Razem Urbanem znieważa Polską flagę , znieważał niepełnosprawną Madzie Buczek ,
chciał gwałcić Ukrainki .

Pomimo zaproszenia na Marsz Niepodległości nie pojawia się na nim i wysyła tylko list .
Dzięki temu nie ma prowokacji ze strony Białych kasków i nielegalnych kontroli i przeszukań.
Marsz odbywa się spokoju a hordy prowokatorów są zasłanianie przez Staż.
Komorowski z honorami żegnał Jaruzelskiego i zorganizował mu uroczysty pogrzeb.
Duda nie żegnał Kiszczaka .
Komorowski po swoich rządach zatrudnił nowych ludzi i dał wszystkim swoim pracownikom podwyżki .
Przed jego odejściem do Pałacu Prezydenckiego przyjechała urzędniczka
i na jej polecenie zabrano obrazy i inne rzeczy .
Jawnie okradł Pałac Prezydencki .
Po jego rządach zabytkowe meble uległy utylizacji .
Jak taka osoba może być wolna .
Zabrał ze sobą żyrandol .

Kaagular napisał:
Cieszysz się na wyrost. Jakby były dziś wybory to obstawiam, że lekko wygrałby Komorowski. Oczywiście na zasadzie "anty PIS".
Mało realne.
Jawnie okradł Pałac Prezydencki.
Jego wystąpienia prezentowały niski poziom i potrzebuje kartki bo sam nie jest wstanie niczego powiedzieć.
W Japonii pokazał że jest pijakiem .
Tylko taka osoba wchodzi na krzesło i woła Szoguna .
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Wyborcy kierują się tym co powiedzą ich "autorytety". Wiedz, że dla wielu Polaków Komorowski to bohater narodowy, a Duda to zwykły mały człowieczek oszukujący na etatach. Znam ludzi, którzy mnie wyśmieją jak im powiem "historie o szogunie" i powiedzą, że to PISowska propaganda - a nowomodnie "postprawda". Nawet jak im filmik pokażę, to będą pełni wątpliwości i będą mieli tysiąc wyjaśnień.
Moim zdaniem teraz Komorowski by wygrał w drugiej turze.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
Znam ludzi, którzy mnie wyśmieją jak im powiem "historie o szogunie"
W "Przywitaj sie z Królową" autor pisze że doszło do jakiegoś przekłamania podczas wizyty w Japonii ale przyznaje że nie pamiętam bo mnie ten fragment akurat zbytnio nie interesował
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
kszyrztofff napisał:
Bo tak zamierzałem robić.
de facto jednak wciąż dyskutujesz



Kaagular napisał:
Znam ludzi, którzy mnie wyśmieją jak im powiem "historie o szogunie" i powiedzą, że to PISowska propaganda
dlatego warto edukować


Dla przypomnienia Duda w starciu z tolerancyjnymi i "obiektywnymi" redaktorkami w czasach gdy nie marzył o prezydenturze
Pełna kultura obecnego prezydenta
https://www.youtube.com/watch?v=GfCm5SSxtos
https://www.youtube.com/watch?v=YxrOZYkFx5I
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Komorowski kreuje się na zwolennika demokracji.
Za jego rządów i na jego polecenie do twórcy strony Antykomor wpadli antyterroryści.
Było to jawne złamanie prawa.
Tak zwani obrońcy demokracji nie widzieli tego i pozwalają mu kreować się na demokratę .
Takie działanie powinno spowodować protesty społeczne i mediów .
To powinno doprowadzić do utraty stanowiska .
Media zignorowały to wydarzenie.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Jaka ustawę sejmową zawetował Prezydent Andrzej Duda?
A po co miałby wetować cokolwiek ze "swojego" rządu? Wiesz w ogóle co to jest prezydenckie weto czy nie bardzo?
No i merytorycznie co miałby wetować i dlaczego bo nie wiem.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
Wiesz w ogóle co to jest prezydenckie weto czy nie bardzo?
Już raz pytałem jak mam oznaczać swoje żarty drwiny ironie? Z tych którzy reagują dziwnym trafem tylko Ty po raz drugi dałeś sie na to nabrać!
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Jednym z ruchów "wetopodobnych" Andrzeja Dudy w ostatnim czasie było skierowanie ustawy o zgromadzeniach do TK :D
To zawsze coś ;- )

A tak na poważnie, nie można mieć za złe, że taki czy innym prezydent podziela linię rządową obozu politycznego, z którego się wywodzi. Taki stan rzeczy wynika z wielu czynników charakterystycznych dla systemu. Aby wystartować w wyborach i mieć szansę na zwycięstwo, kandydat musi ulokować się w jednej ze stron barykady i zyskać jej poparcie. Komorowski był narzędziem w ręku PO i Tuska oraz zakładnikiem elektoratu, który z PO sympatyzował. Do tego mentalnie był i jest nadal choć już nieoficjalnie "platformersem". Zaś gdyby jako prezydent chciał nieco bardziej działać na własną rękę - więcej by stracił niż zyskał. No i byłby osamotniony w swym działaniu, a mając na uwadze specyfikę naszego systemu politycznego - prezydent pełni wg naszej Konsytuacji bardziej rolę symboliczną aniżeli realną - to nie ma do dyspozycji tak silnych instrumentów jak w systemie prezydenckim. Nikt nie jest a przynajmniej nie chce być politycznym samobójcą. I choć jest wybierany w wyborach bezpośrednich - musi zabiegać o polityczne poparcie. A tak naprawdę strona polityczna po prostu kogoś wystawia.

Komorowski w jednej z debat kazał wyprowadzić chorągiewkę (mini sztandar) PO, którą przyniósł mu Duda. Olejnik była wtedy prowadzącą i schowała ją pod stół. Mieliśmy wtedy do czynienia z wymownym gestem, który Komorowskiemu nie pomógł. Zjadła go pewność siebie i pozornie wysokie słupki poparcia. Komorowski wtedy naprawdę uwierzył w to, że jest "prezydentem ponadpartyjnym". Co jest oczywiście bzdurą i wybory to zweryfikowały.
Podobnie było z Magdą Ogórek, która w pewnym momencie kampanii zaczęła działać na własną rękę i rozproszyła elektorat SLD, co skończyło się dla postkomunistów skupionych wokół Lesia Millera tragicznie i ostatecznie zostali zatopieni parę miesięcy później w wyborach parlamentarnych.

A Duda? Duda gra z Rządem Szydło do jednej bramki, gdyż jest zwyczajnie sercem i duchem za opcją, z której się wywodzi. Wszak jego program wyborczy z kampanii prezydenckiej był praktycznie programem PiSu. Każdy kto nakreślił krzyżyk przy jego nazwisku musiał być tego świadom. Dlatego jak oceniać, to trzeba oceniać pakiet. Tak było z PO i Komorowskim i podobnie jest z PiS-em i Dudą. Prezydenta można jeszcze oceniać pod kątem reprezentatywności. W Polsce jest tylko jeden realny ośrodek władzy, a nad nim pieczę sprawuje Prezes Rady Ministrów :)
 
Do góry