Praca opiekunki w Niemczech

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
Cześć :) Czy ktoś z was ma może doswiadczenie w pracy za granicą jako opiekunka? Przymierzam się do takiego wyjazdu, wiem, ze zarobić mozna wiecej w ciagu kilku miesiecy takiej pracy... A obecnie tu w Polsce pracuje dorywczo jako opiekunka u znajomych, ale kokosów z tego nie ma. Dlatego chce sprobowac w Niemczech. Jak taki wyjazd zorganizować? Gdzie sie udac? Samemu to ogarnac czy agencji poszukac?
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Mama mojej dziewczyny od 4 lat już pracuje jako opiekunka osób starszych. Szacowane zarobki dosyć dobre, poza tym dolicz sobie jeszcze prezenty od tak życzliwych osób jak Niemcy, na takich starszych łatwo trafić, mega lubią obdarowywać prezentami. Gdzie się udać? Jakieś większe miasta w Niemczech, słyszałem, ze dużo w Dussendorf opiekunów potrzeba - ale nie oszukujmy się, gdzie nie pojedziesz, opiekunów zawsze trzeba. Szacowane zarobki to około 4-5 tysięcy złotych.
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
Dzięki za info :) A to tak na własną rękę warto wyjeżdżać? Chyba wolałabym znaleźć jakąś agencję pracy, żeby mieć pewną ofertę i nie jechać w ciemno... Co sądzicie?
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Lepiej do agencji pracy. Nie wyjeżdżałbym sam nigdzie, lepiej niech zajmie się tym agencja. Bóg wie jacy ludzie w dzisiejszych czasach żyją.
 

huszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
Dokładnie- tylko z agencją. Zwłaszcza to twój pierwszy taki wyjazd. Bezpieczniej polegać na agencji- moja mama np. wyjeżdża z Ambercare24. Możesz poczytać o nic na necie- profesjonalna agencja, mama dostaje umowę przed każdym wyjazdem, zus odprowadzają itd. :)
 

agness80

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
42
Punkty reakcji
0
Też uważam, że na własną rękę nie ma co kombinować. Tym bardziej, że piszesz, że wcześniej nie pracowałaś za granicą. Różnie to bywa, możesz trafić na oszustów, a jeśli nie znasz dobrze języka to po prostu możesz pracować za pół darmo :/ Sprawdź sobie agencje jakie zajmują się pośrednictwem pracy dla opiekunek. @huszka pisze o ambercare i przyznaje, ze ja tez o nich slyszalam od swojej kolezanki, ktora ma dwa takie wyjazdy juz za sobą i nie slyszalam, zeby na cos narzekala.
 

arkadiuszmaniek

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
tylko i wyłącznie agencja- ale przeczytaj dokladnie umowe przed jej podpisaniem, zeby sie nie wkopac :) o Ambercare co nieco slyszalem, bo bratowa juz takie wyjazdy sobie organizowala na kilka miesiecy i to porzadna firma. Najlepiej zadzwonic do nich, podpytac o szczegoly- bedziesz wiedziala jak wyglada cala organizacja wyjazdu, powodzenia :)
 

ewkamarchewka1

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wyjezdzam od 2 lat do Niemiec jako opiekunka. Poznałam wiele agencji pracy, ale od prawie pol roku mam umowe z Ambercare24 i ich sie trzymam. Mam najkorzystniejsze warunki, dobra pensje, ktora zawsze dostaje na czas. Ogolnie caly wyjazd jest legalny i nigdy nie stresuje sie, ze cos ppojdzie nie tak :) polecam
 

domin89

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Proszę ograniczyć linki w postach.
Moja była dziewczyna pracowała jako opiekunka podczas wyjazdu do Niemiec. Natomiast ja robiłem na magazynie. Ogólnie bardzo fajna sprawy, my pojechaliśmy razem z ColiberHR i było super.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry