Jak grać na giełdzie?

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Poszukuję ludzi doświadczonych w inwestowaniu na forex. Chcę poznać realia, najlepsze systemy, wiedzieć gdzie zacząć.
Wiem naprawdę sporo, ale to jest przede wszystkim teoria, nie poparta żadnymi konkretami, poza wyłącznie inwestycjami na sucho - a to tyle, co nic. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie - przede wszystkim gdzie powinien waszym zdaniem startować laik?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Inwestycje na sucho kompletnie nic nie dają, bardziej można to traktować w kategoriach zabawy. Żeby faktycznie wejść w temat forexa musisz poznać narzędzia, system, ale od tego jest wersja demontracyjna systemu. Przecież za poznanie wersji demo nie płacisz. Przede wszystkim musisz zrozumieć zasady funkcjonowania rynku i poznać narzędzia, które to usprawniają. Dowiedz się czym dealCancellation, o co chodzi ze stop loos i jak z tego korzystać. Jeśli chodzi o to, który system polecam, to na pewno ten od EasyMarkets - nigdzie indziej takiego pakietu możliwości nie dostaniesz, tym bardziej na takich warunkach.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiem co to jest stop loos, ale o dealCancellation pierwsze słyszę. Możesz mi dokładnie określić dlaczego akurat oni? Tej drugiej opcji nie znam, ale pojęcie stop loos widziałem w regulaminach/ofercie kilku brokerów. Podasz konkretne argumenty pokazujące, że przynajmniej dla kogoś początkującego mają lepszą ofertę?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Sorry ale albo gramy na giełdzie albo inwestujemy na rynku forex. Jesli ktoś myli te dwa pojecia to
jakich "sukcesów" sie spodziewa?
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Dziękuję za cenne rady ;-) Założyłem konto demo, ok wiem już o co chodzi z dealCancellation. Można anulować operację - zdaje się w ciągu godziny, tak? A teraz powiedz mi jeszcze jedno - z czy mając taką możliwość nie nadużywa się tego? W sensie - pochopne anulowanie operacji? Zakładam, że z czasem człowiek nabiera doświadczenia i wtedy jest inaczej. A jak u Ciebie? Często z tego korzystasz? To znika po godzinie od momentu transakcji?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Tak. Masz przez godzinę możliwość anulowania operacji. Cały czas widzisz ile to w danym momencie będzie kosztowało. A czy pochopnie się anuluje operację? Kilka razy tak zrobiłem, ale z drugiej strony nie raz to mnie uchroniło przed dużymi stratami. Narzędzie jak narzędzie - trzeba się nauczyć z niego korzystać. Właściwie wykorzystywane powinno dać lepsze wyniki. Pewnie że początkowo idealnie nie będzie - kiedy nauczysz się tego używać, zobaczysz tylko korzyści.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Spróbuję jak to będzie wyglądało na demie. Konto mam założone, sama opcja wygląda na bardzo prostą w użytku, ale bardziej brakuje mi tutaj konkretnych informacji opisujących jak użytkownicy z tego korzystają. W sensie - kiedy średnio decydują się na anulowanie operacji, po jakim czasie. No i jeszcze - jak często z tego korzystają. Wiem, że nie chodzi o bazowanie na tym, co robią inni. Bardziej chciałbym poznać zależności, bo jednak średnia mówi sama za siebie.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Nie ma takich danych, a przynajmniej nic o tym nie wiem. Możesz dopytać ludzi od EasyMarket - może coś podpowiedzą. Działaj na demie, oceń wyniki. Będziesz siebie w tym widział, to wpłać środki, tam od 400 zł dają dobre bonosy. Zdaje się że przy wpłycie do 1000 dolarów dają 50 proc. więcej przy pierwszej wpłacie. Tak więc nic, jak tylko dobrze zacząć.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Ok, dostałem od EasyMarkets info o premii za pierwszą wpłatę. Pomijając wszystko - to dobre warunki na tle innych ofert?
Tak, wiem, że dochodzą inne tematy, ale patrząc na samą premię na starcie?

Przy kilkuset dolarach jest 50 proc. premii. Dobrze, średnio?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Nawet pomijając wszystkie inne kwestie to dobra oferta, ale akurat to jaką dostajesz premię nie powinno mieć aż tak dużego znaczenia. Wiadomo, że lepiej dostać większą sumę, niż to co się wpłaciło, ale nie zmienia to faktu, że i tak jeśli będziesz szło, to będziecie obracali znacznie wyższymi kwotami niż to, co wpłacicie początkowo. Premia na start jest ok, ale ważniejsze jest wszystko inne, co związane z systemem.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
W ciągu kilku tygodni powinienem działać już normalnie na systemie. Zakładam, że będę działał u nich, skorzystam też z tej premii. Na spokojnie mogę na start wrzucić 1000 dolarów, oszczędności mam znacznie więcej, kwestia taka, jak będzie szło na systemie. Przynajmniej na tym etapie widzę to pozytywnie. Wiem, że jeszcze jednak daleka droga - czas staram się wykorzystywać na maxa.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Jeśli już działasz na systemie to zalicz sobie u nich webinar z opcji waniliowych - w centum wiedzy jest podana data i pole do zapisów. Zauważyliście co się działo u brokerów w czasie wyborów we Francji? Jak to stałe spready przestawały być stałe? A jednak w EasyMarkets niezmiennie - stały spread, gwarantowany stop loss, brak poślizgów, gwarancja nie zaliczenia ujemnego salda. Tylko kto wybierając system, faktycznie sprawdza, czy poszczególne parametry systemu są na stałe, czy w zależności od wydarzeń politycznych/gospodarczych?
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wszystkie webinary zaliczyłem. Co do aktualnych, to nie ma jeszcze daty kolejnego. Pewnie dopiero w kolejną środę. Na razie wisi jeszcze data z 27.07.

ScreenSho_qpqsqqa.png
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Może w okresie wakacyjnym nie są tak często - nie wiem, nie obserwuję tego. Ale ostatnio dostałem maila z info o webinarze. Może są co drugi tydzień? Jak ja przerabiałem te webinary to chyba easyMarkets też nie miało ich co tydzień. Bez znaczenia. Jeśli ktoś chce je zaliczyć, to zwyczajnie poczeka, aż się pojawią. Nikt rozsądny nie inwestuje bez przygotowania...
 
Do góry