Większe zyski z rolnictwa

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
Niby ciągle chwalimy się jakością naszych produktów rolnych, ale rolnicy nie są wstanie konkurować z zachodnimi sąsiadami. Z czego to wynika i co można zrobić, by poprawić tę sytuację. Znajomi chciał zająć się produkcją roślin energetycznych, ale sam nie jest przekonany, czy na takim rynku będzie w stanie się utrzymać nieco dłużej.
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
Zależy, jakie podejście ma Twój znajomy. Jeśli jest zaznajomy z nowoczesnymi technologiami, to może utrzymać się na rynku, bo bedzie w stanie oszczędzić chociażby na nawozach czy nawodnieniu. Wystarczy sobie poczytac o teledetekcji, np tutaj: arcanagis.pl/teledetekcja-wiedza-na-wage-zlota/. Bardzo fajnie tu wszystko jest wytłumaczone.
 

astronautix

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
43
Punkty reakcji
1
Ok, technologia faktycznie wydaje się bardzo imponujące, ale nie wiem dokładnie, w jaki sposó mogłoby się to przydać w tym rolnictwie? Możesz mnie oświecić?:)
 

a_psik

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
Przecież wystarczy tylko trochę wyobraźni i łatwo dojść do odpowiednich wniosków, ale pozwó, że Ci trochę przybliżę o co chodzi. Przede wzsystkim możesz w ten sposób ocenić miejsca, które wymagają Twojej interwencji. Rośliny chore lub miejsca gorzej nawodnione inaczej wyglądają na zdjęciac teledetekcyjnych. Oznacza to, że wiesz, gdzie i co masz zrobić, a nie obsypujesz całego pola nawozem. Możesz sobie nawet wynając odpowiedniego drona, który w to konkretne miejsce podleci i załatwi za Ciebie sprawę. moim zdaniem to jest przyszłośc. Poczytaj sobie o tym trochę wiecej na arcanagis, bo strona jest naprawdę spoko:)
 

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
no i takich rozwiazań nam przede wszystkim potrzeba. Po co wydawać majątek na nawozy, jeśli można ich użyć precyzyjnie w miejscach, w których są one niezbędne. Jestem przekonany, że rolnicy w Polsce się na takie rozwiazania zdecyduję. jeśli nie, to będzie im naprawdę ciężko konkurować na europejskich rynkach.
 

majgiver

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Tutaj jest bardzo sensowny artykuł o tym, w jaki sposób taki gis może się przydać na terenach zagrożonych suszą: arcanagis.pl/analizy-gis-na-obszarach-zagrozonych-susza/ . Wygląda na to, że efekty rzeczywiście są bardzo dobre. Dzięki temu możemy nie tylko powiększać własne zyski, ale też dbać o środowisko
 

PAPR0CKI

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
28
Punkty reakcji
1
Rzeczywiście, sporo można na tej stronie przeczytać o tym, jak wykorzystać nowoczesna technologię w rolnictwie. Trochę mnie jednak na początku zdzwiiło, że zdjęcia satelitarne mogą być wykorystywane w ten sposób:)
 

gerasby

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mnie w głównej mierze zainteresowała teledetekcja, dzięki której możliwe jest ocenianie stanu roślinności na dużych obszarach. W każdym razie ważne jest to, że nie ma już konieczności nawożenia całych pól i można w ten sposób sporo oszczędzić.
 

emi_l

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
To ważne w naszym regionie, w którym tereny zalewowe sa ogromne i istniej spore zagrożenie powodzią.
 

szoszana

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
W technologię zawsze warto inwestować, ale wracając na Ziemię ;) jak z waszej perspektywy wygląda rozbudowa gospodarstwa o dodatkowe pomieszczenia dla zwierząt. Mam już budynek murowany, ale w związku z planami rozszerzenia działalności tak rozważamy halę namiotową. Pytanie - jak to się sprawdza dla zwierzą latem, czy macie doświadczenie lub ktoś z waszych sąsiadów/znajomych ma taką halę? Nie ukrywam, że dla mnie liczy się czas (potrzebuję jak najszybciej) i cena oczywiście. Murowana to już wiem, że nie na moją kieszeń na razie ;/
 
Do góry