Powrót do lat młodości

Balbiina

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2017
Posty
3
Punkty reakcji
1
Kiedyś jako nastolatka grałam na pianinie. Chodziłam nawet do szkoły muzycznej i nawet całkiem nieźle mi szło. Później jak skończyłam szkołę średnią poszłam na studia, zamieszkałam w akademiku i kontakt z instrumentem się urwał. Teraz po latach chciałabym wrócić do mojej pasji z przed lat. Rozglądam się za jakimś lepszym pianinem. Może macie jakieś pomysły?
 

specmiusic

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Lepszym? tzn. jak dobrym :)
podaj budżet, to będziemy wiedzieli gdzie szukać oraz napisz czy nowe czy używane, cyfrowe czy akustyczne. Jest trochę tego, więc warto od razu zawęzić poszukiwania do konkretnego segmentu.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Pisze że chce wrócić do lat młodości, więc chyba chce pianino akustyczne?
 

Balbiina

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2017
Posty
3
Punkty reakcji
1
Nie wykluczam na razie żadnej opcji. Wolałabym raczej nowe pianino, bo lubię nowe rzeczy i zawsze kupuję tylko nowe. Cyfrowe też będę rozważała choć w pierwszej wersji tylko akustyczne brałam pod uwagę. Jeżeli cyfrowe to musi brzmieć jak akustyk no i klawiatura też musi być dobrej jakości. Budżet, jak nowe to pewno w kredyt wezmę, więc czy 8000 czy 18000, jakoś poradzę. Jak używane to raczej za gotówkę, tak max. do 6000 zł.
 

specmiusic

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jeżeli finanse nie stanowią jakiejś większej bariery, to jeżeli cyfrowe to najlepiej hybrydowe, które najwierniej odzwierciedlają swoją pracą i mechanizmem pianina akustyczne. Już mniej więcej za ok 12-14 tys. można kupić bardzo dobrej klasy instrument hybrydowy. Jeżeli używana, to za 6 tys. kupisz już niezłe akustyczne.
 

specmiusic

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
W tej półce z nowych masz Casio GP-300, Kawai CA-97 i Rolanda LX-7. Wszystkie trzy modele są bardzo dobrymi instrumentami, ale każdy z nich jest inny. W zależności od tego którego brzmienie Ci najbardziej podejdzie i w która klawiatura najbardziej Ci będzie odpowiadała ten powinien znaleźć się w Twoim domu.
 

klawiszowiec

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2017
Posty
8
Punkty reakcji
0
Hybrydowe pianino to bardzo dobry kierunek jeżeli chce się mieć wysokiej klasy instrument cyfrowy. Wydatek dość duży, ale przyjemność gry na takim instrumencie jest warta innych wyrzeczeń.
 
Do góry