czy miesnie brzucha powinny byc spiete

Dherma

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
58
Punkty reakcji
0
Witam, czy mięśnie brzucha powinny być spięte podczas chodzenia, czy trzeba je wtedy rozluźnić - tak jakby napompować brzuch powietrzem. Czy spięte mięśnie brzucha podczas chodzenia to zły nawyk spowodowany na tle nerwicowym? Jednak gdy to zrobię to brzuch wydaje sie nienaturalnie powiększony i wzdęty, a chodzenie wtedy sprawia mi czasem dyskomfort. Sądząc na'chlopski rozum' człowiek nie powinien doswiadczas żadnego spięcia mięśni. Chciałbym wiedzieć czy takie spięcie zacisniecie sie mięśni podczas chodzenia jest czym naturalnym i czy wpływa to na wydalanie, trawienie, oddawanie moczu. Czy też macie coś takiego?
Powiem tak odkąd pamięta mialem takie spięcie mięsni w brzuchu, pozniej rozluznilem go tak, ze nie doświadcza juz tego spięcia. Właściwie przestałem o nim pamietac. Nie mam juz możliwości tego 'napompowania' brzucha powietrzem czy tez powiększenia jego objętości, ponieważ mięśnie są ciegle rozluznione ,'zrelaksowane'. Jednak podczas chodzenia czy biegania mam wrażenie ze te mięśnie powinny być spięte ponieważ sprawia to lekki dyskomfort. ??? :/
Aha mam wrażenie, ze wpłynęło to korzystnie na trawienie, wydalanie.
 

ela71

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Nigdy sie nie zastanawialam czy mam spięte czy rozluźnione mięśnie brzucha jak chodzę, ale jak tak piszesz i sie na tym skoncentrowałam to chyba nie czuję żeby były jakieś spięte. Bardzo ciekawa sprawa czy takie kontrolowanie siebie pod kątem tego spięcia czy rozluźnienia wpływają na procesy trawienne, może jest łatwy sposób żeby osoby które mają takie problemy mogły sobie pomóc a nawet o tym nie wiedzą. Czekam z ciekawością czy wypowie się ktoś kto faktycznie się zna ;)
 

Dherma

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2012
Posty
58
Punkty reakcji
0
Dziękuję za wiadomość. Wysłałem do Pani ciekawy artykuł opisujący ten problem.
Wygląda na to, ze takie spiecie jest czyms podswiadomym co dotyka tylko niektórych ludzi. ;)
;)
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie powinny być luźne - spinanie mięśni podczas chodzenia/siedzenia są zalecaną formą treningu.
 
Do góry