Obalasz rząd PiS? ...a wiesz juz kim go zastapić?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Przed chwilą czytalem jak to sie komuś Nowoczesna tu nie podoba. Potem psioczenie na rząd PiS.
Może wiec Wyobrazmy sobie że Mamy Moc....do obalenia rzadów PiS. Czy Obalamy go a jesli tak to kim zastapimy? A może powinnismy przestać psioczyć?
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
kszyrztofff napisał:
A może powinnismy przestać psioczyć?
powinniśmy przestać

nie chce mi się strzępić języka,więc przemówię tylko ustami artysty

https://www.youtube.com/watch?v=aniUnZUK-p8

https://www.youtube.com/watch?v=ziQuWcsy67U
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a co to za różnica, tak jakby nie było "misiewiczów" w poprzednich partiach

im wszystkim chodzi tylko o stołki a nie Polskę, co za różnica czy PO , Nowoczesna czy PIS,
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Różnica zawsze jest. Jeden ukradnie więcej, drugi mniej, trzeci prawie nic, czwarty w ogóle nic, ale straci przez głupotę - jest różnica.
Jeden będzie grał z Rosją, drugi z Niemcami, trzeci z USA - jest różnica.
Jeden wprowadzi kapitał Izraelski, drugi wprowadzi Chiński - jest różnica.
Jeden da podwyżkę lekarzom, drugi da policjantom - jest różnica.
I tak dalej i tak dalej. zawsze jest różnica.

Nie mniej dziś nie ma żadnej siły politycznej obok PISu, PO, PSL i SLD (nadal) która mogłaby sprawować realne rządy. Kukizy, Korwiny, Razem, KODy by się zatkały w pierwszym dniu i raczej nie odetkały (Korwin by pewnie nie przeżył). Władza to nie jest wygłaszanie pięknych teorii w telewizji czy w internecie. Jeszcze Nowoczesna mogłaby sobie dać radę bo pewnie otrzymałaby przeogromne wsparcie establishmentu czy nawet zagranicy (tym większe, że to banda matołów). Wzięliby parę miliardów w kilka miesięcy i abdykowali.
Widać to po PO, PISie czy wcześniejszych rządach. Mimo wielkich struktur, setek tysięcy ludzi powiązanych z władzą, ogromnymi wpływami właściwie wszędzie, nie udaje się długo utrzymać.
Alternatywy nie ma. Trzeba wybrać co komu się wydaje najlepsze. Bo jest różnica.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
faktycznie zawsze to odmiana, przedstaw program i ludzi to pomyślimy o poparciu
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Jeden wprowadzi kapitał Izraelski, drugi wprowadzi Chiński - jest różnica.
Jeden da podwyżkę lekarzom, drugi da policjantom - jest różnica.
Sorry chyba za mało inteligentny jestem dotąd myslałem że każdy kapitał śmierdzi tak samo a czy sie podnosi policjantom czy lekarzem dotąd mnie nie interesowało.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Herbatniczek napisał:
faktycznie zawsze to odmiana, przedstaw program i ludzi to pomyślimy o poparciu
Bezrobocie spadnie, leki stanieją, wszystko stanieje, na drzewach zacznie rosnąć złoto, drogi będą idealne i za rok wygramy Eurowizję. Co ludzi zaś się tyczy, to zaraz skoczę pod sklep i ogarnę towarzystwo. ;)
 
M

MacaN

Guest
Jest różnica choćby w polityce migracyjnej, PiS mi od tym kątem odpowiada.

Jest różnica w podejściu do gospodarki - socjalizm w wykonaniu Kaczyńskiego mi z kolei nie odpowiada.

Jest różnica w podejściu do wojskowości. Tutaj nie wiem, czy PiS mi odpowiada. Z jednej strony wprowadzają śmieszne reformy mające osłabić kraj, z drugiej wzmacniają logistykę, stawiają na Polski przemysł, wprowadzają US Army do Polski. W sumie tutaj jest jeszcze trzecia strona... Bujają w obłokach, ostatnio czytałem o projekcie WAT za 100 mln. złotych... 4 drony - matki latające na wysokości uniemożliwiającej namierzenie przez co najmniej dobę oraz rój mniejszych dronów. Bojowe i rozpoznawcze. Jak ktos przekaże na to te 100 baniek, to po zmianie władzy znów ABW będzie zbierać mi profesorków z wykładów.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Sklep spożywczy Herbatniczku.

MacaN, akurat kwestia podejścia do wojska mi się obecna podoba. A przynajmniej w teorii. Bo jeśli w praktyce się okaże, że po odejściu wszystkich anty-pisowskich generałów i innych żołnierzy Wojsko Polskie przestanie być wojskiem polskim a stanie się wojskiem pisowskim, to będzie słabiutko. Oj, słabiutko. A wtedy to już śmieszki śmieszkami, ale naprawdę może się okazać, że jak się Putin wkurzy to nas dosłownie wyzwoli spod tego jarzma. Albo Amerykanie zdecydują się na dorzucenie gwiazdki do flagi.
 
M

MacaN

Guest
Taa, tylko ja mam na myśli szczegóły, bo np. wprowadzenie tysięcy dronów " bojowych " dla OT, gdzie dronem bojowym nazywa się quadrocopter sterowany radiowo, o rozpiętości 40 cm, to ja przepraszam, ale to jest kpina, a nie wojsko.

To samo tyczy się projektów rodem ze Star Wars, które nigdy nie zostaną zrealizowane ( ten rój dronów o którym pisałem wcześniej ). Tak sie osłabia armie, bo z budżetu MON idą grube miliony na głupie projekty. Te drony OT Rosja i każdy inny kraj atakujący Polskę, zagłuszy bez żadnego problemu, bo to będą zabawki takie same, jak możesz kupić w sklepie.

Natomiast jesli rozmawiamy o ogóle, to tak - wzmacnianie armii to plus. Rakiety JASSM-ER chociażby - broń jakiej nigdy nie mieliśmy. Super, Rosja aż kii ze złości.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Jeśli chodzi o obrone przed Rosją spotkałem sie z opinią że: "powinniśmy inwestować w taktyczna broń średniego zasiegu" jest to wpis gościa z innego forum. Tak sie zastanawiam co gość miał na myśli pisząc: taktyczna broń średniego zasiegu oraz jaką skale wydatków?
 
M

MacaN

Guest
kszyrztofff napisał:
Tak sie zastanawiam co gość miał na myśli pisząc: taktyczna broń średniego zasie
Pewnie np. Homary, które coś stoją w miejscu, a za PO się rozwijały. To mobilne wyrzutnie rakiet ziemia - ziemia, z pociskami o zasięgu 300 km.
 
Do góry