Aranżacja pokoju dziecka

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Witajcie. Czeka nas pierwszy remont pokoju dzieci.
Młodsze ma 2 lata, starsze 6. Szukamy optymalnego rozwiązania.
W ostateczności zdecydujemy się na pomoc projektanta, ale liczymy, że jednak Wy nam pomożecie.
Pokój to 4,2x2,5 więc nie ma szaleństwa. O czym powinniśmy pamiętać?
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Bardzo kreatywna rada, ale sądzę, że o tym pamiętać będziemy.
A coś aranżacyjnego, związanego z kolorami, dopasowaniem tych kolorów, ewentualnie propozycje mebli, wyposażenia?
Będziemy wdzięczni za wszelkie praktyczne rady ;-)
 
M

MacaN

Guest
Jesli o kolory chodzi, to warto o płci dziecka wspomnieć chyba ;)

Do chłopca np. pasuje różowy ( ja miałem różowe ściany w pokoju :D ). Na meblach ze sklepu się nie znam, bo prawie ich nie mam, dlatego nie doradzę w tym przypadku.

No serio, co może potrzebować 2 i 6 letnie dziecko? Dywan, na którym będzie mogło rzucać klockami, miejsce, gdzie będzie mogło robić sobie bazy, pułki na szpargaly i tyle...
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim - ściany w uniwersalnych kolorach. Na pewno żaden róż, czy coś do przesady dziewczęcego. Nawet jeśli to są dwie dziewczynki.
Skoro dziecko ma 6 lat, to za rok idzie do podstawowki. Ma biurko? Jeśli nie to radzę zabudować jeden róg biurkiem na wymiar. WOlnostojące nie będzie dobrym wyborem bo zajmie znacznie mniej miejsca, a tak wykorzystacie powierzchnię, której zazwyczaj nie ma jak wykorzystać. Wysokość biurka taka, aby młodsze dziecko nie mogło wszystkiego ściągać do momentu aż zmądrzeje - czyli gdzieś przez kolejny rok ;-) Łóżka zdecydowanie piętrowe. Warto postawić wysoki regał, z półkami na tyle szerokimi, aby pomieścić skrzynie z zabawkami. Zdecydowanie szafa na wymiar - czy to zabudowany róg, czy gdzieś po środku. Na koniec jakiś niewielki dywanik i powinno jeszcze zostać sporo miejsca do zabawy. Nie. To nie moje pomysły. Projektantka nam wykorzystywała powierzchnię ;-)
O oświetleniu też coś napisać? ;)
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Polecam pooglądać programy o tematyce związanej z remontami i aranżacjami pokoi dziecięcych. Godne polecenia wg mnie jest cykl Doroty Szelogowskiej "Dorota was urzadzi". Trzeba poszukać odcinków dotyczących właśnie pokoi dziecięcych (niestety nie potrafię podać konkretnych numerów odcinków czy sezonów, ale z odnalezienie nie powinno być problemu, zwłaszcza, że można to oglądać na necie). Z tego, co pamiętam robiła takie metamorfozy dla dwójki dzieci. Pokazywała jak robić "strefy" dla każdego z dzieci kolorem i światłem. Ciekawym rozwiązaniem, które często stosuje jest farba tablicowa.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Karolka - dzięki, nigdy tego nie oglądałam. Poszukam odcinków w sieci.
To chłopiec i dziewczynka. Dziewczynka starsza.
Maczka - napisz o oświetleniu. Dzięki za bardzo użyteczne porady.
A najlepiej wstaw fotkę tego, co macie u siebie ;-)
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Co do oświetlenia, to na suficie mamy zrobiony gips karton, a w nim normalne halogeny. Czyli bez szaleństwa.
A najlepiej to sobie zobacz projekt:

Studio-Aranzacji-Opole-Pokoj-4-latka-003.jpg


To od studioaranzacji.pl - oni właśnie robili dla nas projekt. Może lepiej bazować na czymś gotowym?
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Co jest wykorzystane po lewej stronie na tej ścianie? Farba tablicowa? Bo wygląda na to, że po tej ścianie można malować kredą.
Podoba mi się kolor mebelków. Nie przekonuje mnie jednak takie łóżko. Na pewno wolelibyśmy coś bardziej artystycznego. Trochę tak nijako wygląda i jest niewiele miejsca na górze, co nie?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy dokładnie tak to się nazywa, ale efekt jest dokładnie taki tzn. dzieci mogą normalnie malować po niej krędą, a wszystko jest łatwo ściera. Podejrzewam, że tam zastosowano coś więcej niż tylko farbę tablicową, ale o to już pytaj w studiu aranżacji.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Bez znaczenia. Zapytam tych ludzi od aranżacji co tam jest zastosowane i ile będzie ewentualnie kosztowało dopasowanie projektu do nas, bo jeśli to nie będzie znaczna kwota, to ja mogę sobie nawet odpuścić zabawę w samodzielne ustawianie wszystkiego. Niech to zrobi ktoś, kto ma o tym pojęcie. Teoretycznie wtedy całość powinna być znacznie bardziej funkcjonalna, co nie?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Poszukajcie sobie jeszcze po gotowcach czegoś, co sami zaproponujcie do wdrożenia. Później będzie już zbyt późno, a jednak w pokojach dzieci naprawdę można wprowadzić wiele elementów funkcjonalnych i kolorystycznych, które zupełnie odmienią pomieszczenie, tak żeby zrobiło się ono klimatyczne.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Oni, ci projektanci nam wszystko dopasują - pokazali nam nawet mailowo kilka innych pomysłów, jakie powinny się sprawdzić w tym przypadku i przynajmniej my jesteśmy zdecydowanie na tak - odpowiadają nam te pomysły. Niektóre mocno zakręcone, ale w naszym stylu.
 
K

kawann

Guest
Do tego pokoju dodałabym jakiś dywan - taki nowoczesny dający wrażenie trojwymiarowości idalnie by pasował do tego pokoju. Jest wykonany z wełny i dzięki temu dzieciom będzie ciepło.
 

Lemonka83

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2011
Posty
100
Punkty reakcji
1
Trochę wysoko to łóżko, można głową o sufit zawadzić przy wstawaniu :p. Ja bym dała jeszcze ciemniejszą podłogę i jakiś dywan na środku w żywym kolorze.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Remont czyli to, co wszyscy lubimy najbardziej. Zwłaszcza samo przygotowywanie się do niego, jeżdżenie i szukanie potrzebnych narzędzi i materiałów. Ale przecież można sobie zaoszczędzić zachodu oraz pieniędzy, skłaniając się ku ofertom internetowym.
 

adam933

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja w trakcie aranżacji pokoju moich dwóch małych synów – 5 i 2 latka postanowiliśmy skorzystać z usług pracowni architektonicznej chmiest.com . Uznaliśmy wspólnie, że najlepiej będzie wybrać biały kolor ścian, panele podłogowe, dywan na wzorami dróg, przystanków itd., oświetlenie ledowe, łóżko piętrowe (biały kolor). Największy problem mieliśmy z zabawkami, ale uznaliśmy, że najlepiej będzie schować je do plastikowego pojemników zamykanych. Kolejną fajną sprawą było to, że po przeciwnej stronie łóżek chłopaków na ścianie został "wklejony" dość duża mapa świata, która daje świetny efekt wizualny. W pokoju tym również znalazło sie jedno na razie biurko bo wiadomo za dwa lata jeden z nich będzie chodził do szkoły. Ogólnie powiem tak pomysłów dużo ta firma miała, ale nam z żoną zależało na tym by pokój był prosty i funkcjonalny jednocześnie i udało się to nam ;).
 

WandaKamecka

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2017
Posty
115
Punkty reakcji
11
No i zawsze warto dorzucić coś ekstra! Moja znajoma urządziła przepiękny pokój w stylu skandynawskim dla malucha, którego się jeszcze spodziewa, ale już niedługo będzie na powierzchni ;) Ale brakowało jej czegoś na ścianę, więc dostała ode mnie magiczny plakat od
 
Do góry