"Biedna dziewczynka"

czemutakjest

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
hej,
wytłumaczcie jak to jest, że facetów kręcą dziewczyny, które robią z siebie tzw ofiary losu, biedne dziewczyny? Zamieniają się w małe dziewczynki, z problemami, którymi trzeba się zaopiekować, zrobią minę płaczącą i od razu wszyscy chcą nimi się opiekować. Ja jestem zupełną odwrotnością niż w moim wieku powyższe typy: jestem silna, staję się niezależna, polegam na sobie, wiem czego chcę, mam poukładane w głowie, mimo ze też przeżyłam coś. Z tego co zawsze było wiadomo to to, że mężczyźni wolą pewne siebie kobiety, które wiedzą czego chcą, mają własne zdanie i kroczą swoją drogą. A ja zawsze trafiam na facetów, którzy są starsi niż ja(25 lat, 28 lat, ja mam 23 lata), którzy jak zobaczą którąś dziewczynę co robi z siebie "biedną, bezbronną" to od razu lecą do niej.... Znam osobiście dobrze takie przypadki i żadna z nich nie jest biedna, nie ma żadnych problemów Bóg wie jakich a tak robią z siebie... A faceci na to lecą.... Może to jest na nich sposób? Mimo tego, że jestem silna, niezależna to umiem pokazywać uczucia, prosić o pomoc.
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
Jako facet. Mnie takie dziewczynie nie kręcą, przebojowe również nie, wole raczej ustabilizowane, z którymi moge wspólnie coś robić i współnie rozwiązywać problemy - więc jest to różnie.
Ale mój kuzyn leci na takie dziewczyny i zadałem mu to samo pytanie - odpowidział, że są łatwe do zdobycia :) nie trzeba się starać, wystarczy rozwiązać ich problem - ''takie to rycerskie.'' No może w XV wieku, dzisij chodzi o coś innego.
 

czemutakjest

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dawidq napisał:
Jako facet. Mnie takie dziewczynie nie kręcą, przebojowe również nie, wole raczej ustabilizowane, z którymi moge wspólnie coś robić i współnie rozwiązywać problemy - więc jest to różnie.
Ale mój kuzyn leci na takie dziewczyny i zadałem mu to samo pytanie - odpowidział, że są łatwe do zdobycia :) nie trzeba się starać, wystarczy rozwiązać ich problem - ''takie to rycerskie.'' No może w XV wieku, dzisij chodzi o coś innego.
Faktycznie może w XV wieku. Łatwe mówisz? coś w tym jest zapewne. Czyli uważasz, że to są wyjątki i świadczy o tym brak dojrzałości faceta?
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
Może źle to ująłem, że łatwe - zły dobór słów - przepraszam :)

chodzi mi raczej o to, że są bardziej naiwne ( a nie łatwe ) nawine na słodzenie mężczyzn, latwe na jego manipulacje co to on nie potrafi załatwić.
A powiedzmy sobie szczerze, jak nie masz kasy czy znajomości lub silnej persfacji ( czyli tego czegoś - ten błysk w oku ) to możesz co najwyżej masło na kreche załawic w żabce : D XD


Dlatego faceci próbuja przed takimi dziewczynami zabłysnąć. - gorzej jak trafią takie laski na chama.

Ale taki facet to i tak lepsza alternatywa niż facet, który zarywa na bogatego cwaniaka, choć niczego nie ma do zaoferowania, a potem potrafi zostawić kobięte na lodzie. - nie rzadko z dzieckiem
A taki, który się zakocha po przez zaoferowaną pomocy to zawsze będzie takim miśkiem - przytualskiem i będzie dbać jakoś o taką dziewczynę - lepszy rydz niż nic :D

Ja nie potrafiłem nieść sztucznej pomocy, nie potrafię bajerować (choć nie raz zbajerowałem laski - i to nie nieświadomie :D :D - to są śmieszne historie) - nie odpowiada mi takie słodzenie do bólu (nawet jak jest szczere i z miłości) wole związek normalny, stabilny i silny gdzie pomoc jest wtedy kiedy jest potrzebna albo po prostu szukanie innych alternatyw i rezygnacja z pewnych celow na ich rzecz.
Może tak na to patrze, ponieważ mój ojciec był szkolony właśnie w takich relacjach męsko - męskich i męsko -damskich jak pracował w polcji w śledczej.

Zastanawia mnie to jaki odsetek facetów tak myśli - spróbuje sam odpowiedzieć na to pytanie retorycznie. Że z wiekiem mężczyzna dojrzewa poprostu sam do pewnych rzeczy, ale to też nie wszyscy.
czemutakjest napisał:
Czyli uważasz, że to są wyjątki i świadczy o tym brak dojrzałości faceta?
Wdaje mi się poprostu, że większość facetów późno dojrzewa lub wcale



czemutakjest napisał:
A ja zawsze trafiam na facetów, którzy są starsi niż ja(25 lat, 28 lat, ja mam 23 lata), którzy jak zobaczą którąś dziewczynę co robi z siebie "biedną, bezbronną" to od razu lecą do niej

Może poprstu Ciebie szanowali i kochali w tym związku, a te biedne dziewczynki potraktowali jak biedne i bezbronne dziecko lub bezmocna cureczkę - może też chcieli pokazać, że Tobie, że potrafią zareagować odpowiednio

Może te dziewczyny specjalnie ich prowokowały - nie które lubią się tym bawić

A może bylaś zbyt silna w tym związku - niekórzy faceci chcą dominowac i pokazywać tą dominacje właśnie po przez niesienie pomocy, niektórzy są ulegli , a nie którzy chcą dzielić się władzą po równo.



Żyjemy w tak dziwnych czasach, że czasami o stanowisku lub prestiżu w pracy może świadczyć tylko uroda kobiety lub przystojność faceta niz zdobyte umiejętności , prezentacyjność będzie miała tu bardziej kluczową rolę od zysków firmy, a brudną robotą zajmną się ci starzy i brzydcy. Ale są firmy, urzędy, itd, gdzie nad urok bierze się umiejętność i doświadczenie - bo bez nich nic nie pójdzie. i Tutaj polę do popisu mją te silne i ukierunkowane osoby, gdzie może i są ładne czy przystojny, ale mają um,iejętnośc i potrafią przekuć to w dominacje i pewność siebie co nie których odpycha. :D :D dziwne to wiem, to nie tyczy też wszytskich to tylko wycinek społeczeństwa - na szczęście
 

czemutakjest

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dawidq napisał:
Może źle to ująłem, że łatwe - zły dobór słów - przepraszam :)

chodzi mi raczej o to, że są bardziej naiwne ( a nie łatwe ) nawine na słodzenie mężczyzn, latwe na jego manipulacje co to on nie potrafi załatwić.
A powiedzmy sobie szczerze, jak nie masz kasy czy znajomości lub silnej persfacji ( czyli tego czegoś - ten błysk w oku ) to możesz co najwyżej masło na kreche załawic w żabce : D XD


Dlatego faceci próbuja przed takimi dziewczynami zabłysnąć. - gorzej jak trafią takie laski na chama.

Ale taki facet to i tak lepsza alternatywa niż facet, który zarywa na bogatego cwaniaka, choć niczego nie ma do zaoferowania, a potem potrafi zostawić kobięte na lodzie. - nie rzadko z dzieckiem
A taki, który się zakocha po przez zaoferowaną pomocy to zawsze będzie takim miśkiem - przytualskiem i będzie dbać jakoś o taką dziewczynę - lepszy rydz niż nic :D

Ja nie potrafiłem nieść sztucznej pomocy, nie potrafię bajerować (choć nie raz zbajerowałem laski - i to nie nieświadomie :D :D - to są śmieszne historie) - nie odpowiada mi takie słodzenie do bólu (nawet jak jest szczere i z miłości) wole związek normalny, stabilny i silny gdzie pomoc jest wtedy kiedy jest potrzebna albo po prostu szukanie innych alternatyw i rezygnacja z pewnych celow na ich rzecz.
Może tak na to patrze, ponieważ mój ojciec był szkolony właśnie w takich relacjach męsko - męskich i męsko -damskich jak pracował w polcji w śledczej.

Zastanawia mnie to jaki odsetek facetów tak myśli - spróbuje sam odpowiedzieć na to pytanie retorycznie. Że z wiekiem mężczyzna dojrzewa poprostu sam do pewnych rzeczy, ale to też nie wszyscy.

Czyli uważasz, że to są wyjątki i świadczy o tym brak dojrzałości faceta?
Wdaje mi się poprostu, że większość facetów późno dojrzewa lub wcale


czemutakjest napisał:
A ja zawsze trafiam na facetów, którzy są starsi niż ja(25 lat, 28 lat, ja mam 23 lata), którzy jak zobaczą którąś dziewczynę co robi z siebie "biedną, bezbronną" to od razu lecą do niej

Może poprstu Ciebie szanowali i kochali w tym związku, a te biedne dziewczynki potraktowali jak biedne i bezbronne dziecko lub bezmocna cureczkę - może też chcieli pokazać, że Tobie, że potrafią zareagować odpowiednio

Może te dziewczyny specjalnie ich prowokowały - nie które lubią się tym bawić

A może bylaś zbyt silna w tym związku - niekórzy faceci chcą dominowac i pokazywać tą dominacje właśnie po przez niesienie pomocy, niektórzy są ulegli , a nie którzy chcą dzielić się władzą po równo.



Żyjemy w tak dziwnych czasach, że czasami o stanowisku lub prestiżu w pracy może świadczyć tylko uroda kobiety lub przystojność faceta niz zdobyte umiejętności , prezentacyjność będzie miała tu bardziej kluczową rolę od zysków firmy, a brudną robotą zajmną się ci starzy i brzydcy. Ale są firmy, urzędy, itd, gdzie nad urok bierze się umiejętność i doświadczenie - bo bez nich nic nie pójdzie. i Tutaj polę do popisu mją te silne i ukierunkowane osoby, gdzie może i są ładne czy przystojny, ale mają um,iejętnośc i potrafią przekuć to w dominacje i pewność siebie co nie których odpycha. :D :D dziwne to wiem, to nie tyczy też wszytskich to tylko wycinek społeczeństwa - na szczęście
Dziwne czasy są teraz prawda. Nie byłam nigdy zbyt silna w związku. Właśnie oto chodzi, że jedna lubiła się tym bawić, drugiej osobiście nie znam, To mnie zastanawia: czy facet nie widzi, że dziewczyna w ten sposób nim manipuluje i bawi się stosując gierki, że niby jest taka biedna, i nieporadna?
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
wiesz ogarnęty facet czyli nie chodzi mi tutaj o wiedzę, pozycję czy inne duperel ale facet o inteligencji emocjonalnej ( i też nie chodz mi to, że będzie jakiś laluj, beksa, wrażliwiec) opanuje się w każdej sytuacji ogólno życiowej, nie poleci od razu kola zmieniać, Przytocze tutaj książki Zimbardo (USA) o inteliegncji wielorakich , polskich wydawców nie znam, ale wiem, że są Polskie publikacje z tego działu, polskich naukowców.

i taki przykład: podobne sa w książce - przytacza sytuacje obrazowa Akcja - reakcja
Jeśli powiedzmy jakaś kobieta poprosi o pomoc przy samochodzie, to cześć kolesi poleci bez fachania i będzie udawać, że się zna, a będzie tylko gapić sie w silnik jak kot w laser. co więcej może też coś spartolic po drodze i będzie jeszcze gorzej Xd nie raz widziałem takie sytuacje

Inny natomiast facet podejdzie i będzie robić wywody co się schrzaniło, aby tylko pogadać i stworzyć pozory, że myślą nad problemem

natomiast mechanik podejdzie naprawi i jeszcze skasuje za naprawę taką panienkę :D

a ktoś kto się nie zna faktycznie na mechanice, ale "nie napastuje ludzi pierdołami" ale usłyszy prośbe o pomoc, to podejdzie spokojnie ze swoją dziewczyną za pachę, XD i zapyta sie co się stało, i udzieli rady, czy ktoś może ją scholować, czy może zadzwonić o pomoc - rozezna sie w sytuacji, a jak to zrobi to odejdzie na obok i tyle, albo pojedzie dalej jeśli nikt nie umiera.

Ja bym np: nie stał i nie czekał XD aż jej mąż przyjedzie z pomocą - naprawdę była by to infantylna sytaucja , że jakiś obcy koles stoi z czyjąć kobietą na poboczu XD masakra



Ale z kobietami jest podobnie. jak nie wie jak ma pomóc to odejdzie i tyle, a jeśli jest nachalna to będzie się narzucać, że to tak, a to tak ma być - babcie z reguły tak mają XD
 

czemutakjest

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Tak wiem doskonale czym jest inteligencja emocjonalne bo w pracy mam szkolenia z tego zakresu:) Widzisz to nie jest pierwszy przypadek, że dziewczyna zagra ofiare losu, jacy to wszyscy sa źli i niedobrzy a ona taka biedna. Doskonale wiem co jedna z takich dziewczyn wyczyniała. I na prawdę wg mnie trzeba albo być ślepym, żeby nie widzieć takich gierek albo facetem, który myśli tym co ma w spodniach. Nie wiem jak Ty ale z mojej strony to tak żałośnie z boku wyglądało, że naprawde załamałam się aż.
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
bo widzisz zło czy nie zło, trzeba liczyć na siebie - taka prawda, wszytsko co umiesz, musisz wykorzystać dla siebie, ewentualnie dla bliskich jeśli potrzebują pomocy lub są faktycznie bezradni.

A nagorzej jest, że jak facet pomyśli spodniami, a nie spokojem, to niestety może czasami ponieść straty :D Filmy komediowe nie bez przyczyny pokazują takie wątki.
A chciałbym teraz zadać pytanie w drugą stronę, jeśli była byś mi w stanie na nie odpowiedzieć - zakładam z góry, że to i tak zależy od osby, więc nikogo nie generalizuje, ale Ty co widzisz jako kobieta w środowisku, w pracy, na ulicy, na imprezach, wśród koleżanek - dlaczego kobiety pociągają faceci, którzy stroją się na chama, że im bardziej facet odrzuca tym lepszy, im ma lepszą pyskówkę tym potężniejszy, internet az huczy od tego . Ogladałem też wczora Pitbulla - nowe początki, taka sama sytuacja, główny aktor im bardziej był chamski im bardziej odrzucał tym bardziej do niego leciała, Jest na to jakaś teoria, wyjaśnienie :D XD Jestem ciekaw jak widzą to kobiety, dziewczyny.
 

czemutakjest

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dawidq napisał:
bo widzisz zło czy nie zło, trzeba liczyć na siebie - taka prawda, wszytsko co umiesz, musisz wykorzystać dla siebie, ewentualnie dla bliskich jeśli potrzebują pomocy lub są faktycznie bezradni.

A nagorzej jest, że jak facet pomyśli spodniami, a nie spokojem, to niestety może czasami ponieść straty :D Filmy komediowe nie bez przyczyny pokazują takie wątki.
A chciałbym teraz zadać pytanie w drugą stronę, jeśli była byś mi w stanie na nie odpowiedzieć - zakładam z góry, że to i tak zależy od osby, więc nikogo nie generalizuje, ale Ty co widzisz jako kobieta w środowisku, w pracy, na ulicy, na imprezach, wśród koleżanek - dlaczego kobiety pociągają faceci, którzy stroją się na chama, że im bardziej facet odrzuca tym lepszy, im ma lepszą pyskówkę tym potężniejszy, internet az huczy od tego . Ogladałem też wczora Pitbulla - nowe początki, taka sama sytuacja, główny aktor im bardziej był chamski im bardziej odrzucał tym bardziej do niego leciała, Jest na to jakaś teoria, wyjaśnienie :D XD Jestem ciekaw jak widzą to kobiety, dziewczyny.
Pitbulla nie oglądałam więc nie odniosę się do tego :) Chodzi Ci, dlaczego kobiety wolą drani?
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
no tal, ale wiem, że nie wszytskie, co jest wg. was kobiet w nich takiego ciekawego (np: wg twoich koleżanek, co zaobserwowałaś)
 

czemutakjest

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
hmm szczerze? Chyba to, że są pewni siebie i potrafią sami podjąć decyzję oraz że w odróżnieniu do dzisiejszych mężczyzn nie boją się różnych rzeczy. Wiem, że teraz też mogę generalizować ale niestety teraz praktycznie co drugi facet to chodzi w rurkach(niby moda ale to nie jest męskie), nie potrafi sam podjąć decyzji, boi się cokolwiek zrobić. Mogłabym to nazwać, że media tworzą obraz niemęskich mężczyzn, pod wpływem tego jak się zachowują to kobieta staje się bardziej męska: podejmuje decyzje, jest pewna siebie, wie czego chce, utrzymuje rodzine.
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
no tak, z tym się zgodzę, facet musi starać się przedsiębiorczy, ale niektórzy faceci poprostu są agresywni i to mnie zastanawia. Mógbym zrozumieć, że laski o słabych ambicjach polecą na takiego brutala, ale jest i tak, że normalne dziewczyny są z takimi kolesiami XD to jest zadziwiające, starają się reanimowac związek, albo też czasem i dochodzą do wniosku, że faktycznie nie ma to sensu i odchodzą, chyba najbardziej to widać w przykładach kobiet, które wpadły z takimi kolesiami, bo jak jeszcze taki był tylko chłopakiem, partnerem - to nie istotne, histora, wspomnienie i nic sie nie stało XD gorzej jak wynikają z tego konsekwencje.

W sumie temat rzeka :D XD
 

czemutakjest

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
A to nie miałam takich doświadczeń :D Jeśli chodzi o tych z tematu to raczej należali to tej grupy, którą wymieniłam w pierwszym zdaniu z ostatniego mojego komentarza. Dlatego kurcze nie wiem czy ten typ chce być z takimi laskami, które ciągle uprawiają gierki jakie to są biedne czy z dziewczynami, które doceniają jacy oni są, proszą ich o pomoc jeśli faktycznie potrzebują i traktują ich jak mężczyzn na których można polegać
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
W sumie w pewnym stopniu temat został zapętlony
czemutakjest napisał:
Dlatego kurcze nie wiem czy ten typ chce być z takimi laskami, które ciągle uprawiają gierki jakie to są biedne czy z dziewczynami

Mozna by dość do wniosku wg wielu psychologów, że ludzie ostatecznie - przynajmniej ci którzy chcą, dobiora sie w pewne pracy,
- ludzi interesu bizneswomen + biznesmen
- lekarz + lekarka
- nauczyciel + nauczycielka

i tak dalej
- wrażliwec + wrażliwa
- cwaniak + cwaniara
- bogacz + bogata
- do. wychowana + d.wychowany

I wynika to nie z powodu, że jest to urok czy miłość, ale lepiej i bezpieczniej się czujemy w takim związku. Miłość przychodzi z po krótkim czasie (np: po paru dniach)

Oczywiście jest pełno osób, które zakochują się od pierwszego wejrzenia czy wrażenia:D ale ostatecznie to ten sam mechanizm tylko działający na odwrót - najpierw miłość potem rekonesans :D XD XD

Dlatego ja nie wierze w miłośc od pierwszego wejrzenia, ja widzę fajną dziewczynę na ulicy, na która zwracam uwagę jako samiec, facet, ale to nic mi i tak nie mówi jaka jest ta osoba itd. Nie umię się tak zauroczyć i wiele ludzi tak ma. - to normalne z tego co widzę. :)
 
M

MacaN

Guest
Też nie można przeginać. Kobieta, która za najwyższy cel postawi sobie dążenie do kariery zawodowej, stawiając faceta gdzieś tam z tyłu nie jest dla niego ( przynajmniej dla mnie ) atrakcyjna. Głownie dlatego, że zawsze byłbym na 2, albo i 3 miejscu. Albo wszystko, albo nic. Także tutaj trzeba specyzować słowa " silna kobieta, która wie, czego chce, jest niezależna i polega na sobie ".

Jeśli polega na sobie i jest tak bardzo niezależna, to po co jej facet? ;) Dla seksu? No to ja dziękuję za taką kobietę, bo nie miną 2 lata, a znajdzie sobie własnie starszego, doświadczonego j***ke, któremu będę mógł pod tym względem buty pucować. :)
 

czemutakjest

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
U mnie nigdy kariera nie była na pierwszym miejscu. Zawsze najpierw jest rodzina, przyjaciele, zwiazek
 
M

MacaN

Guest
Plus dla Ciebie. A ta kolejność to przypadkowa? Bo moim zdaniem powinno być trochę inaczej.
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
W sumie prawie dobra :D XD 1.rodzina, 2, związek, 3, przyjaciele, choć czasami z przyjaźni robi się związek i na odwrót, więc 2 to 3 , a 3 to 2 , hahahaha, tak dla żartu
A powiedz mi w jakiej dziedzinie pracujesz, że masz ogólne wiadomości na temat psychologii: bankowość, PR, urzędy, ??

Ja na przykład jestem psycho - pedagogiem i pracuje ogólnie z ludźmi w szczególności z młodzieżą.

Ta twoja prowokacja, o której mówisz - -to też mnie w pracy spotkało, miałem taką podopieczną (17 lat), której spodobało się, że jestem wychowawcą - menagerem, dla mnie było to śmieszne, że traktuje mnie jak priorytetowo, nie powiem, była ładna i starała się strasznie mnie przyciągnąć np: swoimi ruchami, tonem, seksownie starał się nie kończyć zdania, gapiła się na mnie jak na obrazek, ubierała się wyzywająco, ale do ośrodka nie mogła przyjść w mini czy w dekolecie - było to zabrionione. A co do mojego kierownictwa - to dziwnie zabrzmi XD XD kierowałem po prostu bezpieczeństem młodzieży mi podległej i rozwiązywaniem ich problemów i de facto miałem funckje kierownicze tylko wtedy, kiedy wymysliłem sposób rozwiazania problemy i musiałem poprostu go doprowadzić: blache sprawy jak strategoa szukania pracy dla młodych, szukanie szkoły, korepetycje, szkolenia o np: szkoldiwości alkoholu, i takie innie pierdoły co są w szkole.

A czemu tak drążysz ten temat ?? - pozwole sobie zapytać: facet cię zdradził i pytasz nie śmiało - CZEMU ??

ja się w sumie nie zastanawiam, dlaczego kobiety są takie jakie sa, a są różne. :) wybieram mi te, z którymi dobrze się czuje w rozmowie i tyle mi wystarcza do szczęścia.



P.S. Oczywiście nie musisz odpowiadać. :)
 
M

MacaN

Guest
Dawidq napisał:
W sumie prawie dobra XD 1.rodzina, 2, związek, 3, przyjaciele, choć czasami z przyjaźni robi się związek i na odwrót, więc 2 to 3 , a 3 to 2 , hahahaha, tak dla żartu
Śmiej się, ale to chyba najbardziej bolesne, co może kogoś spotkać ( może poza zdradą ).

Jednak ja tam się nie zgadzam, 1. Związek, 2. rodzina 3. przyjaciele moim zdaniem. Dlaczego? Bo jeśli piszemy o poważnym związku, to tworzymy powoli własną rodzinę, reszta musi zostać odprowadzona na dalszy plan.



Dawidq napisał:
A czemu tak drążysz ten temat ?? - pozwole sobie zapytać: facet cię zdradził i pytasz nie śmiało - CZEMU ??
A to też mnie zastanawia. Choć zdradził to pewnie złe słowo. Raczej zostawił dla innej ( a to się ceni ).
 
Do góry