jerzy_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim,
zastanawiam się nad zaocznym liceum, ale nie mam pojęcia jak wygląda nauka w takich szkołach.
​Był ktoś i mógłby podzielić się opiniami, wrażeniami? Które warto wybrać a którego unikać?
Proszę o pomoc....
 

19Marcin89

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
jerzy_k napisał:
Cześć wszystkim,
zastanawiam się nad zaocznym liceum, ale nie mam pojęcia jak wygląda nauka w takich szkołach.
​Był ktoś i mógłby podzielić się opiniami, wrażeniami? Które warto wybrać a którego unikać?
Proszę o pomoc....
zaoczne liceum super sprawa chodzi sie tylko w weekendy traktują Cię już jak na studiach a nie w zwykłym liceum nic nie wolno i wgl tak że po polecam aa i matura też zadana :)
 

jerzy_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
a gdzie chodziłeś? możesz coś polecić? czytałem troche o tych zaocznych liceach i zastanawiam się nad Cosinusem
 

Edyta Borewicz

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
myślę że Cosinus to dobry wybór. Działają już tyle lat, tyle ludzi tam się uczyło że coś w tym musi być :) słyszałam ze mają oni najlepszą zdawalność matur wśród tego typu szkoł, wiec myślę ze warto się tam wybrać
 
M

MacaN

Guest
No mówcie co chcecie, ja tam żałuję, że do cosinusa nie poszedłem, serio. Kasa by była, doświadczenie by było i rok wcześniej na studia bym poszedł. Myślę, że warto wybać taką szkołę...
 

Edyta Borewicz

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
no takiej gwarnacji dać to nie mogą xD bo niby skąd mają wiedzieć że wszyscy uczniowie się nauczą i zdadzą państwowe egzaminy więc śmiech na sali xD
Ale z tego co wiem najwyższą zdawalność takich zewnetrznych egzaminów ma szkoła Cosinus,
 
M

MacaN

Guest
borka_E napisał:
no takiej gwarnacji dać to nie mogą xD bo niby skąd mają wiedzieć że wszyscy uczniowie się nauczą i zdadzą państwowe egzaminy więc śmiech na sali xD
Chodziło o kursy. Spokojnie, mogą. Robiąc uprawnienia SEP widziałem jak to sie odbywa. Moi egzaminatorzy " znali swoje miejsce ", że tak to ujmę :)
 

Edyta Borewicz

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Kursy to jasna sprawa, ale ja odnosiłam do państwowych egzaminów zewnętrznych. Tu już wiele zależy od samych uczniów i w dużej mierze od przygotowania ich przez nauczycieli. Dlatego ja stawiałabym na sprawdzone szkoły :)
 

jerzy_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Klamka zapadła :) zapisałem się jednak do Cosinusa, mam nadzieję że nie bedę załował...
Spoko opcja bo nawet nie musiałem tam iśc tylko wypełniłem jakiś formularz rejestracyjny na ich stronce :)
 

kasia393

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
o nawet nie wiedziałam że mają taką opcję. w sumie fajna sprawa i duuuże ułatwienie :) myślę że nie będziesz żałował decyzji :)
powodzenia w nauce i zdanych egzaminów :)
 

jerzy_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
no opcja z zapisem przez neta spoko. teraz to chyba już taki standard w dzisiejszych czasach, żeby szkoły miały taką możliwość. dobrze że szkoła idzie z duchem czasu a nie stoi w miejscu :)
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
no ja wcześniej ale też zapisywałam się przez neta do tej szkoły i nie było żadnych problemów, czego się trochę obawiałam. ale wszystko na szczęście przebiegło sprawnie :D Myślę że nie będziesz żałował - przynajmniej ja się bardzo ciesze ze nie poszłam gdzie indziej
 

kiwki

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
Do zaocznego liceum chodzisz w weekendy i po prostu masz cały dzień zajęcia. Uczysz się normalnie jak w liceum dziennym - masz polski, matematykę, chemię, historię itd. W Progresie mają za free jak coś.
 

agaa10

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
a to są jakieś płatne licea zaoczne? bo z tego co wiem to LO w Cosinusie też jest za darmo.
 

jerzy_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
zdaje relacje - zapisałem się do Cosinusa, byłem na dwóch zjazdach i jak na razie jest ok i nie narzekam :) byle tak dalej
 

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
A mógłby ktoś podać mniej więcej, jak wygląda plan lekcji? Bo niektórzy mi mówią, że to jest tylko około pięciu lekcji dziennie inni, że zajęcia trwają prawie cały dzień. Chce się zapisać i teraz nie wiem komu ufać.
 

olalola

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
16
Punkty reakcji
1
nie, to nie jest 5 lekcji dziennie :) na ogół od 8 do 16 lub 18. u mnie w cosinusie z tego co pamiętam to było ok 8-10 lekcji po 45 min. no wiesz... musisz przerobić prawie taki sam materiał co w normalnej szkole tyle ze nie w tygodniu tylko w weekendy
 

emiika

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
Tom myślę że jak pojdziesz do cosinusa to nie bedziesz żałował bo szkoła naprawde jest spoko :)
Powodzenia
 
Do góry