Najlepsza pizza włoska Chorzów

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Mieszka ktoś może w Chorzowie? Czy jest na miejscu jakiś lokal, gdzie faktycznie podają jedzenie we włoskich klimatach?
Głównie chodzi o pizzę. Taką, która nie będzie wymagała sosów.... Nie mam żadnych konkretnych pomysłów na składniki - chodzi głowie o to, aby były jakościowe...
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
A byłeś w Gusto Dominium? Nie sądzę, żeby gdzieś indziej jeszcze mieli tak samo dobre jedzenie. Tam za każdym podejściem było dla nas smacznie. Pizza była taka sama, ogólnie dopieszczona i smaczna, a przecież o takie kwestie przede wszystkim chodzi, prawda?
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Nie byłem. Naprawdę pizza tam jest włoska? Bo to sieciówka?
Lokal też we włoskich klimatach, w sensie aranżacja?
No i czy jesteś w stanie polecić tutaj jakieś konkretne produkty na pizzę?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Tak, to sieciówka, ale pizzę robią naprawdę we włoskich klimatach. Coś takiego to rzadkość, ale tak to wygląda. Największym plusem ich kuchni jest powtarzalność. Bo tam za każdym razem kiedy pójdziesz, dostaniesz dokładnie takie samo ciasto, produkty będą tak samo świeże i solidnej jakości. Zapewniam.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Muszę przetestować ;-) Ktoś jeszcze? ;-)
Widziałem, że mają coś takiego jak ser góralski - jak to smakuje na pizzy? Jest jakaś wielka różnica w stosunku do klasycznego sera?
A wołowina? Sos śmietanowy? To są produkty, których nigdy jeszcze na pizzy nie jedliśmy.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Z serem góralskim nie jest to jakaś kolosalna różnica, ale smakuje jednak znacznie inaczej.
Bardzo specyficzna jest wołowina, a już najciekawsze doznanie smakowe to oczywiście sos śmietanowy, bo jakby całkowicie odmieniona jest podstawa pizzy.
Ale też smakowo wygląda to super.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wołowiny na pizzy faktycznie nie jedliśmy, ale już np. typowy gyros tak i smakowało to co najmniej ciekawie.
Chociaż mięso na pizzy jak dla mnie wymaga ultra ciekawego połączenia - w przeciwnym wypadku smakowo może być różnie.
Ale co ja gadam... przecież każdy ma inne smaki.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że inne... O ile żaden produkt cię nie obrzydza, to próbuj go. W większości przypadków to są jakieś nasze głupie uprzedzenia, a w praktyce takie jedzenie okazuje się być bardzo dobre, a my sami plujemy sobie w brodę, że je pomijaliśmy ;-)
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Zawsze miałem opory przed owocami morza ;-) A tak z innych produktów w zasadzie anonimowy jest dla mnie jedynie sos śmietanowy. Wszystkie pozostałe produkty to raczej klasyka w pizzy, no poza tymi della casa - akurat większości z tych produktów na pizzy nie próbowaliśmy...
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
A w Katowicach może być?:) Na Mariackiej jest włoska pizzeria, Len Arte. Właścicielem jest Sycylijczyk, pizza super. No i na ścianie jest napisane, że żadnych sosów nie dają:D
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Ja uwielbiam pizzę ale czasem mam ochotę na taką domową i robię i ciasto wychodzi przepyszne.
 
Do góry