Co na chrzciny?

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Co mogę dać na chrzciny oprócz koperty? Nie jestem za bardzo obeznany w takich tematach. Kasa wiadomo, zawsze się przyda. Ale może jeszcze jakaś pamiątka? Tylko co? Kartka z życzeniami? Chyba trochę słabo. Pomożecie dziewczyny?
 
W

wiki9969

Guest
Ja chrześniakowi kupiłam wózek, złoty łańcuszek i dałam pieniążki. Ponadto kupiłam też pamiątkową kartkę z życzeniami. ;)
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Może być dla dziecka jakaś zabawka, grzechotka, albo książeczka. Albo mały album na zdjęcia z chrztu? Albo kryształ z aniołkiem stróżem z imieniem dziecka i datą chrztu? Coś takiego jak na zdjęciu. Moim zdaniem super na pamiątkę z tego dnia.
 

Attachments

  • aniol_stroz_3d_pamiatka_chrztu_800x800.jpg
    aniol_stroz_3d_pamiatka_chrztu_800x800.jpg
    350,4 KB · Wyświetleń: 0

ladybug777

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Niektórzy kupują dobre wino albo szampana, które potem otwiera się na 18 urodziny chrześniaka. Moim zdaniem bardzo oryginalny pomysł :)
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Ten aniołek stróż faktycznie śliczny!
Ja bym Moogle, brała coś takiego właśnie. Pieniądze się rozejdą a taka pamiątka zostanie na długo.
I możesz na dedykację dać imię i datę chrztu dziecka, albo w ogóle coś od siebie, np życzenia czy jakiś cytat. Fajna sprawa!
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Faktycznie spoko pomysł z tym aniołem stróżem Tylko pytanie czy ja zdążę to kupić bo do chrztu zostało mi jakoś 10 dni.
I z tym winem też genialne! Otworzyć takie po 18 latach...super. Polecacie może jakieś konkretne?
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Pewnie, że zdążysz. Na stronie tych kryształów 3d masz info. Wykonanie kryształu to około 2 dni i potem już tylko wysyłka. Także jak chcesz zdążyć to jak najszyciej zamawiaj i dojdzie.
 

Maciej Partyka

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja polecam karty prezentowe do sklepu, gdzie często rodzice robią zakupy - na przykład do Rossmana. Zamiast kupować pieluchy, mleko czy podkłady (trudno powiedzieć jakich kto używa) daje się kartę z konkretnym przeznaczeniem.
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Maciej Partyka napisał:
Ja polecam karty prezentowe do sklepu, gdzie często rodzice robią zakupy - na przykład do Rossmana. Zamiast kupować pieluchy, mleko czy podkłady (trudno powiedzieć jakich kto używa) daje się kartę z konkretnym przeznaczeniem.
Dobry pomysł. Ważne, żeby nie wydawać za dużo na te rzeczy "pamiątkowe". NA pamiątkę chrztu wystarczy zachować ubranko, świecę, kartki. Złote lyżeczki, kryształy itp tak naprawdę nie są potrzebne. Dobrym pomysłem też są pieniaze, ale dane z konkretnym przeznaczeniem - np. na szczepionki.
 

butaboradama

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Na allegro są super ramki z glina. 3 ramki, w środku zdjęcie, po dwóch bokach glina do odbicia rączki i nóżki. A pod spodem grawer. Imię, data urodzenie itd.
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
butaboradama napisał:
Na allegro są super ramki z glina. 3 ramki, w środku zdjęcie, po dwóch bokach glina do odbicia rączki i nóżki. A pod spodem grawer. Imię, data urodzenie itd.
Fajne :) Na pewno lepsze niż rózne aniołki itp :)
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Medalik z grawerem jest całkiem fajnym prezentem, uniwersalnym i ponadczasowym
 

karolinaaa22

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Według mnie oprócz jakiegoś religijnego podarunku, warto dać maluchowi dodatkowo jakąś zabawkę :) Zabawek nigdy za mało, a na pewno zabawka przyda się aby w czasie gdy maleństwo będzie marudzić, a rodzice nie będą mieli pojęcia czym je zainteresować :) Według mnie rewelacyjnym pomysłem jest zakup takich pacynek interaktywnych.

Dzieci są zazwyczaj zachwycone i mocno zaciekawione, jeśli jeszcze dodatkowo modulujemy swój glos i robimy śmieszne miny :)
 

karolyna

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Łódź
Ja mojemu chrześniakowi zafundowałam fotografa w plenerze i zrobił z tego dnia piękny album plus zegarek o którym marzył :)
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Też jestem za fajnymi zdjęciami. Oprawiłabym jakieś najfajniejsze w ładną ramkę i jest gotowa ozdoba do pokoju. Fajne ramy ma Sayart, mają takie proste formy i zdobione, w retro stylu, wiec łatwo dopasować, można kupowac online.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ja swojej chrześnicy kupiłam złoty łańcuszek i dokupiłam taką słodką Misiową poduszkę od sleepee
 
Do góry