Olejek arganowy w pielegnacji wlosów

agness80

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
42
Punkty reakcji
0
Hej! Ostatnio sporo sie naczytalam o tym, jakich produktow powinno sie uzywac w pielegnacji wlosow. Trafilam na info, ze bardzo dobra opcją jest olejek arganowy... Potwierdzacie? Nie jestem przekonana, troche sie boje, ze wlosy beda wygladac na tluste. I wlasciwie to czym to sie zmywa? Zwykly szampon sobie z tym poradzi? Po jakim czasie mozna zauwazyc efekty na wlosach? I czy olejek olejkowi nierowny? Czyli czy jakikolwiek olejek z drogerii da mi pożądane efekty?
 

huszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
Nie bedą wyglądac na tluste :) Zmyjesz zwyklym szamponem albo poczytaj na blogu anwen czym jest najlepiej zmywac. Arganowy jest fajny- uzywam co prawda tylko do twarzy, ale ladnie nawilza, wiec na wlosy tez pewnie porządnie dziala :)
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
Uzywam juz calkiem dlugo arganowego na wlosy i jest fajny. Nie mialam dotychczas zadnych problemow ze zmyciem :) Moze to zalezy od marki olejku- swój mam z Inoaru. Slyszalam tez, ze mają szampony z olejkiem arganowym- dobra opcja dla leniuchow, ktorym nie chce sie nakladac olejku na wlosy i zmywac :p Ale jeszcze tego nie testowalam- dopiero planuje :D
 

agness80

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
42
Punkty reakcji
0
sunkiss napisał:
Uzywam juz calkiem dlugo arganowego na wlosy i jest fajny. Nie mialam dotychczas zadnych problemow ze zmyciem :) Moze to zalezy od marki olejku- swój mam z Inoaru. Slyszalam tez, ze mają szampony z olejkiem arganowym- dobra opcja dla leniuchow, ktorym nie chce sie nakladac olejku na wlosy i zmywac :p Ale jeszcze tego nie testowalam- dopiero planuje :D
Dzięki, ten szampon to rzeczywiscie ciekawa sprawa- sprawdzę Inoar. Bo w drogerii ze świeca szukac porządnych produktow z arganem :)
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
arizona89 napisał:
Olejki to najlepsza opcja w kwestii włosowej pielegnacji- nie zwlekaj, tylko dzialaj :)
To prawda, olejki są z pewnością dużo bardziej naturalną opcją pielęgnacji, a dodatkowo mają piękne zapachy. Jeżeli zaś olejek nie zadziała na włosy, można zacząć używać go na twarzy lub ciało, także jest to dodatkowo bardzo ekomoniczne. Oprócz olejka argnowego polecam również makadamia. A jeżeli chodzi o preparaty, które mogłbym polecić to szczególnie połączenie olejków arganowego, makadamia i kokosowego w jednym produkcie firmy L'biotica Biovax Eliksir wygładzająco-nawilżający - działa regenerująco, wygładzająco, a ponadto jest bardzo wydajny.
 

annamaria1982

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
20
Punkty reakcji
0
Olejki albo szampony na ich bazie. olej sam w sobie jak dla mnie byl za tlusty... zwyczajnie mialam przetluszczone wlosy. Wypróbuj szampon do wlosów Eloderm. Dziala swietnie na wlosy i skore glowy. Ja polecam, bo jako jeden z wielu przyniósl efekt. aaa, nie kupisz go w drogeriach, tylko apteki.
 

malapyza

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
annamaria1982 napisał:
Olejki albo szampony na ich bazie. olej sam w sobie jak dla mnie byl za tlusty... zwyczajnie mialam przetluszczone wlosy. Wypróbuj szampon do wlosów Eloderm. Dziala swietnie na wlosy i skore glowy. Ja polecam, bo jako jeden z wielu przyniósl efekt. aaa, nie kupisz go w drogeriach, tylko apteki.
Może niedokładnie zmyłaś? Czasem trzeba dwa razy użyć szamponu, by całkowicie pozbyć sie olejku. Mam też argan z Inoara i początkowo nie umiałam go dobrze zmyć, ale teraz już lepiej sobie radzę i widzę spooorą różnicę w kondycji włosów. Wcześniej nie były takie miekkie. A co najważniejsze ( głównie zimą) nie elektryzują się :)
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Ja używam oleje do włosów i skóry. Obecnie mam olej migdałowy, ale poprzednio miałam właśnie arganowy. Olejem smaruje skórę głowy a następnie masuję i zostawiam np na godzinę. Potem normalnie myję głowę. Nie zauważyłam żeby włosy mi się bardziej przetłuszczały, a nawet mam wrażenie, że mogę myć je rzadziej :) . Na mnie osobiście bardzo dobrze działają takie zabiegi z olejów. Włosy mam gęściejsze, zdrowsze i nie puszą się, z czym miałam zawsze największy problem :) .
 
Do góry