Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

czy mozna zrobic mature dlugo po zawodowce?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 paulina_k

paulina_k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 12:25

czesc, szukam jakiejs szkoly ktora przygotuje mnie do matury bo jestem juz wiele lat po zawodowce po mechaniku a jednak teraz sie okazuje ze papier dobrze miec bo zarobkik sa wieksze. czy sa takie szkoly i czy po zawodowce mozna miec jeszcze mature czy juz za pozno,  co polecacie :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 luki_bal

luki_bal

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 08:25

jak nie chcialas zdawać matury wcześniej to teraz będzie ci cięzko się przyzwyczajić do nauki. dzisiaj bez znajomości to nawet po studiach nie dadzom ci więcej zarobic.

• 0

#3 grzesio_89

grzesio_89

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 10:16

Idź do liceum dla dorosłych albo uzupełniającego - jakoś tak to się nazywa.

• 0

#4 katarynka_88

katarynka_88

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 10:40

Ja chodzilam do szkoly prywatnej dla dorosłych, bo wczesniej byłam w liceum ale urodzilam córeczkę i jak juz nie karmie to z narzeczonym zdecydowaliśmy, że warto jednak zeby mieć wykształcenie. Ale nie mialam czasu na szkole w tygodniu wiec szlam zaocznie. mature sie udało zdać ,wiec jednak mozna wszystko pogodzić  :)

• 0

#5 paulina_k

paulina_k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 13:07

a jak to wygląda i czy duzo mialas zajec

• 0

#6 katarynka_88

katarynka_88

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 07:10

kilka osób w klasie. chodziłam w soboty i niedziele i miałam normalnie lekcje jak w szkole tylko takie jakby przyspieszone. no ale weekendy zawalone. najważniejsze ze sie udalo i teraz jak moja malutka podrośnie to planuje zaocznie studia :) ale nie wiem czy po zawodowej tez możesz tak chodzić bo nie mialam takiej sytuacji.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 LODkrakow

LODkrakow

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 07:46

Jeśli ktoś chce się dokształcać to nigdy nie jest na to za późno! Najważniejsze są chęci, a nie wiek. W naszym liceum uczą się osoby dorosłe, najczęściej pracujące, które chcą zdać maturę i być może w przyszłości podjąć studia. Rozwiewając wątpliwości: po ukończeniu zawodówki jak najbardziej można uczyć się w taki sposób, maturę można zdać w ciągu dwóch lat nauki.

• 0

#8 paulina_k

paulina_k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 10:17

ale jak chodzilam do zawodowej to czy teraz musze znowu zaczynac od poczatku nauke  :/

• 0

#9 LODkrakow

LODkrakow

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 październik 2016 - 07:21

Do trzyletniego prywatnego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych absolwenci szkół zawodowych mogą być przyjmowani na trzeci semestr.

• 0

#10 paulina_k

paulina_k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 październik 2016 - 13:17

to dobrze. bo chce miec papier i moc wyjechac za granice do meza ale zeby w razie czego wrocic i miec wyksztalcenie

• 0

#11 LODkrakow

LODkrakow

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 październik 2016 - 07:17

Po zdaniu matury możliwe jest podjęcie studiów zarówno w Polsce, jak i za granicą, więc na pewno warto poświęcić czas na naukę i dobre przygotowanie. Jeśli zastanawiasz się jak taki egzamin wygląda w szkole dla dorosłych, zapraszam do kontaktu.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 paulina_k

paulina_k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 04 październik 2016 - 14:27

to dobrze. tylko nie wiem jeszcze czy pogodze to z praca bo pracuje tez po 16 i niedam rady chodzic i spedzac na nauce cale wieczory

• 0

#13 LODkrakow

LODkrakow

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 październik 2016 - 09:19

Spokojnie. Większość szkół zdaje sobie sprawę, że dużo osób ma swoje stałe zajęcia, dlatego nauka jest organizowana w taki sposób, żeby udało się wszystko pogodzić. W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie zajęcia odbywają się głównie zaocznie (dwa razy w miesiącu, zjazdy sobotnio – niedzielne).

• 0

#14 paulina_k

paulina_k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 06 październik 2016 - 07:16

ok to dobrze ze tak sie da. dzieki 

• 0

#15 pofrala

pofrala

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 10 październik 2016 - 10:22

Jasne, że próbuj. Znajdź jakieś szkoły dla dorosłych i walcz o siebie :) Powodzenia.

• 0

#16 jerzy_k

jerzy_k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 13:51

ja właśnie się zapisałem do szkoły dla dorosłych, mianowicie do liceum w Cosinusie bo chce też zrobić sobie mature... wcześniej jakoś mi było to ie po drodze, wiec fajnie że są takie opcje. a co do szkoły no to podobno najlepiej przygotowują

• 0

#17 olalola

olalola

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 04 luty 2017 - 18:25

nigdy nie jest za późno na naukę. nikt za Ciebie życia nie przeżyje więc jeśli czujesz  potrzebę nauki to czemu nie. ja chodziłam do Cosinusa i przedział wiekowy od 18 do 50 lat :)

• 0

#18 Loren

Loren

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 09 luty 2017 - 09:58

Nie ma problemu, aby kontynuować naukę nawet długo po zawodówce. Po prostu konieczne będzie ukończenie liceum dla dorosłych. Nie można natomiast pisać matury po zasadniczej szkole zawodowej, trzeba zrobić sobie wykształcenie średnie. Ogólnie matura nie jest wymagana do pracy, nie jest to dokument poświadczajace jakiekolwiek kompetencje zawodowe. Matura to jedynie dokument służący do tego, aby isć na studia i do niczego innego się nie przydaje.

• 0

#19 agaa10

agaa10

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 luty 2017 - 18:01

no w dzisiejszych czasach nie jest ona tak ważna jak kiedyś, ale moim zdaniem maturę zawsze warto mieć zdaną. nie wiesz co w życiu Cie spotka i czy kiedyś nie będzie CI potrzebna.. ja zdawałam mature w Cosinusie wiec jest przykładem że w zaocznej szkole takie rzeczy też są możlwie :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 jerzy_k

jerzy_k

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 17:51

no ja właśnie robie średnie w liceum w cosinusie. z tego co się orientuje to jeszcze rekrutują jak coś bo ciągle dochodzą jakieś nowe osoby

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0