Instagram

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Kto ma konto na instagramie i chce się podzielić swoim nickiem? Tak w ogóle, co sądzicie o instagramie i jak długo go macie/ bądź czy w ogóle macie?


Dla mnie instagram, jak i inne social media (poza facebookiem) były innowacją. Uważałam, że to kolejny kicz dla nastolatków. Jednakże miło się zaskoczyłam, gdy przyjaciel polecił mi zainstalowanie na telefonie aplikacji Instagram. Nie lubię pisać postów- czyli to, co głównie robi się na FB. Uwielbiam natomiast uwieczniać różne momenty z mojego życia i się nimi dzielić- bo czemu miałabym chować wszystko dla siebie, skoro świat jest taki piękny? Do tego właśnie posłużyły mi dwie aplikacje: instagram, który uwiecznia na "stałe" to, co dodamy i możemy to usunąć w momencie, gdy uznamy to za stosowne. Drugą apką jest snapchat, także rewelacyjny, ale przekaz treści jest krótkotrwały. Podzielcie się swoimi odczuciami. Gdyby ktoś chciał mnie obserwować - delien222 (tak, wiem tandetny nick, ale wtedy nic innego nie przyszło mi do głowy).
 
A

alfabeta11

Guest
Chciałem kiedyś założyć sobie insta, ale to jest ogólnie nie dla mnie. Nie piszę za bardzo postów na fb, a zdjęcia to już w ogóle hardcore. NIe lubię dzielić się każdym momentem życia z innymi tak, żeby było to widoczne przez jakiś dłuższy czas. Szczególnie, że instagram kojarzy mi się jakoś niebezpiecznie z czymś takim:
27DA0B1400000578-3050116-Taking_a_good_food_picture_for_Instagram_requires_thought_planni-a-12_1430212889456.jpg


Za to bardzo chętnie korzystam ze snapa. O wiele przyjemniej, a i można dokładnie okreslić grono odbiorców danego "momentu". Można przesłać sobie coś śmiesznego na szybko po prostu ;)
 
S

Spamerski

Guest
Od czasu kiedy Carolina Abril założyła instagrama, jestem wielkim zwolennikiem tej strony :crazy:
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
alfabeta11 napisał:
Chciałem kiedyś założyć sobie insta, ale to jest ogólnie nie dla mnie.
A szkoda. Mógłbyś wrzucać zdjęcia jak łapiesz pokemonki. :tongue:
 

grabka

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2016
Posty
27
Punkty reakcji
4
Jakoś nie mogę się przekonać do Insta, a tego snapchata- to jeszcze nie miałam okazji przetestować :)
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
Jakoś nie rozumiem idei tego portalu. Zdjęcia wszystkiego mnie nie przekonują.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
To taka zabawka dla młodych, głównie kobiet ktore się tam fotografują, ze względu na OGROMNĄ uwagę jaką dostają od mężczyzn i często innych kobiet, a kobiety lubią jak się na nie zwraca uwage.
 

Magdalena787

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2017
Posty
24
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Nie trzeba wszystkiego uogólniać. Równie dobrze można powiedzieć, że Internet służy do oglądania głupich filmików. Instagram to narzędzie każdy korzysta według tego co go interesuje. Ja często na insta wychwycam konkursy. Ostatnio brałam udział w jednym z KFC. Trzeba było zrobić zdjęcie inspirowane jednym ze smaków shake. na wyniki jeszcze czekam, dobre nagrody są a nic nie ryzykuję.[/SIZE]
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
marek70 napisał:
Co się chwalisz? Pokaż.....
Tak mi się skojarzył ten filmik z sytuacją, jaką widziałem wczoraj.

Poszliśmy sobie na plażę wieczorkiem z dziewczyną i znajomymi, muzyczka, bar obok, super klimat na spotkanie i ogólnie na chillout. 2 "stoliki " obok przychodzi młody chłopak z dziewczyną, mają po drinku, on próbował zagadać 2 slowa o czymś, a potem... Obydwoje wyciągają smartphony i patrzą się w nie dobre 10 minut, zamieniając ze sobą słowo raz na 5 minut.

Cóż... Randka XXI wieku.
 

ZietekZ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie korzystam ani z Instagrama, ani z Tweetera. Z NK też zrezygnowałem. Zostawiłem tylko Facebooka ale i tak on mi za dużo czasu pochłania.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Facebook musi być z racji tego, że przydaję się do kontaktów z innymi ludźmi, a IG to taka nudna zabawka, którą rzuciłem w kąt
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
@marek70, takie demonizowane mediów jest taką samą przesadą, co ich nadużywanie.




Z jednej strony ludzie, którzy faktycznie są przylepieni do ekranów telefonów, z drugiej uważający się za lepszych bo w ogóle np. z fb nie korzystają. Problemem nie są media społecznościowe, ale fakt pustki emocjonalnej, którą próbuje się nimi wypełnić.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Oczywiście korzystanie z np. instagrama, czy fb po to, by pokazać komuś, że jesteś w fajnym miejscu, czy towarzystwie nie jest niczym złym. Sam tak robię, lubię się chwalić, lubię dzielić się ze znajomymi moimi fajnymi przeżyciami i zdjęciami, których nie trzymam pod łóżkiem z myślą o synu, czy wnukach.

Niemniej jednak są ludzie, którzy ostro przeginają i siedzą cały czas z nosami w telefonach.

Jest jeszcze jedna kwestia - instagram i ogólnie media społecznościowe to maszynki do zarabiania pieniędzy i darmowa reklama na wielką skalę. Możemy się śmiać z modelek, które wrzucają ciągle zdjęcia swojego jedzenia, twarzy, nóg, itd. na takiego instagrama, ale one nie muszą przez to chodzić do pracy. Taka dziewczyna machnie sobie fotkę, gdy już się obudzi o tej 10 rano, potem drugą jak wypije kawę i trzecią, jak już potrenuje, i ma za to takie pieniądze, jak my, gdy zasuwamy 8 godzin dziennie.

Czy to nie jest piękne życie?
 

sienna

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2017
Posty
28
Punkty reakcji
0
Ja używam tylko do przeglądania, sama niczego nie publikuję bo nie czuję takiej potrzeby.
 

jedrzej1991

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Toruń
glowonog napisał:
Jest jeszcze jedna kwestia - instagram i ogólnie media społecznościowe to maszynki do zarabiania pieniędzy i darmowa reklama na wielką skalę. Możemy się śmiać z modelek, które wrzucają ciągle zdjęcia swojego jedzenia, twarzy, nóg, itd. na takiego instagrama, ale one nie muszą przez to chodzić do pracy. Taka dziewczyna machnie sobie fotkę, gdy już się obudzi o tej 10 rano, potem drugą jak wypije kawę i trzecią, jak już potrenuje, i ma za to takie pieniądze, jak my, gdy zasuwamy 8 godzin dziennie.

Czy to nie jest piękne życie?
Ale to się chyba nie bierze samo z siebie, najpierw trzeba się natrudzić( jakoś wyglądać, coś potrafić) a dopiero potem to może przynieść takie wymierne korzyści finansowe ;)
 
Do góry