Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * - - - 1 głosy

Wszy - jak się ich pozbyć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 anjaa

anjaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 18:45

Córka wróciła z kolonii z wszami... brak mi słów, boje się żeby nie przeniosło się na całą rodzinę. Pani w aptece dała nam herdin, ale jak nie pomoże to trzeba będzie iść do lekarza. Modlę się tylko żeby nie trzeba było ścinać włosów, macie jakieś doświadczenia z wszami i ich zwalczaniem?

• 1

#2 viola1308

viola1308

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 199 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 19:09

Problem ten  pojawia sie często w szkołach.  Pielęgniarki szkolne mogą tylko zarządać od rodziców wyczyszczenia głowy. Z relacji rodziców wiem, że potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu.  Po użyciu specyfku należy wyczesywać włosy bardzo gęstym grzebieniem. Ponieważ Twoje dziecko przywiozło wszy z wakacji to odpada Ci problem kontroli pościeli i ewentualnego usuwania psożytów z  pościeli. Myślę, że te środki wystarczą i nie trzeba będzie ścinać włosów.  Wsród moich podopiecznych to się nie zdarzyło. Wiem, ze istnieją też preparaty zabezpieczające  włosy przed wszami.

• 0

#3 Delilaah

Delilaah

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 367 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 07:31

Preparaty i odizolowanie dziecka od innych dzieci (chociaż to trudne, jest konieczne). Najlepiej przykryć głowę na czas leczenia, aby uniknąć ryzyka przenoszenia się wesz. Z domowych sposobów- ocet rozrobiony z małą ilością wody, wsmarowywać w głowę. No i wszystkie, absolutnie wszystkie ubrania, pościel wyparzyć (lub wyprać w 60 stopniach) i na czas leczenia odizolować.

• 0

#4 Amelia181

Amelia181

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 11:47

Oczywiście koleżanki wyżej mają rację  no i kuracje należy za jakiś czas powtórzyć tak dla pewności.Pozdrawiam

• 0

#5 anjaa

anjaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 20:20

Póki co pomógł preparat z apteki. Nie drogi nawet. Kurację trzeba było oczywiście powtórzyć. Pościel wyprana, wszystko dookoła wyczyszczone na błysk i póki co problemu nie ma i oby nie wrócił.

• 0

#6 markettta

markettta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 167 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 16:19

teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach pytanie za 100 punktów jak temu zapobiec?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 viola1308

viola1308

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 199 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 12:57

teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach pytanie za 100 punktów jak temu zapobiec?

Są ponoć środki zabezpieczające włosy. Pytaj w aptece.

• 0

#8 marek70

marek70

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1242 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 18:29

teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach

A tam kiedyś to był problem że aż śpiewano songi o tych bestiach

"Pod moją pierzyną banda grasowała

Nieuchwytna od szeregu lat

Każda wsza dorodna ,każda bardzo głodna

Tak mnie zgryzły żem aż z łóżka spadł"

No właśnie wiola ma rację skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

• 0

#9 Derpkia

Derpkia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 październik 2017 - 15:02

Ochronnie warto stosować płyn Nitolic Prevent, dostaniesz go właściwie w pierwszej lepszej aptece. Jest to najlepszy sposób, by nie mieć na głowie takich niechcianych lokatorów. Jest stworzony z naturalnych składników, więc spokojnie można go używać nawet i codziennie. Ja akurat preferuje stosowanie dość częste, ale wiem, że niektórzy sięgają po niego dopiero, gdy w szkole pojawi się wszawica lub puszczają dzieci na kolonie itd. W obu przypadkach sprawdza się i ochrania skórę głowy idealnie.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#10 Caraoka

Caraoka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 73 postów

Napisano 08 październik 2018 - 17:49

Temat wszy wraca co roku we wrześniu jak dzieciaki zaczynają szkołe i przedszkola. Dużo osób nadal jej się obawia jak w czasach kiedy leczyło się ją octem i najrózniejszymi sposobami łacznie z obcięciem włosów na łyso. Chciałam tylko napisać, że teraz nie ejst to taki problem. Mój bratanica miała wszy. Maluch ma 3 lata. Rodzice kupili Parasidose. Po 15 min na głowie wystarczyło wyczesać i porządnie umyć. Problem wszy i gnid zniknął.  

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0