Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * - - - 1 głosy

Wszy - jak się ich pozbyć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 anjaa

anjaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 18:45

Córka wróciła z kolonii z wszami... brak mi słów, boje się żeby nie przeniosło się na całą rodzinę. Pani w aptece dała nam herdin, ale jak nie pomoże to trzeba będzie iść do lekarza. Modlę się tylko żeby nie trzeba było ścinać włosów, macie jakieś doświadczenia z wszami i ich zwalczaniem?

• 1

#2 viola1308

viola1308

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 199 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 19:09

Problem ten  pojawia sie często w szkołach.  Pielęgniarki szkolne mogą tylko zarządać od rodziców wyczyszczenia głowy. Z relacji rodziców wiem, że potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu.  Po użyciu specyfku należy wyczesywać włosy bardzo gęstym grzebieniem. Ponieważ Twoje dziecko przywiozło wszy z wakacji to odpada Ci problem kontroli pościeli i ewentualnego usuwania psożytów z  pościeli. Myślę, że te środki wystarczą i nie trzeba będzie ścinać włosów.  Wsród moich podopiecznych to się nie zdarzyło. Wiem, ze istnieją też preparaty zabezpieczające  włosy przed wszami.

• 0

#3 Delilaah

Delilaah

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 367 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 07:31

Preparaty i odizolowanie dziecka od innych dzieci (chociaż to trudne, jest konieczne). Najlepiej przykryć głowę na czas leczenia, aby uniknąć ryzyka przenoszenia się wesz. Z domowych sposobów- ocet rozrobiony z małą ilością wody, wsmarowywać w głowę. No i wszystkie, absolutnie wszystkie ubrania, pościel wyparzyć (lub wyprać w 60 stopniach) i na czas leczenia odizolować.

• 0

#4 Amelia181

Amelia181

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 11:47

Oczywiście koleżanki wyżej mają rację  no i kuracje należy za jakiś czas powtórzyć tak dla pewności.Pozdrawiam

• 0

#5 anjaa

anjaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 31 sierpień 2016 - 20:20

Póki co pomógł preparat z apteki. Nie drogi nawet. Kurację trzeba było oczywiście powtórzyć. Pościel wyprana, wszystko dookoła wyczyszczone na błysk i póki co problemu nie ma i oby nie wrócił.

• 0

#6 markettta

markettta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 167 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 16:19

teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach pytanie za 100 punktów jak temu zapobiec?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 viola1308

viola1308

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 199 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 12:57

teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach pytanie za 100 punktów jak temu zapobiec?

Są ponoć środki zabezpieczające włosy. Pytaj w aptece.

• 0

#8 marek70

marek70

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1242 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 18:29

teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach

A tam kiedyś to był problem że aż śpiewano songi o tych bestiach

"Pod moją pierzyną banda grasowała

Nieuchwytna od szeregu lat

Każda wsza dorodna ,każda bardzo głodna

Tak mnie zgryzły żem aż z łóżka spadł"

No właśnie wiola ma rację skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

• 0

#9 Derpkia

Derpkia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 październik 2017 - 15:02

Ochronnie warto stosować płyn Nitolic Prevent, dostaniesz go właściwie w pierwszej lepszej aptece. Jest to najlepszy sposób, by nie mieć na głowie takich niechcianych lokatorów. Jest stworzony z naturalnych składników, więc spokojnie można go używać nawet i codziennie. Ja akurat preferuje stosowanie dość częste, ale wiem, że niektórzy sięgają po niego dopiero, gdy w szkole pojawi się wszawica lub puszczają dzieci na kolonie itd. W obu przypadkach sprawdza się i ochrania skórę głowy idealnie.

• 0

#10 Caraoka

Caraoka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 08 październik 2018 - 17:49

Temat wszy wraca co roku we wrześniu jak dzieciaki zaczynają szkołe i przedszkola. Dużo osób nadal jej się obawia jak w czasach kiedy leczyło się ją octem i najrózniejszymi sposobami łacznie z obcięciem włosów na łyso. Chciałam tylko napisać, że teraz nie ejst to taki problem. Mój bratanica miała wszy. Maluch ma 3 lata. Rodzice kupili Parasidose. Po 15 min na głowie wystarczyło wyczesać i porządnie umyć. Problem wszy i gnid zniknął.  

• 0

#11 Yo_lanta

Yo_lanta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 31 październik 2018 - 10:40

Temat wszy wraca co roku we wrześniu jak dzieciaki zaczynają szkołe i przedszkola. Dużo osób nadal jej się obawia jak w czasach kiedy leczyło się ją octem i najrózniejszymi sposobami łacznie z obcięciem włosów na łyso. Chciałam tylko napisać, że teraz nie ejst to taki problem. Mój bratanica miała wszy. Maluch ma 3 lata. Rodzice kupili Parasidose. Po 15 min na głowie wystarczyło wyczesać i porządnie umyć. Problem wszy i gnid zniknął.  

A czy ten preparat trzeba używać kilka razy jak inne? Bo kiedyś to z pół roku trzeba było się leczyć?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 koozka

koozka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 31 październik 2018 - 11:31

Parasidose to jednorazowa kuracja, jak zrobisz wszystko zgodnie z ulotką, to pozbędziesz się problemu przy pierwszym podejsciu. Nam się udało, nie było potrzeby, żeby powtarzać kurację.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#13 Caraoka

Caraoka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 31 październik 2018 - 17:20

A czy ten preparat trzeba używać kilka razy jak inne? Bo kiedyś to z pół roku trzeba było się leczyć?

Teraz leczenie jest dużo prostrze. Tak jak tu padło Parasidose przy jednym użyciu pozbywa się problemu. Do tego nie wymaga od dziecka żadnych  wyrzeczeń, bo wmasowanie w skórę glowy,15 min i wyczesanie to cała kuracja. Potem wystarczy umyc wlosy. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0