Wszy - jak się ich pozbyć?

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Córka wróciła z kolonii z wszami... brak mi słów, boje się żeby nie przeniosło się na całą rodzinę. Pani w aptece dała nam herdin, ale jak nie pomoże to trzeba będzie iść do lekarza. Modlę się tylko żeby nie trzeba było ścinać włosów, macie jakieś doświadczenia z wszami i ich zwalczaniem?
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Problem ten pojawia sie często w szkołach. Pielęgniarki szkolne mogą tylko zarządać od rodziców wyczyszczenia głowy. Z relacji rodziców wiem, że potrzebna jest cierpliwość i konsekwencja w działaniu. Po użyciu specyfku należy wyczesywać włosy bardzo gęstym grzebieniem. Ponieważ Twoje dziecko przywiozło wszy z wakacji to odpada Ci problem kontroli pościeli i ewentualnego usuwania psożytów z pościeli. Myślę, że te środki wystarczą i nie trzeba będzie ścinać włosów. Wsród moich podopiecznych to się nie zdarzyło. Wiem, ze istnieją też preparaty zabezpieczające włosy przed wszami.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Preparaty i odizolowanie dziecka od innych dzieci (chociaż to trudne, jest konieczne). Najlepiej przykryć głowę na czas leczenia, aby uniknąć ryzyka przenoszenia się wesz. Z domowych sposobów- ocet rozrobiony z małą ilością wody, wsmarowywać w głowę. No i wszystkie, absolutnie wszystkie ubrania, pościel wyparzyć (lub wyprać w 60 stopniach) i na czas leczenia odizolować.
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Oczywiście koleżanki wyżej mają rację no i kuracje należy za jakiś czas powtórzyć tak dla pewności.Pozdrawiam
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Póki co pomógł preparat z apteki. Nie drogi nawet. Kurację trzeba było oczywiście powtórzyć. Pościel wyprana, wszystko dookoła wyczyszczone na błysk i póki co problemu nie ma i oby nie wrócił.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach pytanie za 100 punktów jak temu zapobiec?
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
markettta napisał:
teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach pytanie za 100 punktów jak temu zapobiec?
Są ponoć środki zabezpieczające włosy. Pytaj w aptece.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
markettta napisał:
teraz jest straszny problem z wszami w szkołach/przedszkolach
A tam kiedyś to był problem że aż śpiewano songi o tych bestiach

"Pod moją pierzyną banda grasowała
Nieuchwytna od szeregu lat
Każda wsza dorodna ,każda bardzo głodna
Tak mnie zgryzły żem aż z łóżka spadł"

No właśnie wiola ma rację skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą
 

Derpkia

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ochronnie warto stosować płyn Nitolic Prevent, dostaniesz go właściwie w pierwszej lepszej aptece. Jest to najlepszy sposób, by nie mieć na głowie takich niechcianych lokatorów. Jest stworzony z naturalnych składników, więc spokojnie można go używać nawet i codziennie. Ja akurat preferuje stosowanie dość częste, ale wiem, że niektórzy sięgają po niego dopiero, gdy w szkole pojawi się wszawica lub puszczają dzieci na kolonie itd. W obu przypadkach sprawdza się i ochrania skórę głowy idealnie.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Temat wszy wraca co roku we wrześniu jak dzieciaki zaczynają szkołe i przedszkola. Dużo osób nadal jej się obawia jak w czasach kiedy leczyło się ją octem i najrózniejszymi sposobami łacznie z obcięciem włosów na łyso. Chciałam tylko napisać, że teraz nie ejst to taki problem. Mój bratanica miała wszy. Maluch ma 3 lata. Rodzice kupili Parasidose. Po 15 min na głowie wystarczyło wyczesać i porządnie umyć. Problem wszy i gnid zniknął.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Caraoka napisał:
Temat wszy wraca co roku we wrześniu jak dzieciaki zaczynają szkołe i przedszkola. Dużo osób nadal jej się obawia jak w czasach kiedy leczyło się ją octem i najrózniejszymi sposobami łacznie z obcięciem włosów na łyso. Chciałam tylko napisać, że teraz nie ejst to taki problem. Mój bratanica miała wszy. Maluch ma 3 lata. Rodzice kupili Parasidose. Po 15 min na głowie wystarczyło wyczesać i porządnie umyć. Problem wszy i gnid zniknął.
A czy ten preparat trzeba używać kilka razy jak inne? Bo kiedyś to z pół roku trzeba było się leczyć?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Parasidose to jednorazowa kuracja, jak zrobisz wszystko zgodnie z ulotką, to pozbędziesz się problemu przy pierwszym podejsciu. Nam się udało, nie było potrzeby, żeby powtarzać kurację.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Yo_lanta napisał:
A czy ten preparat trzeba używać kilka razy jak inne? Bo kiedyś to z pół roku trzeba było się leczyć?
Teraz leczenie jest dużo prostrze. Tak jak tu padło Parasidose przy jednym użyciu pozbywa się problemu. Do tego nie wymaga od dziecka żadnych wyrzeczeń, bo wmasowanie w skórę glowy,15 min i wyczesanie to cała kuracja. Potem wystarczy umyc wlosy.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
A nie trzeba czasem za jakiś czas powtórzyć? Wiesz larwa ma swój okres rozwoju ??
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
A czy ten preparat Parasidose możę być stosowany u alergików oraz dorosłych? Bo moja mała przyniosła te robaczki z przedszkola ale jest alergikiem?
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Nic nie trzeba powtarzać, a nie ma sensu używać profilaktycznie. Po prostu wystarczy Parasidose nałożyć na głowe, wsmarować i po całej kuracji dokłądnie spłukać i wyczesać. JEśli chodzi o stosowanie to jasne, że mogą dorośli i nawet kobiety w ciąży i karmiące piersią. Mogą też alergicy, a nawet astmatycy.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Z astmatykiem to i ja potwierdzam, bo ostatnio poznałam taki przypadek i nic się niepokojącego nie działo. :)
 
Do góry