Zamach terrorystyczny we Francji

Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
W Nicei na Promenadzie Anglików doszło do zamachu terrorystycznego. Według relacji świadków rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi i ich rozjeżdżała. Pojawiły się również informacje, że kierowca samochodu zaczął strzelać. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile osób zginęło. Władze potwierdziły do tej pory śmierć co najmniej 30 osób. W ataku rannych zostało 100 osób, w tym wiele ciężko. Z kolei media francuskie informują o 60 ofiarach.


źródło: http://telewizjarepublika.pl/zamach-we-francji-napastnik-otworzyl-ogien-do-tlumu,35756.html
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
praktycznie nie do wykrycia zamachowiec. Pożyczył sobie ciężarówkę i wjechał w tłum.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Dlaczego nie wywalą wszystkich tych "bombowych" kolesi stamtąd? Na co ten kraj czeka.. Sam się za chwilę unicestwi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to nie takie proste. Zamachowiec to obywatel Francji, siedzi uśpiony, mówi dzień dobry sąsiadom, jest grzeczny i miły. I pewnego dnia wsiada w samochód i rozwala ludzi. Jak takich ludzi wykryć ?
 
D

dawid326

Guest
Blanche napisał:
Dlaczego nie wywalą wszystkich tych "bombowych" kolesi stamtąd? Na co ten kraj czeka.. Sam się za chwilę unicestwi.
Takim tokiem myślenia to mogliby również ciebie wywalić , jakbyś była obywatelką Francji , Herbatniczek dobrze to ujął , obywatele Francuscy robią zamachy , albo ludzie mieszkający we Francji od dawna...
Poza tym te zamachy najprawdopodobniej biorą się z dyskryminacji ludności pochodzenia z krajów północnej afryki i bliskiego wschodu , dlatego tworzą się getta , ludzie z krajów arabskich nie są dobrze przygotowani do życia w europie oraz błędnie interpretują obyczaje u nas. Przykładowo jak w krajach arabskich kobiety sa pozakrywane , a natomiast w europie mogą sobie chodzić czasem nawet w bikini to w ich mniemaniu np. taka osoba sygnał w stylu uprawiajmy seks.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Dawid-no i nie zdziwiłabym się, gdybym z tego kraju wyleciała. Jest, jak jest. Nie uważasz, że to już zbyt dużo, żeby ciągle być bezgranicznie tolerancyjnym?
Mówię, ja rozumiem pomoc. Ale nie kosztem obywateli danego kraju.

Jakie dyskryminacje... Proszę Cię. Przykładowo gwałt, to gwałt. Nie zasłaniaj tego kulturą.
 
D

dawid326

Guest
Blanche napisał:
Dawid-no i nie zdziwiłabym się, gdybym z tego kraju wyleciała. Jest, jak jest. Nie uważasz, że to już zbyt dużo, żeby ciągle być bezgranicznie tolerancyjnym? Mówię, ja rozumiem pomoc. Ale nie kosztem obywateli danego kraju.
To nie tolerancja , ale kraje EU mają niż demograficzny i potrzebują rąk do pracy , dlatego tak chętnie przyjmują mniejszości narodowe... ,druga kwestia taka Francja miała kiedyś kolonie swoje w północnej afryce oraz rejonach bliskiego wschodu np. w Syrii i ludzie z krajów muzułmańskich mają często korzenie Francuskie np. pełno jest tam algierczyków , senegalczyków itp.




Blanche napisał:
Jakie dyskryminacje... Proszę Cię. Przykładowo gwałt, to gwałt. Nie zasłaniaj tego kulturą.
Ja się nie zasłaniam po prostu piszę o tym , że kraje europy zachodniej nie są przygotowane na przyjmowanie imigrantów, do tego często sami imigranci nie są dobrze traktowani w europie zachodniej , część osób przyłącza się do PI z braku perspektyw w swoim kraju , a terroryści dają utopijne obietnice , przykładowo , część zamachowców np. z Paryża pochodziła z marginesu społecznego. Można to trochę porównać to jakiegoś dresa z patologicznej rodziny , nie ma perspektyw , wie , że w tym świecie sobie nie poradzi , ale wie , że dobrze umie kombinować i się np. napierdalać , więc zaczyna robić rozboje kradzieże , dołącza do gangów i kończy w więzieniu , albo zostaje zabity przez rywali z innych gangów...

W pewnym sensie cała Europa psuje się od środka - z powodu braku ideałów i rosnącej frustracji , nie zdziwię się jak za np. 20-50 lat we większości krajów europejskich nastąpią jakieś bunty społeczne na większa skalę...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a poza tym dokąd wysiedlić tego człowieka ? przypomina to obywatel Francji. Dopóki nic złego nie zrobi to żaden sąd się na to nie zgodzi. Można oczywiście prewencyjnie wyrzucać ludzi, nawet jak nic nie zrobili to mozna wybrać kryteria : wszyscy muzułmanie w dni parzyste, wszyscy czarnoskórzy w dni nieparzystem

tylko dokąd ? aby inny kraj np. Tunezja czy Algieria przyjęły (gdyby nawet chciały) tych ludzi to oni chyba muszą być obywatelami tych krajów, a przecież nie są bo to przeciez Francuzi

trzeba walczyć z terroryzmem, ale głową a nie pustymi gestami
 
D

dawid326

Guest
Poza tym paradoksem obecnie zamachy są głównie w Francji , oraz jeden zamach w Belgii.

Natomiast w Niemczech , Wlk. Brytanii , Holandii , Szwecji , Szwajcarii , Norwegii i innych krajach gdzie jest dużo mniejszości narodowych z krajów islamskich jest względny spokój pod tym względem , nie ma w ogóle zamachów , jedynie jakieś incydenty , ale to względnie małego kalibru.

Więc wydaje mi się , że Francja ma jakieś wewnętrzne problemy... i dlatego ciągle są tam jakieś zamachy , pewnie słabość władzy w kraju.

Pisząc o incydentach to mam na myśli np. masowe "macanie kobiet" (na sylwestra w Niemczech jak dobrze pamiętam to było...) , bo jednak chcąc nie chcąc to jest jednak pikuś w porównaniu do do zamachu gdzie ginie powiedzmy 100 osób a drugie tyle jest rannych , to jest jak 1 do 100 porównując...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to też ciekawe z tym gdzie sa zamachy,

W Belgii się nie dziwię bo to federacja, państwo małe ale strasznie podzielone i na granicy rozpadu. Obie główne częsci nie cierpią siebie i prawie nie współpracują. Do tego wyalienowana Bruksela. Tam jest namnożenie struktur, każde ma swoją procedurę i dlatego zanim coś złapią do dawno po herbacie
Z drugiej strony Niemcy to tez federacja, ale chyba jednak z większym współczynnikiem utożsamiania się obywatela z całym państwem.
 
D

dawid326

Guest
Herbatniczek napisał:
przypomina to obywatel Francji. Dopóki nic złego nie zrobi to żaden sąd się na to nie zgodzi. Można oczywiście prewencyjnie wyrzucać ludzi, nawet jak nic nie zrobili to mozna wybrać kryteria : wszyscy muzułmanie w dni parzyste, wszyscy czarnoskórzy w dni nieparzystem
Paradoksalnie takie coś to by było mega ksenofobiczne działanie...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to co innego, ale to też fajna metoda pozbywania sie przeciwników politycznych, jak partia rządząca by się chciała pozbyć opozycji to wystarczy oskarżyć o terroryzm i po kłopocie
 
D

dawid326

Guest
Mocne nadużycia władzy by wtedy nastąpiły...

Herbatniczek napisał:
to też ciekawe z tym gdzie sa zamachy,

W Belgii się nie dziwię bo to federacja, państwo małe ale strasznie podzielone i na granicy rozpadu. Obie główne częsci nie cierpią siebie i prawie nie współpracują. Do tego wyalienowana Bruksela. Tam jest namnożenie struktur, każde ma swoją procedurę i dlatego zanim coś złapią do dawno po herbacie
Z drugiej strony Niemcy to tez federacja, ale chyba jednak z większym współczynnikiem utożsamiania się obywatela z całym państwem.
ale ogółem , to takie organizacje typu al-kaida , czy PI atakują tam gdzie jest nie sprawny aparat państwa , typu są jakieś wojny domowe , albo państwo kiepsko funkcjonuje strukturalnie , Francja zapewne ma podobne problemy co Belgia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Francja jest krajem unitarnym ale ma kłopoty z ogromną ilością swych własnych obywateli, traktowanych jako ludzie drugiej kategorii
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Wykorzystali chwilowe rozluźnienie służb po Euro. Wszyscy spodziewali się, że coś może się wydarzyć na turnieju, a wyszło tuż po nim.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
też tak sądzę, już myśleli że będzie dobrze i na to czekali zamachowcy
 
M

MacaN

Guest
Pudzian fajnie to ujął, pozwolę sobie zacytować:

"Francja będzie musiała nauczyć się żyć z terroryzmem" – powiedział premier Francji podczas ogłaszania żałoby narodowej na dzisiejszej konferencji prasowej.
Brzmi to tak jakby głowa domu powiedziała do reszty rodziny: nasrałem w salonie, będziemy musieli nauczyć się żyć w smrodzie.
 
D

dawid326

Guest
MacaN napisał:
Pudzian fajnie to ujął, pozwolę sobie zacytować:

"Francja będzie musiała nauczyć się żyć z terroryzmem" – powiedział premier Francji podczas ogłaszania żałoby narodowej na dzisiejszej konferencji prasowej.

Brzmi to tak jakby głowa domu powiedziała do reszty rodziny: nasrałem w salonie, będziemy musieli nauczyć się żyć w smrodzie.

z jednej strony to jest absurd co powiedział , a z drugiej strony szczera prawda... , do póki nie zostanie zlikwidowane państwo islamskie to takiet zamachy będą się niestety zdarzać...
 
T

TomaszTomasz

Guest
Państwo islamskie nigdy nie zostanie zlikwidowane, bo już zapuściło korzenie na całym świecie. Nie znajdzie się już mądry, który by ten problem rozwiązał.
 
D

dawid326

Guest
Jak zostanie zniszczona struktura tej organizacji , czyli w Syrii oraz Iraku to organizacja ta zostanie zmarginalizowana do poziomu al-kaidy , czyli będzie zagrożeniem głównie na bliskim wschodzie...
 
Do góry