Pokemon Go - nowa gra na smartfony.

W

wiki9969

Guest
Z początkiem lipca na rynku pojawiła się gra Pokemon Go. Ta niepozorna aplikacja, która zmusza użytkownika do wyjścia na zewnątrz podbiła serca milionów graczy na całym świecie. Postanowiłam się jej trochę przyjrzeć i dzięki naszemu koledze A3z4 zainstalowałam ją na swoim smartfonie. Czy było warto? Ciężko stwierdzić. Z jednej strony mamy do czynienia z aplikacją, dzięki której możemy spędzić aktywnie czas jeżdżąc na rowerze czy spacerując. Niestety, ma to też swój minus. Jesteśmy przywiązani do smartfona, który non stop pobiera informacje o naszej lokalizacji, by pokazać czy w okolicy znajdują się jakieś pokemony. Ale jeżeli ktoś nie rozstaje się z telefonem, to to dla niego nie jest problemem. ;) Inną sprawą jest Pokestop, czyli miejsce w którym możemy zdobyć pokebole. Jak zauważyłam te miejsca znajdują się przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach czy w świątyniach. Ciekawa jestem czy to jest celowe działanie? Bo jeżeli tak, to w najbliższych dniach zwiększy się liczba wiernych podczas odprawianych mszy. :crazy: Ponadto ilość pokemonów zależy ud ilości mieszkańców danej miejscowości, a to oznacza, że w miastach jest większe prawdopodobieństwo złapania stworka niż na wsi. Mnie ta gra nie przekonała. Jestem osobą, która wychodząc zostawia telefon w domu. Nie potrzebuję smyczy podczas spacerów czy jazdy na rowerze, ale niektórym może to odpowiadać. ;)
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Trzeba zachować ostrożność grając w tą grę. Nastolatka w UK wpadła pod samochód goniąc te wirtualne stworki.

https://www.youtube.com/watch?v=8nbP6QiobeQ

A za Oceanem gracze znajdują dzięki tej grze nie tylko pokemony...

https://www.youtube.com/watch?v=c0i1s08k6GQ
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
wiki9969 napisał:
Postanowiłam się jej trochę przyjrzeć i dzięki naszemu koledze A3z4 zainstalowałam ją na swoim smartfonie.
Na jakim smartfonie, z jakim systemem? To jest istotne, gdyż ja szukałam w sklepie Android i niczego podobnego znaleźć nie mogłam. Ponoć nie ma wersji europejskiej, można to jakoś obejść licznymi kombinacjami. Zechcesz nam to przybliżyć?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Tej gry nie będę korzystał .
Ta gra swobodnie pobiera informację o naszej lokalizacji.
Jest to dziwne i co dzieje się tymi informacjami.
Czy ta aplikacja nie spowoduje że do naszego domu lub
działki nie będą chciały wejść dzieci bo szukają
pokemonów ?.
Tą grę uznaje za aplikację szpiegowską .
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
pan k napisał:
Tej gry nie będę korzystał . Ta gra swobodnie pobiera informację o naszej lokalizacji. Jest to dziwne i co dzieje się tymi informacjami. Czy ta aplikacja nie spowoduje że do naszego domu lub działki nie będą chciały wejść dzieci bo szukają pokemonów ?. Tą grę uznaje za aplikację szpiegowską .
Nie uważasz tego za przesadne? Wszędzie możesz być szpiegowany. Będąc posiadaczem laptopa z kamerką także nie powinieneś czuć się bezpieczny. Przeglądające facebooka też powinieneś się bać. Sieć to jedna wielka niewiadoma, nie od dziś.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Nie ma jeszcze oficjalnej wersji w Polsce, gra jest stopniowo udostępniana w różnych krajach. Możliwe, że będzie u nas jeszcze w tym miesiącu. Może wtedy zainstaluję i przetestuję, chociaż podejrzewam, że mnie nie wciągnie na dłuższą metę, mimo, że w dzieciństwie byłam fanką Pokemonów :) Ale zobaczymy.


pan k napisał:
Ta gra swobodnie pobiera informację o naszej lokalizacji. .
A która aplikacja nie pobiera informacji? :)

pan k napisał:
Czy ta aplikacja nie spowoduje że do naszego domu lub
działki nie będą chciały wejść dzieci bo szukają
pokemonów ?.
Możliwe i takie rzeczy już się dzieją. Ludzie idą za Pokemonem nie patrząc nawet pod nogi, więc co będzie dalej?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Delilaah napisał:
Tej gry nie będę korzystał . Ta gra swobodnie pobiera informację o naszej lokalizacji. Jest to dziwne i co dzieje się tymi informacjami. Czy ta aplikacja nie spowoduje że do naszego domu lub działki nie będą chciały wejść dzieci bo szukają pokemonów ?. Tą grę uznaje za aplikację szpiegowską .
Nie uważasz tego za przesadne? Wszędzie możesz być szpiegowany. Będąc posiadaczem laptopa z kamerką także nie powinieneś czuć się bezpieczny. Przeglądające facebooka też powinieneś się bać. Sieć to jedna wielka niewiadoma, nie od dziś.
Dlatego właśnie nie korzystam Facebook a kamerę od laptopa zaklejam .
Dziwne jest to że aplikacja może mnie namierzać i co się dzieje
tymi informacjami ?.
Istnieje też ryzyko że jakiś pedofil włamie się na stronę tej aplikacji i
przerobi ja do łapania dzieci bo jest stworzona dla dzieci lub
też doda opcję robienia zdjęcia i zyska też lokalizację
dziecka .

.
Oprócz tej aplikacji nie warto też korzystać
talking angela i podobnych bo może nam robić kiedy zechce zdjęcie i ma dostęp
do naszych zdjęć i aplikacji.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Delilaah napisał:
Mam wersję systemu Android 6.0 i w moim AppStore nie ma pokemonów. Są tylko przewodniki.
To właśnie napisałam ;):



Ilusia napisał:
Nie ma jeszcze oficjalnej wersji w Polsce, gra jest stopniowo udostępniana w różnych krajach. Możliwe, że będzie u nas jeszcze w tym miesiącu.
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Myślę, że to chwilowy szał na tę aplikację. Ogólnie pomysł ciekawy ale mojego Michała Pokemon Go nie zainteresowało wcale. Woli biegać z kijem po dworze niż w to grać. I dobrze. :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Delilaah napisał:
Postanowiłam się jej trochę przyjrzeć i dzięki naszemu koledze A3z4 zainstalowałam ją na swoim smartfonie.
Na jakim smartfonie, z jakim systemem? To jest istotne, gdyż ja szukałam w sklepie Android i niczego podobnego znaleźć nie mogłam. Ponoć nie ma wersji europejskiej, można to jakoś obejść licznymi kombinacjami. Zechcesz nam to przybliżyć?
Nie ma żadnych kombinacji. Instalowałem to normalnie.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
To trochę wstyd żebym ja na 26 lat latał po mieście za pokemonami. Ale d..pu spróbować mogę.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Gra ma potencjał bo wykorzystuje niszę którą Ingress ledwie napoczął. Same PokeStopy - świetna sprawa, można dzięki nim poznać kilka ciekawych miejsc w swojej okolicy. No i jako taka zachęca do ruszenia się z domu oraz socjalizacji. Myślę też że sukces wynika z tego, że gra przypomina trochę te stare Pokemony z Gameboya. Tam, gdzie nie było jeszcze multum wymyślonych na siłę stworów czy pierdyliarda gadżetów.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Powiem Wam, że wstyd mi biegać z telefonem po osiedlu. Mam wrażenie, że każdy kieruje wzrok w moją stronę. Stara du** biega między drzewami i coś klika na komórce. To jest dobre dla nastolatków. Poza tym coś nie do końca działa na moim LG.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja mam prawie 30 wiosen na karku i się tym nie przejmuję. No chyba że "normalniejsze" jest ślęczenie przed ekranem i śledzenie serialowych popłuczyn ;).


Poza tym coś nie do końca działa na moim LG.
Co mianowicie?
 
Do góry